Fiat Bravo 1.9 16v Multijet 115 Edizione Prima (2007)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Bravo 1.9 16v Multijet 115 Edizione Prima |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2007 |
| Jaar van aanschaf | 2007 |
| KM-stand bij aanschaf | 6 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De auto is sinds 3 oktober in bezit en over het algemeen ben ik er zeer tevreden over. Echter zijn er een aantal punten die in meer of mindere mate bevallen.
Voordat ik de auto daadwerkelijk bestelde heb ik hier een uur meegereden. Een auto met 17 inch lichtmetaal. Ik vond dit nogal hobbelig en stug. De verkoper meldde dat het met 16 inch een stuk minder zou zijn. Mijn auto staat op de standaard 16 inch wielen en voldoen inderdaad prima, zeker aan te raden als je van comfort houdt.
Dan de rest. Aangezien de auto een 8-klepper is (aan redactie: 16v in 8v veranderen!) is hij onder de 1500 toeren niet vooruit te branden. Een beetje meer toeren en de auto gaat er zonder spurten vlot vandoor. Sprintjes op de snelweg vanuit de vierde versnelling gaat perfect. Vijfde versnelling kan, maar omdat de auto vrij lage toeren draait is de versnelling in mijn ogen vaak onvoldoende om goed te kunnen inhalen.
Als optie heb ik gekozen voor de lendensteun. Deze bevalt uitstekend. In de Polo, met zijn harde stoelen en weinig rugsteun onderin had ik binnen een uur al last van mijn rug. Tot nu toe bij de Bravo nog niet kunnen ontdekken. Echter ook een minpuntje aan de stoel. Ter hoogte van min schouders (1,83m lang) steekt de leuning iets naar voren, waardoor je nek ook iets naar voren gaat. Hierdoor heb ik al een aantal keer last van mijn nek gehad. Kan overigens ook aan mijn zwakke gestel liggen.
Het Blue&Me systeem werkt fantastisch. Een leuke gimmick is de spraakbesturing, echter is dit alleen een voordeel bij bellen. Voor de overige opties is het te traag. De navigatie heb ik op nog geen enkele fout kunnen ontdekken. Wat ik wel ergerlijk vind is dat bij iedere instructie van de navigatie, de radio/media player op mute gaat. Kan je voorstellen als je een weg hebt met een aantal rotondes. De pictogrammen zeggen in mijn ogen genoeg. Wie weet een update.
Verder vind ik ook de knipperlicht bediening vreemd. Als ik een rotonde op rijdt en mijn knipperlicht naar links doe (voor driekwart), en ik doe mijn stuur naar rechts gaat hij uit. Als ik vervolgens de rotonde verlaat en de knipperlicht naar rechts aandoe, gaat hij na de bocht niet uit. Alleen bij ’normale’ 90 graden bochten werkt het naar behoren. Ik heb dit nog met geen enkele auto meegemaakt.
De auto is natuurlijk vrij nieuw dus het verbruik zal nog wel iets gunstiger worden, maar met redelijk doorrijden kom ik niet boven de 1 op 14/15. Normverbruik zou bijna 1 op 20 moeten zijn. Misschien interessante info voor leaserijders met een strak brandstof beleid.
Dit zijn mijn belangrijkste puntjes tot nu toe.
PROBLEMEN
Blue&ME heeft de instelling media player direct starten ja of nee. Ik heb gekozen voor nee. Dit werk als je er voor het eerst een usb stick instop. Als je vervolgens de media player gebruikt en zo de auto uitzet. Zal hij voortaan altijd met media player beginnen. Ook al heb je als laatst de auto radio gebruikt. Best irritant en ga dus even langs bij een dealer.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Praktijkervaring Fiat Bravo: krijgt-ie de handjes op elkaar?

Praktijkverbruik Fiat Bravo: applaus voor het verbruik?

Fiat Bravo 1.4 T-Jet – 2009 – 371.422 km - Klokje Rond

Klokje Rond: Fiat Bravo 1.9 Multijet (2007) - 448.543 km



