DS DS3 PureTech 82 1955 (2015)

autoreview

DS DS3 PureTech 82 1955 (2015)

Signalement

UitvoeringDS3 PureTech 82 1955
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf8.500 km
KM-stand laatst11.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste indrukken

  • 8.700 km

Zoals ik in het andere verslag al heb aangegeven is mijn vorige DS3 ingeruild op deze. Een prachtige 1955 uitvoering met een hele lage kilometerstand (die wel te verifiëren was natuurlijk). Gek genoeg is het volgens het kentekenbewijs een DS, maar zitten de Citroën-chevrons nog wel op de neus. Duidelijk een overgangsmodel.

Het is een 82 pk versie, maar ik moet zeggen dat ik meestal vind dat ik voldoende vermogen hebt. Je moet 'm dan wel op toeren houden. Meestal schakel ik snel op, maar af en toe even een versnelling terug.

De versie is erg luxe. Echt alles zit erop. Xenon, sequentiële richtingaanwijzers en full-led. Binnenin een 7" touchscreen met navigatie, connectiviteit en een achteruitrijcamera.

Deze DS3 lijkt wat beter in elkaar geschroeft dan de vorige. Daar piepte en kraakte nogal eens wat, maar dat is bij deze niet het geval. Ook lijkt ie wat soepeler te veren ondanks de 17" velgen. Wellicht zijn de veerwegen van deze lichtere DS3 wat soepeler dan die van de zwaardere diesel. Het sturen is ook in deze DS3 echt heerlijk. Je kunt het stuur goed verstellen en ligt lekker in de hand.

Verbruik en actieradius kan ik nog niet veel over zeggen. Pas voor het eerst getankt, dus dat komt bij de volgende tankbeurt.

  • 11.000 km

Inmiddels wat kilometers gemaakt. Nog steeds erg positief over de auto. Verbruik is ongeveer 1 op 16,5.

Merk dat de auto ook bij relatief hoge snelheden wat stiller lijkt dan de E-Hdi die ik hiervoor had. Dat is wel prettig. Bij stationair voel je heel licht de onbalans die een 3-cilinder nou eenmaal heeft. Het is echter niet storend.

Ga nu op zoek naar winterbanden. Kijken hoe verbruik en wegligging daarop reageren.

4,5
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    5
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE DS 3

Arval
DS 3 E-Tense Performance Line (5D/CVT)
€ 586
 
DS
DS 3 E-Tense Performance Line (5D/CVT)
€ 617
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens