Citroen C5 Aircross Hybrid 225 Business Plus (2022)
autoreview
Signalement
Uitvoering | C5 Aircross Hybrid 225 Business Plus |
---|---|
Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2022 |
Jaar van aanschaf | 2022 |
KM-stand laatst | 67.867 km |
Comfortabele reismachine
- 67.867 km
De C5 Aircross is nu ruim 2 jaar in mijn bezit. Tijd voor een korte opsomming van de sterke alsmede de verbeterpunten.
Positief:
- Zitcomfort. De Advanced Comfortstoelen zijn geen holle marketingkreet, maar bieden daadwerkelijk uitmuntend comfort. Geen centje (rug)pijn na lange ritten, de eerste auto waar dit voor mij echt het geval is. Ik lees links en rechts wat over gebrek aan steun voor de benen, maar dat zal afhankelijk zijn van lichaamslengte. Met 1,84m ben ik niet overdreven lang en heb ik nergens last van.
- Rijcomfort. Wat een fijne motor. Samenspel tussen benzine- en electromotor is uitstekend, altijd voldoende vermogen, en een weelde van rust aan boord met ook zeer weinig windgeruis en/of afrolgeluiden. De bak schakelt meestal ongemerkt en feilloos, slechts bij volledig intrappen van het gaspedaal moet ie soms even nadenken alvoor ie er met gezwinde spoed vandoor gaat. Overigens is dat ook de enige keer dat de motor relatief luidruchtig te keer gaat, voor de rest is het zoef-zoef dat de klok slaat.
De vering en demping is van grote klasse en maakt van deze auto een soort van reiscapsule, vooral op lange afstand. Recentelijk op één dag noodgedwongen 1700 km moeten afleggen, maar de sereniteit aan boord in combinatie met de soevereine wegligging maakte dat ik bijna fluitend uitstapte.
- Verbruik: in hybrid mode met stroom in de batterij haal ik regelmatig 1:20 over een afstand van zo'n 70km woon- werkverkeer met hoofdzakelijk snelweg. In de regel is 1:18 prima te doen. Op lange afstanden bij 130kmh (en bagage) loopt dit op naar zo'n 1:13 als de batterij eenmaal leeg is. Ik vind dit een prima score voor een forse relatief hoge SUV. Korte ritjes (paar km) op puur benzine zijn wel opvallend onzuinig (1:10).
- Rijhulpsystemen. Deze werken prima! (had van Stellantis op dit gebied geen heel hoge verwachtingen, maar 'chapeau').
*Adaptive cruise control: goed personaliseerbaar in 3 standen (agressief-gemiddeld-behoudend) en werkt naar behoren. Vrijwel geen 'false-positives' dwz plotseling afremmen door detectie van iets dat er niet is. Gebeurde bij SEAT Ateca wel regelmatig.
*File-assistent: is een verademing, wat een geweldige uitvinding. Werkt uitstekend en komt ook in stadsverkeer vaak goed van pas. Enige puntje van kritiek is de soms krakende remmen als het systeem na korte tijd van stilstand weer wordt geactiveerd (hetzij automatisch bij korte stilstand, of via aantippen hendel als die langer is geweest).
*Rijbaanassistent: (die de wagen centreert in de rijbaan) gebruik ik stilaan wat meer. Wel nog steeds wennen omdat ik kennelijk van nature zelf niet zo consequent in het midden rij en bij inhalen nu gevoelsmatig te dicht op de 'zijligger' zit, maar technologie an sich werkt goed.
Wat zijn dan de minder positieve bevindingen?
-Electrische range: ik kom bij ideale omstandigheden en over het algemeen een rustige rijstijl niet verder dan zo'n 40km. In de winter is het met 27-28km wel gedaan. Absoluut niet meer van deze tijd, waar sommige fabrikanten schermen met een electrische range van om en nabij de 100km. Wel prettig dan weer is dat de snellader aan boord zorgt voor een plezierig korte oplaadtijd van zo'n 2h50min.
-Infotainment systeem: achterhaald, werkt OK, maar niet meer dan dat. Grafisch niet top, lijdt onder algehele traagheid en niet intuitieve menu structuur. Het is duidelijk dat deze C5 Aircross een 'série 2' is en eigenlijk alweer flink wat jaartjes meeloopt.
-Bagageruimte: ik vind deze toch een flink stuk beperkter dan ik had gedacht. Door de batterij onder de vloer blijkt in de praktijk de ruimte onder de hoedenplank een stuk lager dan in de modellen zonder PHEV en moet je af en toe wat schipperen. Wel is dan de modulariteit weer handig met de individueel verschuifbare stoelen van de zitrij.
Onderhoudskosten: de auto heeft standaard beurten ondergaan met 30k km interval, waarbij geen bijzonderheden zijn geconstateerd. Auto is eenmaal onderwerp geweest van een terugroepactie ivm mogelijke corrosie bij de batterij. Dit was met een uurtje opgelost.
Al met al een zeer positief tussenrapport dus, op naar de volgende, hopelijk net zo tevreden, kilometers.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.