Citroën C3 1.4 HDi Ligne Ambiance (2005)

autoreview

Citroen C3
Citroen C3Citroen C3Citroen C3Citroen C3Citroen C3Citroen C3Citroen C3Citroen C3Citroen C1 - interieurCitroen C1 - interieur

Signalement

UitvoeringC3 1.4 HDi Ligne Ambiance
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf125.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb een (door mij ’gebruikt’ uit Belgie geimporteerde) C3 1.4 HDi 16v 92pk Exclusive uit 2003 met 125.000km op de klok.
De auto is in nieuwstaat.
Dit weekend heb ik er 1100km mee afgelegd.
Het verbruik is ca. 1:22 ondanks mijn niet-langzame rijstijl.
Mijn enige aanmerking is de lichte dribbelneiging van de achteras op ribbels in de weg, bij het nemen van snellere bochten.
Op lange afstanden is het een echte Citroen: Uiterst comfortabel.
Daartoe heb ik wel de stoel eerst op de laagste stand gezet, toen de afstand tot het koppelingspedaal ingesteld, daarna de rugleuning comfortabel schuin gezet rekening houdend met maximaal naar mij toe gezet stuur, en tenslotte het stuur zo laag gezet dat ik juist nog de toerenteller kan zien - het duurde even, maar nu is de zit perfect, evenals de afstand tot stuur, pedalen en versnellingspook.
Automatische Airco, Cruise Control en Radio/CD-speler zijn uitstekend.

Men moet bij het rijden wennen aan en rekening houden met het ’Fly-by-wire’ gaspedaal, dat via de computer en de ingeprogrammeerde ’landkaart’-van-de-motorkarakteristiek de bevelen doorgeeft aan de brandstofinjectors, waardoor de auto wat anders bereden moet worden dan auto’s met een conventionele gaskabel.
Dit went echter snel.
Via de Cruise Control knoppen op het stuur kan men op lange afstanden de meeste tijd de voet van het gaspedaal houden en alleen via de knoppen de snelheid regelen.
Met deze motor is de C3 ronduit snel te berijden, althans wanneer de turbo wordt gebruikt.
Doe je dat laatste niet, dan heeft hij de zuinigheid van een gewone 1.4 liter motor zonder turbo (die evenwel een auto van 1000kg moet aandrijven).
Met de C3 met dit motorvermogen, 92pk, is het toegestaan aanhangers te trekken met een volwassen gewicht.
Ik ben over deze C3 zeer tevreden.

(Weliswaar was mijn vorige auto, een Xsara HDi 90pk (2003), sportiever en comfortabeler qua weggedrag, maar deze heb ik nu gepensioneerd met 450.000 op de klok vanaf nieuw en nog steeds geen druppel olieverbruik - goed onderhouden rijdt hij nog steeds als op de dag van aflevering en het is uit een lange reeks van auto’s van diverse merken de allround beste auto die ik ooit heb gehad.)

Vereiste bij Citroen en eigenlijk alle automerken is een goede service-werkplaats, en die heb ik.

Afhankelijk van de eisen die men stelt aan zijn auto moet men bij de C3 oppassen niet een motorversie te kiezen met te weinig pk’s - het instapmodel kan voor snelweggebruik wat weinig vermogen hebben.

PROBLEMEN

Geen

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Citroën C3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.