Citroën AX 11 TRE (1988)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | AX 11 TRE |
|---|---|
| Versnellingen | 4, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1988 |
| Jaar van aanschaf | 2003 |
| KM-stand bij aanschaf | 72.000 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Dit is een leuk beginnersautootje, klassiek jaren tachtig design en nog steeds veel gewaardeerd, merk ik, gezien het aantal wat nog rondrijdt. Tot nu toe (na ruim 5.000 km) ben ik zeer tevreden over de prestaties, de auto blijkt goed betrouwbaar, ook bij flinke vrieskou, starten en lopen!
De techniek is eenvoudig wat voor de zelfknutselaar handig is. Verder is het een fijn autootje in de stad (korte draaicirkel) en voel je je op de linkerbaan op de snelweg zeker niet teveel door de redelijk pittige 1.1 moter. Over het verbruik hoef je je zeker geen zorgen te maken, 1:15 is normaal. Op de snelweg haal je zelfs gemakkelijk 1:18 (euro 95). Ook de wegenbelasting is een lachertje met 120 euro per jaar.
Voor heel lange mensen is dit misschien wat een te kleine auto, ik ben zelf 185cm en dat past net. Indien je niet gewend bent een auto te rijden met handchoke is dit ook iets waar je aan moet wennen, maar is zeker geen groot probleem. Het interieur van dit bouwjaar doet wat goedkoop aan, maar wat wil je ook voor die prijs?
PROBLEMEN
Eigenlijk niks bijzonders, de laatste eigenaar heeft allerlei zaken laten vervangen die gewoon binnen het reguliere onderhoud vallen, zoals bougies, banden, olie, oliefilter, etc. Bij de volgende beurt is denk ik de uitlaat aan de beurt. (ik rijd nog steeds rond de originele) De accu is snel aan de beurt, die wordt de laatste tijd wat minder.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lees ook

AutoWeek 2025: 'Dit is de winnaar van de eindejaarsprijs beste funcar'

Dit bejaarde Italiaanse klimgeitje is nog lang niet klaar - In het Wild

De MG HS Hybrid+ laat de Dacia Bigster Hybrid duur en beter lijken

Designchef BMW had gehoopt op sedan als eerste Neue Klasse, maar het werd een SUV: de iX3

Lezersreacties (0)
Reageren