Citroën AX 11 TGE (1992)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | AX 11 TGE |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1992 |
| Jaar van aanschaf | 2002 |
| KM-stand bij aanschaf | 143.000 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik ben zeer tevreden over deze Citroën. Hij is voor een auto uit deze klasse best comfortabel. Ook het sturen gaat prima. Als het echt te hard gaat dan schuift hij over de voorwielen. Dit is makkelijk te corrigeren door even het gas los te laten.
De motor beschikt over 60 pk. Dit maakt de AX tot een vlot karretje in de stad, dit mede dankzij het feit dat de auto maar 700 kg weegt. Op de snelweg is het flink planken om de grote jongens bij te houden, maar dat is niet meer dan normaal. Toch kan de AX op de lange stukken 170 op de klok krijgen. Dit duurt echter wel even. Tot aan 160 gaat het nog wel vlot, maar daarna heb je wel geduld nodig. Hard zat voor een stadsauto.
Het interieur is simpel, maar de stoelen zitten naar behoren. Toevallig is deze auto uitgerust met een kanteldakje, dat erg van pas komt in de zomer. In deze uitvoering moet je wel slingeren en de centrale vergrendeling is ook niet van de partij. Het schakelen gaat wel een beetje hakerig. Een groot minpunt vind ik dat de knoppen van het mistlicht en de achteruitverwarming precies achter de rand van het stuurwiel verscholen zijn. Daarom kan je er soms veel later achterkomen dat je de achteruitverwarming nog aan had staan. Bovendien is het lampje daarvan is allesbehalve fel. Als de zon erop staat kan je niet zien of hij nou aan of uit is.
PROBLEMEN
van 143.000 km tot 163.000 km.
- De remblokken maakten geen goed contact met de remschijven. Gevolg is dat een deel van de remschijven ernstig verroestte. Dus schijven en blokken moesten vervangen worden.
- De motor houd wel eens in of loopt 1 seconde op drie cilinders. Dit probleem doet zich alleen bij warm weer voor, ben ik achter. De bougies, de bougiekabels en de rotor + verdeler zijn intussen vervangen, maar dit mocht niet helpen. Tis nu winter en ik heb geen last meer van het probleem. Dus afwachten of het weer terug komt.
- De achterdemper is vervangen.
De auto heeft mij tot dusver nog nooit laten staan. Dus wat mij betreft best betrouwbaar.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

Lezersreacties (0)
Reageren