Chevrolet Trans Sport 3.4 V6 (1997)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Trans Sport 3.4 V6 |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 1997 |
Jaar van aanschaf | 2001 |
KM-stand bij aanschaf | 126.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Zoekt U ruimte, comfort, kracht en een betrouwbare auto, dan bent u bij de Chevrolet Transsport aan het goede adres.
Met deze auto ben je in het bezit van een echt veelzijdig vervoermiddel, ruimte waarbij vrijwel alle huidige MPV’s, op een enkeling na, niet aan kunnen tippen, lekker weg met opa/oma en de kinderen en nog ruimte voor de bagage overhouden.
Ook neemt hij een zware caravan (t/m 1700Kg) moeiteloos en probleemloos mee, dus echt een aanrader als trekauto voor de tegenwoordig alsmaar groter, luxer en zwaarder wordende caravans.
Hier is de Transsport voor gemaakt... lange afstanden... verre reizen, standaard cruise-control, zonder vermoeid te worden... kortom, een genot om mee op vakantie te gaan.
In vergelijk met mijn vorige Transsport (vorig model, toen nog Pontiac) veel aan verbeterd.
Sterkere automatische transmissie, betere rijeigenschappen, alle zetels verstelbaar en met hoofdsteunen, een rechter schuifdeur erbij zorgen ervoor, dat een keuze van een eventuele volgende auto weleens een probleem kan worden.
Nadelig is het rijden op gas (ervaring van kennissen), daar kan de 3.4V6 niet zo goed tegen, dit veroorzaakt overmatige slijtage van de motor, wat de levensduur aanzienlijk verkort en hoge bijkomende kosten veroorzaakt, zonder gas lijkt deze motor mij praktisch onverslijtbaar, mede door de zeer lage toerentallen waarmee je over de snelweg zoeft.
Benzine verbruik is wat je van zo’n auto kan verwachten, gemiddeld 1.ltr op 6 tot 8km en sterk afhankelijk van de rijstijl.
Zonder twijfel minder populair omdat er geen diesel-variant te verkrijgen is, waardoor voornamelijk auto-leasend nederland de voorkeur geeft aan bijv. de Voyager, de Espace of alle andere MPV’s die wel voorzien zijn van dieselmotoren, hier is waarschijnlijk nog wel een taak weggelegd voor GM-Nederland
Dit is een ’Europese’ Amerikaan die je echt niet moet overslaan als je op zoek bent naar een MPV.
Nb: Jammer dat er vrijwel geen stukjes over deze auto worden geschreven, zowel nieuw als gebruikt in de autotijdschriften of bijv. de KCK van de ANWB
PROBLEMEN
Waterpomp (160000Km)
Spanrol van de multiriem (170000)
Verder niets, dan het gebruikelijke onderhoud:
Remschijven en blokken voor en achter en de schokdempers voor en achter bij 180000km vervangen.
Vermoedelijk zit er nog de originele 1e uitlaat onder.
Auto heeft nu 186000km gereden en verkeert nog in uitstekende staat, vooralsnog zijn in de nabije toekomst geen problemen te verwachten
Update 02-01-2008:
Auto nog steeds in bezit, zou niet weten wat de volgende auto zou moeten worden...wat een fijne wagen is dit !!!
Heb nog nooit zo lang met een auto gedaan.
Kilometrage inmiddels 222.000 Km, geen onkosten meer gehad sinds de waterpomp en spanrol.
Update 11-04-2009:
Auto nog steeds in bezit, geen verdere onkosten dan de gebruikelijke jaarlijkse beurt + APK.
Kilometerstand: ca. 234.000km
Hyves: http://chevytranssport.hyves.nl/
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.