BMW Z3 roadster 1.9i (1996)

autoreview

BMW Z3 roadster
BMW Z3 roadsterBMW Z3 roadsterBMW Z3 roadsterBMW Z3 roadsterBMW Z3 roadsterBMW Z3 roadster - interieurBMW Z3 roadster - interieur

Signalement

UitvoeringZ3 roadster 1.9i
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1996
Jaar van aanschaf2000
KM-stand bij aanschaf45.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Een plaatje is het, de BMW Z3 roadster 1.9i Automaat. Vooral in het zilvermetalic komen de retro lijnen van deze 2 zitter goed tot zijn recht.

De 1.9i motor maakt ’haar’ net wat sportiever dan de 1.8i versie, want die schiet voor een dergelijke auto eigenlijk iets tekort. Met 130 pk"s in het vooronder is het gewoon genieten in de roadster.

Hoewel het hebben van een automaat het sportieve rijgedrag misschien niet geheel ten goede komt is het toch een aangename optie op een dergelijke boulevard cruiser. En met de automaat in de sportstand moet de man (of vrouw) naast je bij het stoplicht wel van goede huize komen om jouw zijn (of haar) achterlichten te laten zien.

Nog zo"n prettige optie is de tegen meerprijs verkrijgbare hardtop. Vooral in de wintermaanden geeft het dunne laagje stof van het standaard dak onvoldoende isolatie en comfort. Met een goede originele hardtop is ook dit zo Nederlandse probleem goed uit de wereld te helpen. De vraag of een cabriolet in dit land wel gepast is lijkt bij deze te zijn beantwoord. En gezien een enorme toename van dakloze vierwielers op de weg lijkt die vraag ook alweer enigzins achterhaald. Met een Z3 om je heen en met die hardtop als backup oplossing heb je een volwaardige 4 seizoenen sport cabriolet.

Een verschijning als de Z3 is niet af indien de zetels slechts met het standaard stofje zijn bekleed. Nee, zo"n auto schreeuwt om leder en niet alleen om esthetische redenen. Ik moet er niet aan denken dat 1 van die meeuwen tijdens een boulevard cruise de stoffen bekleding als mikpunt gebruikt. Nee, geloof me dat staat heel raar als je met een keukenrol langs de drukbezochte kustlijn de schade staat te beperken. Niet dat meeuwen niet van leder houden, maar zonder te stoppen is het witte vlekje op het zwarte leder in een oogwenk verwijderd.

Helaas hebben de createurs van de echte mobielen, die zijn in tegenstelling tot een bekende TV spot niet in Frankrijk maar in Munchen Duitsland te vinden, ietwat geld willen besparen op het standaard schoeisel van deze roadster. Iedereen maakt weleens een fout, dus het is ze bij deze vergeven. Maar het is wel zaak deze fout te herstellen. Een atleet gaat ook niet op slippers de strijd met de tijdklok aan. Een echte heer herken je aan zijn gepoetste schoenen en een vrouw wordt een dame op mooie Gucci flipflops. Een Z3 komt tot haar recht met originele BMW velgen, dat wel, maar dan wel 2 maatjes groter dan standaard geleverd. 17’is een must to have en de spaakvelg van BMW oogt in deze maat heel volwassen.

Is het wel een auto voor een Man of is dit een schoolvoorbeeld van een damens autootje...?
Neem nu van mij aan dat een man die vind dat dit een autootje is voor de vrouw zo"n auto koopt, vervolgens zegt dat ie voor haar is en vervolgens wel op zaterdagmiddag de blits gaat maken met haar auto !!! Getver wat klinkt dat allemaal ouderewets en burgerlijk. Het feit dat mensen deze vraag stellen zegt meer over henzelf. Zijn er anno 2003 nog vrouwen auto"s te koop...? Wat mij betreft niet. Er zijn wel hele duffe, nietszeggende auto"s op de markt voor hele duffe, nietszeggende mannen en vrouwen, maar die mannen en vrouwen kom je in een Z3 niet tegen !!!

Succes met de aankoop, want het traject van orientatie op de cabrio markt moet bij deze afgesloten zijn. Is dit laatste niet het geval zoek dan gerust verder in Carbase of Autotrader, maar type aub de letters BMW niet meer in.

PROBLEMEN

1 overvliegende meeuw

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.