AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

BMW X5 3.0i Executive (2000)

autoreview

BMW X5 3.0i Executive (2000)

Signalement

UitvoeringX5 3.0i Executive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2003
KM-stand bij aanschaf55.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Eerste kindje in aantocht en dan ga je eens kijken naar lekkere ruime veilige auto.

Bij ons viel de keuze op een X5 3.0 occasion met weinig km en flink wat opties: leer, houtinleg, xenon, parkeerradar, stoelverwarming, mooie velgen etc.

Bewust gekozen voor een handbak omdat ik vind dat de automaat niet zo lekker rijdt(terugschakelen in bochten en dat soort geintjes). Gaat waarschijnlijk wel pijn doen bij inruilen maar scheelde ook in de aankoop.

Positieve ervaring
- drie liter zes in lijn is echt supermooie motor, trillingsvrij en mooi brulgeluid bij snel optrekken, wel is 230 pk eigenlijk wat licht voor 2000 kilo auto. Huidige 3 liter heeft 265 pk en dat is net wat lekkerder.

- ondanks dat de X5 in amerika wordt geassembleerd heeft hij vrijwel dezelfde bouwkwaliteit als duitse BMW’s. Alleen de deuren hebben blikkerig geluid bij dichtdoen

- vrijwel geen problemen mee gehad, onderhoudskosten vallen erg mee als je schokdempers en ophanging niet teveel belast (i.e. niet te hard over drempels)

- vind het nog steeds een van de mooiere SUV’s, interieur is echt klassen beter dan de plasticwoestijn bij nieuwere BMW modellen

Negatieve punten

- verbruik natuurlijk, wij rijden veel stadkilometers met deze auto en dan zit je op 16,5 liter per 100 KM (is dus 1:6)

- waardeverlies gaat toch wel hard in verg. met bijv. Porsche Cayenne.

- casco verzekeren van dit soort SUVS is een drama aan het worden, je moet klasse 5 hebben wat een beetje overdreven is voor een 6 jaar oude auto. Het loont echt om flink te shoppen, uiteindelijk waren we bij OHRA zeker 80 euro in de maand goedkoper uit dan bij vorige verzekeraar

PROBLEMEN

- rechtervoordeur ging af en toe niet open bij centrale ontgrendeling (probleem is vanzelf weer verdwenen)

- brandstofwijzer blijft af en toe hangen op 3/4 (schijnt door luchtbellen te komen)

- parkeerradar doet af en toe raar na zware regenbuien (waarschijnlijk is er een niet goed aangesloten)

- hakerige eerste versnelling bij wegrijden


Update sept 2006

Terug van vakantie - accu leeg, nieuwe accu + controleren op lekstroom EUR 244 (!)

Verder nog steeds dik in orde.

NB: tevens foto van interieur toegevoegd. X5 dashboard is toch wel stukken mooier dan de nieuwe dashboards van 1,3 en 5 serie vind ik, hopelijk wordt het niet al te lelijk in de nieuwe x5 serie

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren