BMW X1 xDrive25e (2024) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | X1 xDrive25e |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2024 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand laatst | 7.000 km |
Eerste 7000 KM
- 7.000 km
In oktober 24 heb ik mijn Volvo XC40 T5 Plugin na 150.000km ingeleverd en rij ik de X1 xdrive 25e Plugin. Nu naar een aantal maanden rijden (7000km), 0 problemen, geen uitval van systemen en geen terugroepacties tijd voor een 1e vergelijk.
Ik had verwacht dat de X1 op alle vlakken niet iets beter dan de Volvo zou zijn, helaas is dat niet zo.
Waar is de BMW beter in:
* De aandrijflijn, werkt zeer soepel.
* Xdrive, dus 4 wiel-aandrijving wanneer nodig, heel fijn in de winter.
* De wegligging
* De elektromotor is een stuk krachtiger, dit maakt de e-drive heel soepel, de Volvo was minder krachtig en daarmee was de e-drive een beetje gezapig.
* Infotainment met mooie best grote schermen, navigeren met info in het Head-up display, de borden-info tussen de klokken en de full-map satelliet-view op het grote scherm werkt prachtig, ook de file-info wordt heel subtiel maar toch heel duidelijk weergegeven. De augmented reality optie gebruik ik niet, dus is meer verstorend dan hulpzaam.
* Ingebouwde dataverbinding met altijd beschikbare Spotify en verkeersinfo, nooit meer koppelen via de hot-spot van de telefoon, heel fijn !
* Stuk grotere accu waardoor ik veel meer (50 tot 100% meer ) elektrisch kan rijden.
* De Volvo had een rare hik bij het optrekken rond 94 km/u, bij BMW werkt dat zonder hikken.
* Stabiel infotainment, bij Volvo moest ik wel eens resetten.
* De app is super, bij Volvo was deze al goed, die van BMW is veel uitgebreider en alles werkt en blijft werken.
Waar was de Volvo beter in of valt tegen in de BMW ?
* De BMW heeft een adaptieve recuperatie functie die automatisch wordt ingeschakeld en niet uit te schakelen is, hierdoor remt de auto automatisch af (kruisingen, rotondes, snelheidsbeperking, afslaan, bochten etc.), soms best handig maar in de praktijk ook vaak irritant door de mate van inhouden (vaak heel fors), in de Volvo kon je fijner de auto laten 'zeilen' en was de auto niet zo bemoeizuchtig.
* De adaptieve cruise control van de Volvo keek veel verder vooruit, ik merk in de BMW dat als er een file opdoemt de BMW pas heel laat gaat afremmen, feitelijk te laat zodat ik maar zelf rem, dat was bij Volvo niet nodig.
* Volvo voelt in alles net wat degelijker aan, hoe de deuren dichtslaan, hoe het interieur aanvoelt, bij BMW is het bedieningspaneel op de middenarmsteun wel heel fragiel.
* HK Audio in Volvo was veel beter dan de HK Audio in de BMW.
* Op lange stukken op de autoweg (en je weinig e-ondersteuning over houdt) was de 180PK Volvo 3-cylinder duidelijk krachtiger, sneller en stiller dan de 136 PK BMW 3-cylinder.
* B-modus in de Volvo werkt veel fijner dan de L-modus in de BMW
* In de BMW geen USB poorten meer voor streaming audio via USB sticks, dat werkte gewoon in de Volvo.
* Geen ruimte voor een thuisbrenger, bij Volvo wel.
* Key-less entry bij BMW maar op 2 deuren, bij Volvo op 4. Was net wat handiger.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.