BMW iX2 eDrive20 (2025) #2
autoreview

Signalement
Uitvoering | iX2 eDrive20 |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2025 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand bij aanschaf | 11 km |
KM-stand laatst | 1.313 km |
Starten maar
- 11 km
Vrijdag deze iX2 opgehaald bij de dealer. Brooklyn Grey (of: 'Grau' als je dat wilt) met zwarte alcantara bekleding.
Een leaseauto die de komende 5 jaar bij ons blijft. Op zichzelf niets bijzonders. Historie leert dat we meestal 5, 6 jaar met een auto doen. En dat zo'n auto dan meestal 150, 160k gereden heeft. Het grote verschil is wel dat dit een leaseauto van de werkgever is. De vorige auto's waren in eigendom. 90% van de kms zal mijn vrouw rijden tussen onze woonplaats en haar werkadres, in het midden van het land. We gaan nooit de grens over met de auto. Die tijd hebben we gehad. Dus laden en laadstress in het buitenland was voor ons geen probleem: dat gebeurt toch niet.
De zoektocht begon al kort na nieuwjaar. Elektrisch rijden is een lease-voorwaarde en is volledig nieuw en we (mijn vrouw en ik) wilden graag goed-beslagen ten ijs komen. Ik heb er zelfs een keer een dag aan besteed in Zwolle. Waar alle 'groten' op een rijtje zitten, met Ikea in het midden om er te lunchen! Ik was helemaal klaar met proefritten!
In het verleden reden we al eerder BMW; zo'n 10, 12 jaar terug een 320D ede en later een 118i als tweede auto, dus we waren al wel bekend met het merk met de ingewikkelde 'als je dit aanvinkt, moet je dat ook aanvinken' -structuur. Maar de salesmensen bij BMW weten daar wel raad mee. Uiteindelijk is het een iX2 geworden met vrijwel de hele accessoirelijst aangevinkt. We zijn tijdens de bestelprocedure wel 3x door de lijst gegaan om zeker te zijn dat wat we aangevinkt hadden, goed op de bestellijst van de leasemaatschappij zou komen. Maar het is gelukt.
Wat een bonus was: de korte levertijd. Ongeveer 4 weken tussen bestellen en ophalen. Iets langer omdat Hemelvaart er tussen zat. Korter kwam ons ook niet uit: we hadden nog geen laadpaal bij huis en daar zat ook een forse levertijd op. Maar uiteindelijk werd die geinstalleerd op de middag voordat we de volgende dag de auto ophaalden.
De dealer heeft een truc om de wachttijd te bekorten, vertelden ze ons: ze 'reserveren' een auto/plekje op de productielijn zonder specificaties op te geven. Ze weten wanneer die 'standaard-auto' gemaakt gaat worden. Tot een paar weken vantevoren kunnen ze specificaties toevoegen. En zo ontstond 'onze' iX2.
Onze eerste indruk: een echte BMW. Ondanks dat 'ie elektrisch is, ondanks dat het een voorwielaandrijver is. Maar dan superstil. Zitcomfort is goed, met legio instelling van de stoel. De massagestand vind ik persoonlijk helemaal niks. Ik heb ook niks met verwarmde stoelen of stuurwielverwarming (nu allemaal niet nodig) maar het zit er nou eenmaal op!
Wat me wel interesseert is de bedrijfszekerheid van de elektronica. Sommige merken hebben nog wel eens te lijden onder een bevriezend scherm of erger. Vanaf morgen wordt 'ie ingezet op Neerlands wegen. Ik denk dat de adaptieve cruisecontrol regelmatig aangetrapt gaat worden. We gaan het zien en ik schrijf van tijd tot tijd mijn ervaringen hier.
Korte update nav reacties
- 1.313 km
Om te beginnen het verbruik tot nu toe; gemiddeld 15,5 kWh. Da's woon-werkverkeer -135km/dag; niet alle dagen van de week. Mijn vrouw kan makkelijk thuiswerken. En de overige ritjes: wat boodschappen hier in de buurt. Ik weet niet precies wat 'normaal' is, maar 15,5 kWh valt mij in ieder geval niet tegen. Het verbruik wordt natuurlijk grotendeels bepaald door de verkeersintensiteit (spits-files). Op grond daarvan en 100% laden, berekent de software een rijafstand van zo'n 480 km.
Wanneer je de cruise control aanzet, gaat ook het groen lampje van 'meesturen' aan. De auto stuurt verrassend netjes met de weg mee. Niet schokkerig of heel laat. Dat valt me heel erg mee. Onze vorige auto (geen BMW) kon dat ook, maar dat was duidelijk een generatie eerder.
Afstand houden in de spits met de CC gaat heel goed. Afremmen gebeurt heel gelijkelijk. Niet dat je denkt: "Mmm, zelf had ik al wel eerder geremd!":
Andere rijhulp (o.a. de verplichte piepjes bij een snelheid) schakel je heel snel uit. BMW heeft een 'short cut' ingebouwd. Twee keer je vinger ergens op en het is uitgeschakeld - tot de volgende rit).
Wat ging niet goed? Het alarm ging af terwijl de auto op de oprit stond. Raadselachtig. Nog raadselachtiger: in de app MyBMW kwam een melding waar de auto stond: 60km van huis volgens de app! Raadselachtig genoeg om ook de servicemedewerker van de dealer te verbazen. De auto is maandag een dagje naar de dealer geweest voor een software-update.
Dan: de auto heeft geen achterruit-wisser. Esthetisch aangenaam. In de praktijk een twijfelachtige keuze van BMW. De ruit is heel snel schoon tijdens het rijden, dat wel. Maar dat duurt even en je hebt snelheid nodig!
Tenslotte iets waarvan ik nog niet weet of het aan de auto ligt of aan mijzelf: achteruitrijden via het schermpje (moet wel, je ziet geen klap als je achterom kijkt) gaat niet zo makkelijk als bij andere auto's die we hadden/nog hebben. Er is zoveel informatie tegelijk! Maar dat is misschien wennen.
(Als antwoord op een reactie nav mijn eerste bijdrage: we vliegen niet naar Curaçao ;-). Ik heb nog eens diep nagedacht: de laatste keer dat we met de auto de grens over gingen was in 2020, ongeveer een kwartier voordat Corona uitbrak. Blijkbaar is onze 'noodzaak' om het land uit te gaan niet zo groot).
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

BMW iX2 xDrive30 67 kWh M Sport - Panoramadak - Innovation/Comfort Pack - Driving/Parking Assistant - Elektrisch verstelbare/verwarmde voorstoelen - HiFi System Harman Kardon - Getinte/Geluiddempende Ruiten -
- 2024
- 9.884 km

BMW iX2 xDrive30 M Sport Pro - Head-Up - Pano - Harman/Kardon
- 2024
- 7.214 km

BMW iX2 xDrive30 67 kWh BMW iX2 xDrive30 67kWh | M-Sport | Premium Pack | Trekhaak |
- 2024
- 4.390 km