BMW iX2 eDrive20 (2025) #2
autoreview

Signalement
Uitvoering | iX2 eDrive20 |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2025 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand bij aanschaf | 11 km |
KM-stand laatst | 7.236 km |
Starten maar
- 11 km
Vrijdag deze iX2 opgehaald bij de dealer. Brooklyn Grey (of: 'Grau' als je dat wilt) met zwarte alcantara bekleding.
Een leaseauto die de komende 5 jaar bij ons blijft. Op zichzelf niets bijzonders. Historie leert dat we meestal 5, 6 jaar met een auto doen. En dat zo'n auto dan meestal 150, 160k gereden heeft. Het grote verschil is wel dat dit een leaseauto van de werkgever is. De vorige auto's waren in eigendom. 90% van de kms zal mijn vrouw rijden tussen onze woonplaats en haar werkadres, in het midden van het land. We gaan nooit de grens over met de auto. Die tijd hebben we gehad. Dus laden en laadstress in het buitenland was voor ons geen probleem: dat gebeurt toch niet.
De zoektocht begon al kort na nieuwjaar. Elektrisch rijden is een lease-voorwaarde en is volledig nieuw en we (mijn vrouw en ik) wilden graag goed-beslagen ten ijs komen. Ik heb er zelfs een keer een dag aan besteed in Zwolle. Waar alle 'groten' op een rijtje zitten, met Ikea in het midden om er te lunchen! Ik was helemaal klaar met proefritten!
In het verleden reden we al eerder BMW; zo'n 10, 12 jaar terug een 320D ede en later een 118i als tweede auto, dus we waren al wel bekend met het merk met de ingewikkelde 'als je dit aanvinkt, moet je dat ook aanvinken' -structuur. Maar de salesmensen bij BMW weten daar wel raad mee. Uiteindelijk is het een iX2 geworden met vrijwel de hele accessoirelijst aangevinkt. We zijn tijdens de bestelprocedure wel 3x door de lijst gegaan om zeker te zijn dat wat we aangevinkt hadden, goed op de bestellijst van de leasemaatschappij zou komen. Maar het is gelukt.
Wat een bonus was: de korte levertijd. Ongeveer 4 weken tussen bestellen en ophalen. Iets langer omdat Hemelvaart er tussen zat. Korter kwam ons ook niet uit: we hadden nog geen laadpaal bij huis en daar zat ook een forse levertijd op. Maar uiteindelijk werd die geinstalleerd op de middag voordat we de volgende dag de auto ophaalden.
De dealer heeft een truc om de wachttijd te bekorten, vertelden ze ons: ze 'reserveren' een auto/plekje op de productielijn zonder specificaties op te geven. Ze weten wanneer die 'standaard-auto' gemaakt gaat worden. Tot een paar weken vantevoren kunnen ze specificaties toevoegen. En zo ontstond 'onze' iX2.
Onze eerste indruk: een echte BMW. Ondanks dat 'ie elektrisch is, ondanks dat het een voorwielaandrijver is. Maar dan superstil. Zitcomfort is goed, met legio instelling van de stoel. De massagestand vind ik persoonlijk helemaal niks. Ik heb ook niks met verwarmde stoelen of stuurwielverwarming (nu allemaal niet nodig) maar het zit er nou eenmaal op!
Wat me wel interesseert is de bedrijfszekerheid van de elektronica. Sommige merken hebben nog wel eens te lijden onder een bevriezend scherm of erger. Vanaf morgen wordt 'ie ingezet op Neerlands wegen. Ik denk dat de adaptieve cruisecontrol regelmatig aangetrapt gaat worden. We gaan het zien en ik schrijf van tijd tot tijd mijn ervaringen hier.
Korte update nav reacties
- 1.313 km
Om te beginnen het verbruik tot nu toe; gemiddeld 15,5 kWh. Da's woon-werkverkeer -135km/dag; niet alle dagen van de week. Mijn vrouw kan makkelijk thuiswerken. En de overige ritjes: wat boodschappen hier in de buurt. Ik weet niet precies wat 'normaal' is, maar 15,5 kWh valt mij in ieder geval niet tegen. Het verbruik wordt natuurlijk grotendeels bepaald door de verkeersintensiteit (spits-files). Op grond daarvan en 100% laden, berekent de software een rijafstand van zo'n 480 km.
Wanneer je de cruise control aanzet, gaat ook het groen lampje van 'meesturen' aan. De auto stuurt verrassend netjes met de weg mee. Niet schokkerig of heel laat. Dat valt me heel erg mee. Onze vorige auto (geen BMW) kon dat ook, maar dat was duidelijk een generatie eerder.
Afstand houden in de spits met de CC gaat heel goed. Afremmen gebeurt heel gelijkelijk. Niet dat je denkt: "Mmm, zelf had ik al wel eerder geremd!":
Andere rijhulp (o.a. de verplichte piepjes bij een snelheid) schakel je heel snel uit. BMW heeft een 'short cut' ingebouwd. Twee keer je vinger ergens op en het is uitgeschakeld - tot de volgende rit).
Wat ging niet goed? Het alarm ging af terwijl de auto op de oprit stond. Raadselachtig. Nog raadselachtiger: in de app MyBMW kwam een melding waar de auto stond: 60km van huis volgens de app! Raadselachtig genoeg om ook de servicemedewerker van de dealer te verbazen. De auto is maandag een dagje naar de dealer geweest voor een software-update.
Dan: de auto heeft geen achterruit-wisser. Esthetisch aangenaam. In de praktijk een twijfelachtige keuze van BMW. De ruit is heel snel schoon tijdens het rijden, dat wel. Maar dat duurt even en je hebt snelheid nodig!
Tenslotte iets waarvan ik nog niet weet of het aan de auto ligt of aan mijzelf: achteruitrijden via het schermpje (moet wel, je ziet geen klap als je achterom kijkt) gaat niet zo makkelijk als bij andere auto's die we hadden/nog hebben. Er is zoveel informatie tegelijk! Maar dat is misschien wennen.
(Als antwoord op een reactie nav mijn eerste bijdrage: we vliegen niet naar Curaçao ;-). Ik heb nog eens diep nagedacht: de laatste keer dat we met de auto de grens over gingen was in 2020, ongeveer een kwartier voordat Corona uitbrak. Blijkbaar is onze 'noodzaak' om het land uit te gaan niet zo groot).
3 maanden
- 7.236 km
3 maanden (op een paar dagen na) in gebruik. In feite een saaie update. Geen grote dingen die opvallend zijn; niet negatief, niet positief. Wel stel kleine zaken die we tegenkwamen gedurende de afgelopen maanden.
De auto wordt merendeels gebruikt door mijn vrouw. Ze is heel erg tevreden over de auto. Goede keuze van haar. Van de 7200 km heb ik er volgens de app ( dus met mijn instelling) 425 van 'geklokt'. Het verbruik van de vonkjes is heel zuinig: 15,7 kWh/100km gemiddeld. Ik rijd er niet zoveel mee. Ten eerste is ze 5 dagen per week op kantoor en ik heb een eigen auto. Komt daarbij dat ik dat laden simpelweg verafschuw. Ik Vind Het Niks. Twee keer kreeg ik de stekker niet los. Ik deed iets verkeerd. Maar dan ben ik er ook klaar mee.
Die app... heeft een apart trekje: wanneer mijn vrouw er mee rijdt, kan ik tot op de kaart heel nauwkeurig zien waar ze zich bevindt. Ik weet niet of zoiets helemaal strookt met privacy-regels, maar wellicht is dat binnen één huishouden anders. Uiteraard kan zij mijn bewegingen ook volgen wanneer ik ermee rijd.
Alle instellingen? De auto heeft wel heel erg veel instellingen waarvan ik me afvraag of ik ze nou nodig heb. Automatisch inparkeren in een parkeervak (haaks of parallel) zal ik nooit gebruiken. *Voet van de rem met geparkeerde auto's om me heen... Brrrr.
Aan de andere kant: de geavanceerde rijinstellingen zijn wel heel goed. Je rijdt heel ontspannen met de files mee is me verteld. Als ik er mee rijd, zijn er geen files ('s avonds laat, zondagmorgens dus ik heb niet zelf de ervaring). En met het gebruik van het navigatiesysteem remt de auto ook af voor kruispunten enz. wanneer je af wilt slaan. Verkeerslichten zijn voor 'eigen rekening'.
De gebruikte materialen zijn behoorlijk 'light' uitgevoerd. Waar de meeste auto's een haak of handeltje hebben om de achterbank neer te klappen, moet je het in de BMW met een nylon lusje doen... Alles is geminimaliseerd qua gewicht om de auto niet nóg zwaarder te maken dan nodig. De bumpers zijn heel dun. Zonder enige moeite kun je ze met je pink (letterlijk) verbuigen.
En dan één onaangenaam trekje... de trekhaak. Om welke reden dan ook heeft BMW besloten om het deel onder de knobbel (dat haaks wegloopt) niet rond uit te voeren, maar met een elliptisch profiel. Dat betekent dat een fietsenrek wel op de knobbel past, maar niet gefixeerd kan worden onder de knobbel door 'm te klemmen tegen het ronde deel onder de knobbel. Mijn fietsenrek is dus nutteloos icm met deze BMW.
BMW heeft nu 1x een OTA software-update verstuurd en de installatie daarvan ging vlekkeloos. Supersnel en alles werk (nog steeds...) naar behoren.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.