BMW 316ti Compact Essence (2004)

autoreview

BMW 3-serie Compact
BMW 3-serie CompactBMW 3-serie CompactBMW 3-serie CompactBMW 3-serie CompactBMW 3-serie CompactBMW 3-serie CompactBMW 3-serie CompactBMW 3-serie Compact - interieurBMW 3-serie Compact - interieur

Signalement

Uitvoering316ti Compact Essence
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze auto bevalt me tot nu toe geweldig. Ik heb de Essence aangevuld met de Comfortline en de Sportline (airco, lichtmetalen wielen, sportstoelen, metallic lak). Verder is de auto voorzien van regensensor, automatische verlichting, sportstuurwiel met bediening van de radio, de telefoon en de cruise control, etc.

De auto is zeer comfortabel en heeft een geweldige wegligging. En is ondanks de kleine motor toch zeker voldoende snel. Het kost op de Autobahn weinig moeite om een zeer hoog gemiddelde te halen en met het zeer snelle verkeer mee te komen.

Heerlijke achterwielaandrijving, fantastisch en direct sturend met veel gevoel in het stuur.
De stoelen zitten erg goed en zijn goed verstelbaar.

Wat minder bevalt is uiteraard de beschikbare ruimte, met name het instappen achterin en de inhoud van de kofferbak. Maar goed, ik heb eigenlijk helemaal geen kofferbak meer door de ingebouwde lpg-tank. Als je eenmaal zit op de achterbank is de ruimte alleszins acceptabel en eveneens comfortabel (zeggen mijn passagiers).
Je kunt de auto dus niet vergelijken met een busje, maar als je dat wilt moet je maar een Espace of iets dergelijks kopen.

In 12 weken 14000 km gereden met deze auto en nog altijd zeer tevreden.
Het verbruik tenslotte is meer dan redelijk. LPG-verbruik 9 à 10 l/100 km. Vandaag door Duitsland gereden (flinke afstanden met meer dan 180 km/h) en dan stijgt het verbruik naar zo’n 12 l/100 km.


Update 4 december 2006:

Het is al lang geleden, maar nu ik zelf op zoek ben naar de volgende lease-auto heb ik dit onderdeel van de site weer gevonden voor gebruikersmeningen. Vandaar dat ik vind dat men ook recht heeft op een update van mijn review van begin 2004.
Ik heb de auto nu bijna drie jaar gereden en dat is geheel probleemloos geweest.

Ook het LPi-systeem is volledig probleemloos geweest, behalve natuurlijk het volslagen gebrek aan ruimte in de kofferbak. Dat, samen met het gemis van twee deuren om achterin te kunnen stappen, is er de reden van dat mijn vrouw en twee dochters inmiddels een hekel hebben gekregen aan de Compact. Ikzelf vind het iedere dag nog een geweldige auto. Elke dag weer stap ik met veel plezier in de sportstoelen en geniet van de heerlijke motor. De motor is natuurlijk de instapversie, maar kan de vergelijking met veel grotere motoren aan. En dan bedoel ik niet de pk’s, maar de loopcultuur die werkelijk perfect is en de manier waarop de motor zijn kracht loslaat op de achterwielen. Werkelijk perfect. Ook de wegligging en de manier waarop je kunt spelen met de auto zijn niet minder dan perfect.
Laatst ook eens in een 325ti gereden, dan merk je wat een nog groter genot het is om een grotere motor te hebben en een nog perfectere loop van de motor en dat je nóg meer kunt genieten van het geweldige onderstel (standaard sportonderstel op alle compacts). Maar in NL kun je ook echt genieten van een 316ti met het kleinste motortje.
Waar ik spijt van heb is dat ik destijds niet voor de automatische airco heb gekozen. Ik dacht dat de handbediende versie prima zou zijn, maar het is toch wel heerlijk om gewoon de temperatuur in te kunnen stellen. Nu is het een continu spel van regelen, dan weer te warm, te koud, naar de voeten, de voorruit, etc. Aanrader dus bij het uitzoeken van een occasion: kies voor de BMW met een automatische airco.
Ook heb ik spijt van de lichtgrijze bekleding. Het was in één woord prachtig bij de aflevering, maar na 140000 km is het er zacht gezegd niet mooier op geworden. Kies als je kinderen of een hebt voor leer als je een lichte bekleding wilt, dan is het beter schoon te houden. Of kies gewoon voor zwarte bekleding.

Al met al een dure kleine auto. Maar wel perfect afgewerkt tot in alle details. En helemaal niet duur in de lease.
Ben je met zijn tweeën, dan is zo’n compact een geweldige keus. Heb je kinderen (zoals ik), dan moet je compromissen sluiten. Ik rijd de auto zo’n 300 dagen per jaar helemaal alleen, gedurende weekeinden met het gezin en natuurlijk soms ook met het gezin op vakantie. Voor mijzelf was het perfect, ik zit toch altijd links voorin, maar de rest van het gezin heeft een hekel gekregen aan de auto. Ik kan me voorstellen dat hetzelfde geldt voor anderen: het is gewoon géén gezinsauto.

Het gemiddelde verbruik is uiteindelijk zo’n 1:8 à 1:9. Let wel: op LPG. Beter dan 1:8 gaat lastig met de airco aan. 1:9 is nu weer makkelijker haalbaar, nu ik de airco minder vaak gebruik. Ook is er een groot verschil tussen snelweg- en stadsverbruik. Het scheelt zeker 10%.

Volgende maand lever ik de auto in bij de leasemaatschappij. Ik wens de volgende berijder echt heel veel plezier met de auto, ik heb er goed op gepast.
Ikzelf ga hierna voor een grotere auto. Ik heb mijn oog laten vallen op een 318d. Ik ben nog aan het twijfelen tussen een sedan en een touring, waarbij alleen het prijsplaatje me nog laat twijfelen.

PROBLEMEN

Tot nu toe nog helemaal geen problemen.

Update 4 december 2006:
Nog steeds helemaal geen problemen gehad met deze auto. Alle beurten zijn keurig volgens het boekje uitgevoerd, evenals het wisselen van banden.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.