BMW 225xe iPerformance Active Tourer (2019) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | 225xe iPerformance Active Tourer |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 52.000 km |
KM-stand laatst | 71.000 km |
De eerste maand
- 53.000 km
Na 6 jaar tot tevredenheid een Mercedes B200 te hebben gereden, wilde ik toch weer eens iets anders. De B200 was een hele prettige, praktische en zuinige gezinsauto. Ik reed regelmatig lange ritten met een verbruik van 5,5 tot 6 L/100km, wat toch best ok is.
Heel even heb ik een volledig elektrische auto overwogen (Niro/MG/Kona) , maar toch besloten om dat nog een paar jaar voor me uit te schuiven. Dus dan maar eens een PHEV proberen. Toen ik 6 jaar geleden de Mercedes uitzocht was de BMW 225XE me ook al opgevallen: zelfde maatje als de Mercedes B, 224pk, Hybride, all wheel drive. Hoe gaaf is dat? Maar ik las ook horrorverhalen van gebruikers(?) over het daadwerkelijke gebruik. Mensen klaagden over een verbruik van 1 op 9 als je puur op benzine rijdt. Daarover later meer, maar destijds heb ik de aanschaf door dit soort berichten maar uit mijn hoofd gezet.
Toen ik iets anders wilde na de Mercedes, kwam de 225XE toch weer in beeld. Samen PHEV's als Peugeot 3008 en Ford Kuga. De 3008 vind ik prachtig, maar het interieur kan me niet boeien. De Kuga lijkt me een prima auto, maar echt mooi vind ik het persoonlijk niet. Bovendien vind ik een SUV zonder all wheel drive voor mijn gevoel een beetje nep off-road auto's.
Zoektocht uitgezet naar een 225XE met de volgende kenmerken:
- Geen witte of zwarte lak
- Lichte leren bekleding (zwart vind ik deprimerend)
- Sport stoelen, sportstuur.
- Camera
- Bouwjaar 2018+
- Km stand max 60000
- prijs onder 30k
Ik kwam er al snel achter dat er weinig exemplaren in NL te koop stonden. Bij Smeeing in Soest heb ik proef gereden met een 2018 exemplaar met de standaard stoelen. Het rijden overtuigde me dat ik een 225XE wilde, maar de standaard stoelen vond ik niet echt goed. In een auto wil ik graag IN een stoel zitten, niet erop. Je zit toch wat heen en weer te schuiven op dat leer. Ondanks een heel redelijk bod van Smeeing voor de Mercedes, ben ik er niet mee doorgegaan vanwege de stoelen. Bij Franken in Putten heb ik nog gekeken naar een bijna perfect exemplaar (Donkergrijs, lichte leren sportstoelen, M Sport), maar zonder camera! Ik begrijp niet dat iemand zo'n dure (54k) auto koopt, maar dan denkt: die camera laat ik maar zitten... Verder kwam er in de volgende weken gewoon geen enkele auto op de markt in mijn zoektocht.
Een collega van me had net een auto uit Zweden geïmporteerd, na alleen maar foto's van de auto te hebben gezien, wat erg goed was bevallen. Toen ben ik op de site van DAS import eens gaan zoeken. Binnen 10 minuten had ik in Duitsland bij een BWM dealer een hele goeie match: 2019, Blauwe lak, M Sport, , 18" velgen, camera, lichte leren sportstoelen, 52k km gereden en 2 jaar BMW garantie. De prijs lag zo'n 4-5k lager dan dat je zou verwachten in NL. De uitstoot van de auto zorgde ook nog eens voor een gunstige BPM, wat op zo'n 400 Eur uitkwam. Daar komt natuurlijk nog wel de kosten voor de importeur bij, maar dat was geen schokkend bedrag. Ik zal hier geen review van DAS van maken, maar het hele proces van import opdracht uitzetten, kopen, vervoer en opleveren verdient wel echt een pluim. Na 5 weken kon ik m ophalen bij DAS in Zaandam.
Inmiddels heb ik de auto 4 weken en ik kan mijn ogen er niet vanaf houden. Ik moet altijd glimlachen om BMW puristen die de Active Tourer verschrikkelijk vinden. Persoonlijk vind ik dit echt een hele mooie auto om te zien, zeker met het M Sport pakket. Wat ik me wel afvraag is of de 18 inch velgen een beetje too much zijn. Wellicht koop ik nog een winterset met 17 inch velgen zodat ik kan vergelijken. Ik hoopte nog stilletjes dat ik de accu upgrade naar 10kw had gekregen, maar dat valt aan niks af te lezen behalve in de praktijk wanneer je oplaadt. Na de eerste laadbeurt zag ik het al: 38km range elektrisch. Bij de upgrade van 2019/2020 hoor je dan 48+ te zien. Jammer dan.
Het rijden:
Wat ik al wel had verwacht is dat ik heel veel ritten elektrisch rij, in en rondom Amsterdam. Het verbaast me hoe makkelijk je met gewoon stadsverkeer meekomt met de 88 pk elektromotor. Het voelt al stukken beter dan optrekken met mijn 156pk MB . De auto ligt (vergeleken met de B200) als een huis op de weg en is bloedsnel wanneer je dat wilt. Maar in de meeste gevallen wil je gewoon relaxed van A naar B. De stilte in de auto zelf, ook op de snelweg is fijn: we kunnen normale gesprekken voeren met onze dochter op de achterbank. Dat ging dus gewoon niet in de oude B200. De sportstand is best leuk voor af en toe, want je voelt je als in een sport auto die alleen maar harder wil. Die 224pk is ook niet waarom ik de auto heb gekocht, maar op bepaalde momenten wil je toch wel wat meer power voor de lol of veilig inhalen. Een 6-bak automaat klonk mij eerst wat ouderwets in de oren, maar ik vind m veel beter schakelen dan de Mercedes 7-traps bak.
Het verbruik tot nu toe:
Sinds de Corona tijd rij ik niet meer de 30k km per jaar die ik ooit reed. Eerder 15k. Nu rij ik in en om de stad, of ritten van 60 tot 140km naar familie. Hierbij mijn ervaringen tot nu toe:
- Alleen in en rond de stad: alles elektrisch gereden, geen benzine verbruikt. Wel stroom a 35ct/Kwh.
- Rit naar familie 120 km: benzine 2,4l/100km en ongeveer 6kwh verbruikt. Daar leg ik m aan de (thuis)lader.
- Rit naar familie in Gelderland, 300km: benzine verbruik 4,7l/100km en 6kwh verbruikt.
Overall staat mijn verbruik sinds ik de auto heb nu na 1000 km op 4L/100km. Dit is eigenlijk in lijn met wat ik ervan had verwacht. Het idee dat ik substantieel minder benzine verbruik vind ik wel erg prettig. Dat de kosten ook worden gedrukt lijkt me ook wel duidelijk, met de huidige brandstofprijzen en het redelijk gunstige stroomtarief wat ik thuis heb. Het zet me ook weer aan het denken om toch maar zonnepanelen te nemen, om 'gratis' te kunnen gaan laden. Volgens mij kan ik het verbruik nog wat gunstiger maken door beter te anticiperen met het generatief afremmen. Zodra je het gas loslaat, rolt ie door de stroom opwekking minder hard door dan ik gewend was met een gewone benzine auto. Dus ik moet dat iets anders timen dan anders. Verder moet ik ook wat ervaring krijgen met de verschillende rij modi. Nu doe ik maar wat, maar ik denk dat je op een gegeven moment wel aanvoelt wat het gunstigste is voor het verbruik in verschillende situaties.
Ik heb nog geen vakantierit gemaakt, maar die komt er over 2 weken aan. Het valt me op dat het actuele benzineverbruik op de snelweg wat in live grafieken is te zien, zo tussen de 5-5,5L/100km blijft hangen bij 100-110km/u. Daarom verwacht ik zelf dat de rit naar Denemarken ongeveer gaat uitkomen op 5,5-6L/100km, wat ik helemaal prima zou vinden. Dat is namelijk net zo goed als de Mercedes reed op zo'n rit. Mijn voorlopige conclusie is dat het gezeur over het hoge verbruik van de BMW bij een lege accu een fabel is. Sterker nog: bij een dagrit vandaag van zo'n 300km heb ik de Save Battery modus aangezet, waardoor de accu bijlaadt. Bij thuiskomst was de accu weer bijna vol en was het benzineverbruik 5,9L/100km overall. Ik vind dat best goed voor zo'n luxe zware auto. Logisch dat je benzineverbruik omhoog gaat als je op die manier laadt, maar je heb wel weer een volle accu voor in de stad. Ik vraag me wel af wat zo'n zelf opgewekte kilowatt dan netto kost.
Uiterlijk / Innerlijk
Zoals ik al zei: ik vind de BMW AT echt een mooie auto, waarschijnlijk omdat ik geen BMW bias heb. De 18 inch velgen zijn misschien iets over de top, dat mag best meer ingetogen. De M Sport styling vind ik wel een goeie toevoeging omdat het gewoon net wat dynamischer over komt. Alle M logo's hadden ze wel weg mogen laten van mij, dat hoort op monsters met 400pk+.
Binnenin voelde ik mij meteen thuis. Lekker strakke vormgeving, fantastische stoelen met geheugenstanden en een mooi sportstuur. Waar ik ook erg blij van word is het touchscreen en iDrive systeem, wat ze volgens mij bij de nieuwere BMW's hebben verpest. Fysieke knopjes om snel iets te kunnen doen werkt zoveel beter dan op touchpads zitten prutsen. Er zit geen Apple Carplay op, wat ik nog niet zo heel erg vind. Mogelijk laat ik het activeren in de toekomst. Verder vind ik de USB C aansluitingen achterin en de draadloze telefoonlader in de armsteun heel erg fijn.
De BMW app leek me eerst een gimmick, maar eigenlijk is het heel handig dat je de laadstatus kunt bijhouden en de climaatcontrole op afstand kunt bedienen. Ik moest wel lachen om de tarieven die worden gevraagd voor de wifi accesspoint die je kunt aanzetten. 25 Euro voor 10GB aan data? Tuurlijk joh! Dan zet ik de accesspoint van mijn telefoon wel even aan...
Ik was wat bang dat we qua ruimte enorm zouden inleveren in de kofferbak. Dat valt me erg mee. De formaten komen overeen met de Mercedes. Bij de Mercedes B kon ik het kofferbakvloertje een stuk naar beneden halen, waardoor je zo'n 50L erbij kreeg. Maar eigenlijk is het vak in de BMW voor de laadkabel een stuk dieper,, waardoor het in totaal allemaal niet superveel zal ontlopen. Op vakantie kan er nog makkelijk een hoop spul naast de kabel liggen, als ik dat ding überhaupt al mee neem. Wat ook nog ruimte oplevert in de BMW is het overeind zetten van de achterstoelen. Die staan standaard wat verder achterover, wat wel weer fijner is voor de passagier.
Minpunten
Op het moment kan ik nog niet echt veel minpunten noemen over de auto omdat ik er nog maar een paar weken in rij. Als ik iets moet noemen is het misschien de pook voor de automaat. Ik vind zo'n pook niet van deze tijd, maar ik vermoed dat het gewoon niet anders kan bij deze versnellingsbak. Je ziet hetzelfde namelijk terug in de hybride X1 en X2 tot 2022. Wat dat betreft vond ik de stuurbediening in de Mercedes beter, want je houdt een mooi strak middenconsole. Ook vind ik het jammer dat er geen schakelflippers aan het stuur zitten. In de Mercedes maakte ik daar best gebruik van, hoewel dat ook kan komen door het wat slechtere automatische schakelen van de Mercedes 7-bak, waarbij ik regelmatig even handmatig terug wilde schakelen bij inhaalacties. In de BMW heb ik de behoefte om de bak te helpen nog niet gehad tot nu toe. Vaak genoemd minpunt van deze auto is de kleine benzinetank van 36L. Dat ga ik op vakantie ervaren denk ik. Volgens mij moet ik wel 600 km bereik uit de benzine en stroom kunnen halen.
Conclusie na 1000 km:
De auto voldoet tot nu toe helemaal aan mijn verwachting en overtreft dat. Met name de veelzijdigheid van het elektrisch rijden, de praktische gezinsauto, all wheel drive, zuinig en toch een klein beetje een sport auto maakt het een hele interessante deal voor zo'n 25k Euro.
10,000 gereden
- 62.000 km
Inmiddels heb ik bijna 10k gereden met de 225XE en met veel plezier.
In september naar Denemarken met zn 3en en dat ging voortreffelijk. Mijn vrees voor een te kleine kofferbak bleek gelukkig er mee te vallen. Doordat je de achterbank in delen wat naar voren kunt zetten, krijg je wat meer liters ruimte. Ik had besloten de thuislaadkabel thuis te laten en alleen de kabel voor openbare palen mee te nemen, aangezien ik toch niet mocht laden bij het gehuurde huis.
Het rijden van zo'n 850 kilometer vond ik echt heerlijk. Daarbij heb ik de strategie aangehouden om onderweg de grote files (bij Hamburg bijv) in de gaten te houden en te zorgen dat de batterij ongeveer 20 km aan range had voordat de file begon. Dan rij je heel relaxed elektrisch door de file heen en je batterij gaan maar relatief langzaam op. Toegegeven dat je op zo'n lange rit misschien een keertje extra tankt, omdat er maar een 36 Liter benzinetank in zit. Maar stoppen moet je sowieso een keertje per 2-3 uur. Hoewel, ik heb de laatste 5 uur van de rit in 1 keer doorgereden, zo lekker zit je in die sportstoelen. In Denemarken zelf heb ik in 2 weken slechts 3x de auto gedeeltelijk opgeladen bij openbare laadpunten. Eerlijk gezegd had ik het net zo goed kunnen laten vanwege de KW prijs van zo'n 90 cent, maar ik wilde het gewoon wel eens ervaren. Tijdens de binnenlandse ritten was het erg fijn dat de auto de batterij een stukje opgeladen houdt om lekker geruisloos door de dorpjes te rijden. Ik heb zelfs op grote stukken in de sportstand gereden, wat erg fijn was in de heuvelachtige landschappen. Altijd genoeg power. Na 2 weken en 2500km (dagritten, boodschappen, heen en terug naar NL) stond de verbruiksmeter op 6L/100km. Ik vind dit erg acceptabel, aangezien ik vrijwel niet heb opgeladen, ongeveer voor 60 km in 2 weken.
In oktober heb ik in Duitsland bij de webshop Original Rader een winterbanden set gekocht, met een kleinere maat zwarte 17" velgen ( Foto bijgevoegd). Eigenlijk ook met het idee om te kijken hoe dat bevalt op deze auto ten opzichte van de 18"sportvelgen. Afgezien van het extra rolgeluid van de Falken winterbanden, vind ik 17" comfortabeler met de hogere band. Wie weet, ruil ik de 18"ooit wel in voor een 17"zomerset .
Inmiddels heeft het een paar keer gesneeuwd, gehageld en geijzeld. Ik was zeer in mijn nopjes met de X-Drive feature van de auto. Zodra de auto detecteert dat er geen grip is, dan schakelt ie over op all wheel drive. Je hoeft hier zelf geen actie voor te ondernemen. Ik vind dit aspect van de auto vaak erg onbelicht. De verbrandingsmotor op de voorwielen en de elektromotor op de achterwielen vind ik aan de ene kant zo'n logisch concept , maar het geeft je gewoon een feature mee waarvoor je bij een andere compacte auto een fortuin extra voor betaalt. Het ontgaat me waarom de meeste andere merken allebei de krachtbronnen op de voorwielen zetten. Dit alleen al maakt die 225XE echt een hele veelzijdige auto: zuinig, PHEV, praktisch, 4wd en snel als het moet.
Inmiddels heb ik ook een aantal kleine minpunten van de auto ontdekt. De dikke A-stijl, waar meer mensen over klagen, vind ik zelf soms ook wat lastig. Het gebeurt best vaak dat je niet helemaal zeker bent van aankomend verkeer van links en rechts, waardoor je soms een beetje naar voren moet buigen om zekerder te zijn. Zo heb ik bijvoorbeeld al wel eens een scooter van links over het hoofd gezien, die nog net voor me overstak. Het werd geen aanrijding, maar ik was toch wel even verrast dat ie er überhaupt was omdat ie een paar seconden voor mij verstopt zat achter de (dikke) linker A stijl. Het resultaat is wel dat ik beter ben gaan kijken, dat dan weer wel. Een ander minpuntje is dat de auto wat bokkeriger wordt, zodra de accu helemaal leeg is. Over het algemeen zorgt de auto voor een beetje acculading, maar soms komt het voor dat je dat niet hebt, en dan heb je niet een vloeiende ervaring bij het optrekken. Nog 1 nadeel is de korte accuduur bij koud weer. Dan wordt de range echt een lachertje. Ik denk dat je er met moeite 18km uit haalt. Het maakt wel dat ik verlang naar het kopen van de nieuwere 225XE of X1 25e over een paar jaartjes. Zodra de occasionprijzen ook zo rond de 30k komen.
Nog steeds meer dan tevreden
- 66.375 km
Inmiddels is de lente weer begonnen en heb ik mijn 18"zomerbanden en velgen er weer onder zitten. De banden zijn weer heerlijk stil, wat het rijden toch weer fijner maakt.
Afgelopen mei vakantie heb ik op vakantie een week rondgereden in een splinternieuwe Skoda Kamiq, waar ik me van tevoren best had op verheugd. Ik verwachtte een lekkere strakke Europese auto, maar wat viel me dat tegen zeg. Ondanks alle handige technische snufjes in de Skoda kreeg ik toch te gevoel dat ik 15 jaar terug in de tijd ging. Hoe blij was ik om thuis weer in de super solide BMW AT te stappen.
Mijn auto is dus geleverd zonder Carplay, wat ik nooit heb gemist. Maar in de Skoda Kamiq ben ik het toch gaan waarderen. Ik heb altijd gedacht dat activatie van Carplay een kwestie was van wat instellen ergens in iDrive. Ik heb een hele studie gemaakt van hoe ik het in mijn geval aan de praat kan krijgen. Wat dus neer zou komen op het coderen van de bestaande firmware om Carplay te activeren, maar ook hoogstwaarschijnlijk het toevoegen van een extra wifi antenne aan de achterkant van de radio/navigatie. Dat was dus even een tegenvaller.. Tnx BMW... Waarschijnlijk rekent BMW er een fortuin voor.
Het verbruik ben ik niet echt in de gaten aan het houden. Ik laad de auto op wanneer ik goedkoop kan laden op mijn werk (0,25 Eur/KW), maar voor de rest let ik er niet zo op. Sporadisch zet ik m aan een openbare laadpaal, zeker als ik verder geen beschikbare parkeerplaats kan vinden. :-) . Wat ik wel regelmatig doe is de accu rijdend opladen als ik weet dat er een file aankomt. Elektrisch door een file rijden is veel prettiger. Verder merk ik dat de accu weer beter werkt met de warmere temperaturen. Als ik nog een minpuntje kan noemen: ik zou graag willen dat de auto altijd zorgt voor minimaal 10-20 procent lading. Een compleet lege accu vind ik minder prettig rijden in de stad.
Schade
- 71.000 km
Een niet nader te noemen BMW dealer had tijdens een onderhoudsbeurt zodanig een portier beschadigd dat deze moest worden vervangen. Balen natuurlijk, maar de dealer heeft het netjes opgelost: ik kreeg het onderhoud gratis en een paar dagen een leenauto (118i M Sport 2024 ) mee. Ik kan me niet voorstellen dat mensen 55k voor zo'n 118i betalen. Alleen een 1.5 3-cilinder, zonder elektromotorhulp vond ik eigenlijk best tegenvallen. Verder is die 118i een geinig karretje, maar zo laag en klein. Het gaf me weer het besef wat voor praktische auto een 225XE eigenlijk is.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE BMW 2-serie Tourer
Had je deze auto's al gezien?

BMW 2-serie Tourer 225xe iPerformance High Executive Aut. | Panoramadak | LMV | Leder | Xenon | Camera | Navigatie | Stoelverwarming | Bluetooth | Elek. stoelen met Memory
- 2021
- 105.117 km

BMW 2-serie Tourer 220i 192pk | Navi | Afn. Trekhaak | Camera | Keyless | LED | Stoelverw. | 17''
- 2019
- 55.918 km

BMW 2-serie Tourer 218i High Executive |NAP |1e eigenaar | Automaat | Pano | HUD | Stoelverwarming | Camera
- 2021
- 60.777 km