en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Uitvoering | 118i Corporate Lease Edition |
---|---|
Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2020 |
KM-stand bij aanschaf | 27.400 km |
KM-stand laatst | 51.657 km |
Voordeel van jong gebruikte BMW Premium Selection
Na 3 nieuwe auto’s gereden te hebben sinds 1997, nu voor het eerst gekozen voor een (jonge) occasion en mijn 7 jaar en 11 maanden oude 2012 Hot Chocolate Metallic MINI ingeruild op een 2019 BMW 1-serie (bijbetalen €17.900) uit de BMW Premium Selection.
Ik was in eerste instantie aan het kijken voor weer een nieuwe MINI (dit keer voor de elektrische Cooper SE versie, ben namelijk altijd heel tevreden geweest met mijn MINI en service van MINI Keram) en had er op 7 maart al mee proef kunnen rijden (184pk en in 7,2 sec op de 100 km/h in één woord fantastisch). Op 14 maart had ik een mooie offerte ontvangen van mijn BMW/MINI dealer Keram Maastricht (voor een te bestellen British Racing Green MINI Cooper SE ‘Essential’ met wit dak/spiegels en zwarte Cosmos Spoke velgen), maar wilde er toch nog een weekje over nadenken voordat ik €29.500 (exclusief te ontvangen subsidie van €4.000, mits vanaf 1-7 op kenteken) moest bijleggen voor een elektrische MINI met een reikwijdte van 234 km.
Juist in die week werd de lockdown aangekondigd. Een tijd van bezinning. Ik heb altijd nieuwe auto’s gereden (1997-2006 Lancia Y 3-deurs: 75% afschrijving in 9 jaar, 2006-2012 Toyota Aygo 5-deurs: 50% afschrijving in 6 jaar en 2012-2020 MINI 3-deurs: 65% afschrijving in 8 jaar) en nooit meer dan €20k uitgegeven. Ook ben ik geen early adopter, maar eerder wat conservatief of beter nog old school. Thuis kreeg de electric MINI geen bijval, waarom zou je weer een MINI kopen voor bijna €40k, waarbij Maastricht-Den Bosch vice versa een roadtrip wordt. Dat lukt namelijk niet zonder extra opladen. In de praktijk is de actieradius maar 5/8 van de WLTP opgegeven reiktwijdte wisten ze mij te vertellen. Waarom koop je voor dat geld geen lekkere rijdersauto, een achterwielaangedreven 1 Serie. Mijn man gaf aan dat BMW voor achterwielaandrijving “vroeger” een mooi woord had: standaardaandrijving (nog altijd de maatstaf voor sportieve auto’s van BMW M3 tot Ferrari 812). Beide kids hebben het rijbewijs gehaald in een 1 Serie, dus ze weten waar ze het over hebben. Daar had ik dus niet van terug. Altijd BMW mooi merk gevonden (rijbewijs gehaald in BMW 3 Serie), in het bijzonder een klassieke BMW 1802 touring uit mijn jeugd. Een bijna nieuwe 2019 BMW 118i hatchback (met een beetje fantasie zie ik de lijnen van de 1802 touring erin terug) is nu bereikbaarder dan ooit (kortingen tot 40%). Dus maar contact met de verkoper opgenomen en aangegeven dat we interesse hadden in een jonge F20 BMW 118i 8-traps Steptronic.
De keuze viel op een Glaciersilber exemplaar van eerste eigenaar, één van de laatste achterwielaangedreven 1 Series uit 2019 (vraagprijs €25k). De proefrit was zeer overtuigend, ook ik had géén enkele twijfel meer. De eerste eigenaar (een medewerker van BMW Nederland) heeft er exact 6 maanden en 21 dagen mee gereden en deze 118iA stond nu in de BMW showroom in Maastricht (onderhouden volgens BMW normen, volledige 360 graden check, ruim 2 jaar BMW fabrieksgarantie zonder kilometer beperking). Ik hou van deze lichtere kleur omdat het de lijnen van de auto goed laat zien en historisch correct is bij een Duitse auto. Alfa’s zijn rood (de Italiaanse racekleur) en een oude Porsche Speedster of een Mercedes Flügeltür kan ik mij niet in een andere kleur voorstellen dan “silber”. Dat geldt dus ook voor mijn BMW 1-serie.
Mijn man had juli 2017 gekeken naar een BMW 120i (echter uiteindelijk gekozen voor de nieuwe Alfa Romeo Giulia) en wist mij te vertellen dat je altijd voor de laatste F20 Life Cycle Impuls (LCI2) Executive uitvoering met de nieuwe Edition modellen Sport Line én Shadow moest gaan. Dit is de perfecte uitvoering voor iedereen die op zoek is naar nét dat beetje extra comfort en sportiviteit. Met als gevolg een optelsom van opties zoals Navigatiesysteem Professional met touch screen, automatische 2-zone airconditioning, een alarmsysteem, LED koplampen en sportstoelen voor. Door een upgrade naar Shadow Edition wordt het sportieve uiterlijk van de BMW 1 Serie extra benadrukt door donkere accenten zoals de nierengrille omlijsting uitgevoerd in hoogglans zwart, zwart verchroomde uitlaatpijpen en donkere koplampen en achterlichten.
The Ultimate Driving Machine
Ga je voor een uitgerijpt model voor een gereduceerde prijs, of kies je voor een nieuw model en betaal je meer?
Uiteraard ook gekeken naar THE 1, de voorwielaangedreven 1 Serie, nieuw leverbaar vanaf €34.726 (in basisuitvoering!). Waarschijnlijk op alle punten RATIONEEL de betere auto dan zijn voorganger, de achterwielaangedreven F20 (productie tot en met 06/2019). Een leuke aangeklede 118iA F40 (vanaf 07/2019 geleverd) is als jonge occasion verkrijgbaar van €34.000 tot €39.900. Echter EMOTIONEEL is er voor mij een verschil tussen een BMW met achterwielaandrijving en de voorwielaangedreven F40, te vergelijken met het unieke ‘Apple iOS’ besturingssysteem van mijn iPhone en een ‘Android’ telefoon. Of denk ik anders? Vergeet ook niet dat ik ben groot geworden in een tijd dat BMW synoniem was voor RWD (‘The Ultima Driving Machine’). Hoe dan ook, de BMW 1-serie F20 (de laatste RWD in zijn klasse) heeft voor mij iets unieks. De F40 heeft nu dezelfde FWD techniek als al zijn concurrenten. Ik weiger voorwielaandrijving als innovatie te zien aangezien MINI dit al in 1959 introduceerde. En nee, ik pleit er niet voor om nieuwe techniek niet in te zetten – juist wel! De kansen en mogelijkheden die dat biedt wil je niet missen. Alleen wel even de voor- en nadelen afwegen. Niet elke nieuwe techniek is zomaar een vooruitgang.
Uitloopmodel en de laatse compacte hatchback met achterwielaandrijving
Mijn 2019 BMW 1 Serie is een uitloopmodel en kan als zodanig niet pronken met superlatieven. De 118i is ook niet de goedkoopste, lichtste, meest zuinige of best uitgeruste hatchback, maar als rijdersauto is hij perfect. Het is geen hot rod, maar is pittig genoeg in de stad en op de snelweg. Alle BMW-goodies, zoals iDrive v6, ConnectedDrive/-services en led-koplampen, zijn een bewijs dat je in een premium auto zit.
In de stad is er misschien niets bijzonders aan, maar laat het verkeer achter je, zet de auto in Sport en begin de 1er een beetje uit te dagen en je zult snel begrijpen waarom zelfs deze 118i zo bijzonder is. De 1,5 liter heeft niet de power van de M140i, maar hij draait heerlijk hoog in toeren en reageert goed op het gaspedaal. Het gebrek aan pk’s onder de motorkap wordt gedeeltelijk gecompenseerd door een relatief laag gewicht. Er is altijd genoeg tempo om op landwegen te passeren, maar het echte talent van de auto komt naar boven zodra de wegen bochtiger worden. Ik weet ook dat de nieuwe FWD 1 Serie weer lichter, efficiënter en meer technologie biedt dan de auto die hij vervangt, maar hij heeft geen RWD. Daarom moet de F20 gevierd worden. Het is de laatste in zijn soort, een compacte hatchback met alle ingrediënten om je te vermaken zoals in de grotere jongens. We genieten ervan zolang het nog kan!
Specificaties BMW 118iA Corporate Lease Edition (uitloopmodel)
- BMW model Sport Line Edition. Het pakket:
Sportstoelen voor
Lichtpakket
Sportstuurwiel met leder bekleed
Alarmsysteem klasse 3 (VbV/SCM)
Automatische airconditioning 2-zone
LED mistlampen voor
LED koplampen
Uitbreiding instrumentencluster
- Extra opties model Shadow Edition:
BMW Individual hoogglans Shadow Line
BMW Individual hemelbekleding in Anthrazit
17-inch lichtmetalen wielen dubbelspaak (Styling 725 Sport) Bicolor Orbit Grey, optiecode 26T; 7,5 J x 17 / Bridgestone S001 Potenza Run-Flat (RFT) banden 225/45 R17.
- Executive Edition. Als uitloopmodel was ons model zonder meerprijs geleverd als Executive (daardoor lagere fiscale waarde). Normaal is meerprijs voor Executive uitvoering €2.495. Ook had onze Glaciersilber 1 Serie de Upgrade van €1.495 naar Sport Line én Shadow Edition met nog eens een extra voordeel van €3.410.
Overige Optiepakket/Opties:
-Optiepakket ZC5 van €495 ’Comfort Pack’ (alleen i.c.m. Executive)
Extra Consumentenprijs €495 (extra Pack-voordeel €252)
-Optie Metallic lak A83 - ’Glaciersilber’
Extra Consumentenprijs €1.050
-Optie 4LS (i.c.m. Sport Line Edition, extra Edition voordeel €160)
Interieurlijsten ’Aluminium Längsschliff’ + Accentlijsten in ‘Pearl chrome’
Extra Consumentenprijs €150
-Optie 06AM ’Real Time Traffic Information’ (i.c.m. 609 Navigatiesysteem Professional)
Extra Consumentenprijs €162
-Optie 258 Banden met noodloopeigenschappen (exclusief voor Sport Line Edition, extra Edition-voordeel €277)
Extra Consumentenprijs €0,-
De oorspronkelijke Nieuwprijs van onze 118i was €38.118 (inclusief afleveringskosten) en de Fiscale waarde €37.019 (BPM tarief was €6.658 inclusief €393 extra BPM heffing a.g.v. wielkeuze 26T). Totaal voordeel Executive Sport Line Shadow Edition loopt op tot €6.594.
Aflevering en eerste ervaringen
Op 15 april namen we onze 1ER in ontvangst met BMW FABRIEKSGARANTIE T/M 23-06-2022. De eerste (kleine) beurt is voor de aflevering netjes uitgevoerd en de volgende beurt staat pas gepland over 30000 km of 2 jaar. Ook waren 4 nieuwe Bridgestone S001 Potenza RFT gemonteerd. De vraagprijs van €25k was meer dan fair en de deal bij BMW Keram Maastricht was dus snel gesloten (het is tevens mijn bijdrage aan de BV Nederland in crisistijd). Bij de aflevering kregen we een goede fles prosecco mee en mochten nog een nieuwe BMW 1ER sleutelhanger uit de verpakking halen.
De afgelopen weken de BMW vooral ingezet voor mijn werk - heb vitale functie - en de noodzakelijke boodschappen voor mijn gezin. Verbruik is rond de 6,8 liter (Superplus 98) op 100km (tankinhoud is 52 liter en dus is werkelijke reikwijdte op een volle tank bijna 800km). Ik ben super content met de bagageruimte van 360 liter (200 meer dan in mijn MINI). Binnenruimte achter voldoende voor mijn kids van 19 en 21 jaar, mits je de stoel niet op de laagste stand zet. De MINI had al een geweldige wegligging. De BMW doet daar nog een schep bovenop. Met name het gevoel in het stuur is beter. Ook ligt het comfort op een hoger plan. Last but not least ben ik onder de indruk van de 3-inlijn motor. Het is een halve 6 cilinder en klinkt ook zo als je in de toeren gaat (sport+), ook rijdt juist deze 118i net nog wat scherper dan de 120i (wist mijn man te vertellen) dankzij het 50kg lagere gewicht (motor weegt maar 98kg). BMW staat in ons gezin met autoliefhebbers (autoverleden onder andere een klassieke MGB Roadster, nieuwe Lancia Ypsilon 16V en Alfa Romeo 156, daarna Renault Avantime, MINI Cooper en nu dus BMW 1 Serie als 2e auto naast Alfa Romeo Giulia Veloce) voor rijplezier met achterwielaandrijving. We hebben dus gekozen voor een jonge BMW occasion, zonder onverwachte kosten en voor het rijplezier van achterwielaandrijving. Plezier voelt altijd als nieuw. The Ultimate Driving Machine dat maakt mijn BMW F20 dus helemaal waar. Het voelt goed dat we nog een 1-serie (in gewenste uitvoering en specs) met achterwielaandrijving met dik 2 jaar BMW fabrieksgarantie te pakken hebben kunnen krijgen, juist nu het nog kan. Een toekomstige klassieker? Misschien. Over vijf jaar zal het wel een elektrische auto worden, wij waren er nu nog niet klaar voor. .
Het is bijna twee jaar geleden dat ik mijn MINI heb ingeruild op deze jonge BMW uit de premium selection van KERAM Maastricht. In die twee jaar de kwaliteiten van deze compacte hatchback steeds meer gaan waarderen. Heel veel rijplezier, maar ook het comfort van de achterwielaangedreven BMW 118iA ligt op een hoog niveau. Ook de praktische bruikbaarheid is goed, zo geven de vijf deuren een makkelijke toegang tot de achterbank en zorgen de haakjes in de bagageruimte dat de boodschappentassen op hun plaats blijven. Ook menige rit naar IKEA gedaan en alles past erin dankzij de in twee delen neer te klappen achterbank. Ook mijn dochter ermee verhuist toen ze op kamers ging wonen. Géén enkel mankement of storing gehad. BMW ziet er nogsteeds als nieuw uit (ondanks oude model nog helemaal bij de tijd door 2e facelift in 2017). De BMW geeft aan wanneer onderhoud nodig is en dat was in mijn geval na 2 jaar en 24.000 km. Het gemiddelde verbruik is gestegen van 6,8 liter op 100 km naar 7,3 (a.g.v. meer stadsverkeer). De afspraak voor de grote beurt was snel gemaakt. De beurt was “gratis” omdat ik voor 5 jaar het pakket BMW Used Service Inclusive heb afgesloten met een limiet van 100.000 km. Dit pakket gaat in op datum (11-04-22) en kilometerstand (51.657 km) van deze onderhoudsbeurt. Voor een prijs van €1.149 heb ik tot en met 10-04-2027 met een limiet tot 151.657 km de kosten voor onderhoud dus afgekocht. Een hele geruststelling in een tijd van stijgende kosten en inflatie. De fabrieksgarantie loopt nog tot 24 juni 2022. De BMW werd netjes gepoetst (van binnen en buiten) bij de uitvoering van de grote beurt. Een klein voorbeeld van de uitstekende service van KERAM. Ik ben nog lang niet uitgekeken op mijn 1 Serie en vind dat de 1 Serie (interne code F20) mooi rijpt (ontworpen onder verantwoordelijkheid van ons eigen Adrian van Hooydonk, toenmalige baas van de designafdeling van BMW). De volgende beurt staat gepland voor juni 2023 (inclusief APK). Vermeldenswaardig zijn de hoge prijzen die nu neergeteld moeten worden voor een BMW 1 Serie (F20 LCI2) uit 2019. De prijzen liggen minimaal op hetzelfde niveau als twee jaar geleden (afschrijving afgelopen 2 jaar dus nihil). Dat geldt echter bijna voor alle jonge occasions en zegt veel over de krapte op de huidige automarkt.
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.