Audi A5 Limousine TFSI 110kW edition One (2025) #2
autoreview
Signalement
| Uitvoering | A5 Limousine TFSI 110kW edition One |
|---|---|
| Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
| Bouwjaar | 2025 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 12 km |
| KM-stand laatst | 20.850 km |
4 maanden en 20.000 km
- 20.850 km
Na bijna 4,5 jaar met zeer veel plezier in de vorige A5 te hebben gereden ( zie reviews hiervan), volgt hier een eerste review van de nieuwe die ik op 6 juli 2025 in ontvangst mocht nemen van Audi Pouw in Rijssen. Mijn derde Audi alweer en hoogstwaarschijnlijk mijn laatste nieuwe. Niet vanwege slechte ervaring ( verre van dat), maar meer vanwege het naderende pensioen, of zoals mijn Duitse collega‘s dit zo mooi „im Ruhestand“ noemen. Waarom dan geen hoge instapmodel genomen? Ik heb nog even getwijfeld vanwege de nieuwe Q3, maar ik zag hem onlangs in de showroom bij Pouw en ik ben blij dat het de A5 Limousine is geworden. Heel eerlijk moest ik best wel wennen in het begin. De uitvoering heet „ limousine „ en dat is goed te merken, wat een forse auto in vergelijking met de oude!! Gelukkig kan ik beide auto’s goed vergelijken want ik heb de oude uit de lease overgenomen en daar rijdt mijn zoon nu in. Hij heeft zelf een Audi A3 Sportback waar mijn vrouw nu in rijdt, dus de oprit staat goed vol met in totaal 12 ringen!!😂. Wat zijn dan tot nu toe de grootste verschillen tussen de oude en de nieuwe? De nieuwe oogt niet alleen veel groter, hij is bovendien 200 kg zwaarder, en dat merk je! De nieuwe heeft geen mild hybride ( waarom niet??!!) en is dus niet zo zuinig in verbruik. Ik schat 1:14 maar deze is niet af te lezen voor langere termijn, wordt binnenkort opgelost. De oude haalde met gemak 1:15,5.
Op de oude had ik 19 inch en dat staat perfect, op de nieuwe 20 inch en die moet je eigenlijk minimaal hebben anders blijft er een gapend gat tussen de wielkasten.
In combinatie met wind en regen is een irritant getik hoorbaar links bij je oor, dit had ik nooit gehoord bij de oude, erg vreemd, ben benieuwd of andere rijders dit ook zo ervaren. Ben erg blij met de mooie kleur ( magneet grijs). Jammer dat deze niet leverbaar is op de plug-in hybride versie ( grote fout van Audi marketeers).
Over 2 weken komen de winterbanden eronder en begin Januari zal de eerste onderhoudsbeurt plaatsvinden. Tot zover de eerste impressie.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Audi A5 AVANT S edition 2.0 TFSI e 220 kW / 299 PK Avant | Optiek zwart | Privacy glas | Trekhaak | 20" Lichtmetalen velgen |
- 2025
- 15 km

Audi A5 Avant S edition e-hybrid 220 kW / 299 PK Avant 7 versn. | Techniekpakket plus | Stoelen voor elektrisch | Privacy glas | Ambiente lichtpakket pro |
- 2025
- 15 km

Audi A5 Avant S edition 2.0 TFSI e 220 kW / 299 PK Avant | Bang & Olufsen 3D sound | Glazen panoramadak | Elektrische stoelen voor | Lederen bekleding |
- 2025
- 15 km
Lees ook

Test: Audi A5 - Geen mild hybrid, plug in-hybrid laat nog op zich wachten

Nieuwe Audi RS5 nu ook gespot als sedan

Waarom de Volkswagen ID7 nu al (bijna) de betere Passat is

Kia EV3 maakt indruk op lange afstand









Lezersreacties (0)
Reageren