Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Audi
  • A4 Avant

Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)

autoreview

3
Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)
Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)
Anoniem
  • Gebruikersreview
10 juli 2006 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringA4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2006
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 9 juli 2006

Omdat ik weinig reviews vindt over de 2.0T, bij deze een eerste kennismaking met deze uitvoering. Het eerste wat opvalt, is de fantastische quattro grip bij nat weer. Dat is echt geweldig, met natte of besneeuwde wegen is er nog veel grip aanwezig. Zeker als auto is voorzien van winterbanden. Door de extra grip rijd je vanzelf veel relaxter, je weet dat deze auto niet snel onverwacht gaat schuiven of slippen. Bij droog weer merk je wat minder van de quattro aandrijving. Hoewel nog steeds fantastisch, is het gat met bijvoorbeeld mijn vorige 406 Coupe niet zo groot. Mogelijk dat het standaard schoeisel onder de Audi net iets te klein is (215/55R16) voor supergrip op droog wegdek. Een iets breder maatje zal hier wel beter presteren, maar zoals altijd zal er een compromis gevonden moeten worden tussen grip op droog en nat wegdek. Zo’n brede slof is niet optimaal bij nat weer is mijn ervaring. Ik begrijp nu ook als mensen zeggen: ’eenmaal quattro, altijd quattro’. Het idee altijd controle te hebben over de auto in alle omstandigheden is een lekker comfortabel gevoel.

Ik ben niet een extreme chauffeur en ervaar dan ook ruim voldoende vermogen. De 200pk brengen de 1630kg zware auto goed van z’n plaats. Door de 6 versnellingen ben je wel eerder geneigd een versnelling te hoog te rijden (dus minder toeren) voor de vlotte tussenacceleraties. Hoewel de maximale trekkracht al bij 1950tpm aanwezig is, lijkt de acceleratie pas echt op gang te komen na 3000 toeren. Het geluid bij flink doortrekken valt enigszins tegen; er klinkt een licht gebrul, maar het is meer het geluid van een motor die gepijnigd wordt. Geen lekkere roffel of iets dergelijks, maar een rauw geluid van een hardwerkende motor. Niets ten nadele van het vermogen wat los komt, want hij trekt ongelooflijk door. Tot ruim 6000tpm maximale acceleratie! Heerlijk. Kortom, de trekkracht is voldoende als je op tijd terugschakeld. Het verbuik is redelijk: ik kom uit op 1:12. Als ik nog eens mocht kiezen, nam ik de uitvoering met tiptronic. Je moet toch nog wel vaak terugschakelen (ook op de snelweg) voor een vlotte inhaalactie. En ik rijd vaker comfortabel dan sportief.

De afwerking bij Audi is bekend. Dat ziet er allemaal heel netjes uit. Het lichtpakket is echt een aanrader. De hele auto wordt dan behangen met lichtjes en lampjes en dat maakt het eigenlijk wel chique. Ik heb nog wel problemen met de bagageruimte: die is nogal glad bekleed en ik mis handige haakjes om de bagage aan vast te maken. Daardoor schuift de lading nog wel eens heen en weer. Kortom, spijt dat ik het bagagepakket niet genomen heb. Dat biedt extra bevestigingshaken aan de zijkant. Wat me wel beetje tegenviel is de trekhaak die achteraf door de dealer als optie gemonteerd is (origineel Brink). Daarvoor was het nodig een stukje uit de bumper te snijden. Dat was niet nodig bij de veel duurdere Audi trekhaak af fabriek die echt onzichtbaar is weggewerkt. Verder is de auto voorzien van zeer fijne sportstoelen. Veel instelmogelijkheden, goede steun dus lekker zitten; een absolute aanrader. Audi heeft echt oog voor details; ik ontdek nog regelmatig nieuwe features aan de auto die handig en doordacht zijn.

Wat opviel was ook de enorm goede radio ontvangst! Nog geen autoradio gehad waarmee ik in Limburg Radio538 kan ontvangen. Het standaard 10-luidspreker systeem daarentegen is niet heel geweldig. Met 10 (deels active) speakers en 150W had ik wel iets meer verwacht. De 8 JBL speakers van mijn vorige 406 Coupe produceerde een beter en voller geluid.

Plus:
+ quattro aandrijving, onderstel en grip
+ doordachte details

Min:
- beenruimte achterin (niet meer dan een Golf)
- geen supergeluid van het standaard 10-luidspreker systeem
- trekhaak als optie niet perfect weggewerkt

[Update 13-03-2007]
De eerste beurt gehad bij 30000km. Geen bijzonderheden. Nog geen probleem gehad. De krappe beenruimte achterin begint te storen. Ik heb al gelezen dat de opvolger van dit model 12cm langer wordt (4.70m?). Hopelijk is daarmee het achterbank probleem opgelost. Verder nog steeds een fantastische auto. Je ziet ze wel steeds meer, zeker in het zwart.

[Update 20-07-2007]
Op de originele Audi velgen heb ik winterbanden gezet. Voor de zomer heb ik nu 17’ wielen met Bridgestone Potenza. Daarmee is de grip bij droog weer enorm toegenomen. Ik heb wel iets comfort moeten inleveren en het verbruik is door de hogere rolweerstand van de potenza’s toegenomen. Al met al toch weer wat extra veiligheidsmarges gecreeerd met de investering in deze wiel/band-combinatie. Nog steeds zeer tevreden over de Audi.

PROBLEMEN

  • 9 juli 2006

Tja, ik heb nog geen problemen gehad. Ook niet met de dealer.
Bij 30.000km beurt ook niets bijzonders te melden.

4,5
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    5
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Audi A4? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Audi A4
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

PRIVATE LEASE Audi A4

INFO
Audi
Audi
Audi A4 35 TFSI Pro Line (4D/7A)
€ 699
Stel samen ▸
Audi A4 in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Audi A4 Cabriolet 2.0 TFSI S-Line Navi, Aut. Half leder.

    Audi A4 Cabriolet 2.0 TFSI S-Line Navi, Aut. Half leder.

    • 2007
    • 193.400 km

    € 7.450

    Audi A4 Avant 2.0 Pro Line AUTOMAAT-AIRCO-KM NAP-APK 2023

    Audi A4 Avant 2.0 Pro Line AUTOMAAT-AIRCO-KM NAP-APK 2023

    • 2005
    • 305.752 km

    € 2.800

    Audi A4 2.0 TFSI quattro DTM

    Audi A4 2.0 TFSI quattro DTM

    • 2006
    • 296.639 km

    € 12.750

Meer Audi A4 occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Audi A4 / S4 / RS4 B9 | Nieuw: 2e facelift 2020

    246
    • 3 februari 2020

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Audi A4 specificaties
  • Audi A4 occasions
  • Audi A4 video's
Advies en informatie
  • Audi A4 tests
  • Audi A4 gebruikersreviews
  • Audi A4 index
PREMIUM
Audi 80 - 1986 - vs. Lancia Dedra - 1997 - Youngtimer dubbeltest

Audi 80 - 1986 - vs. Lancia Dedra - 1997 - Youngtimer dubbeltest

Het is 1986. Een jaar waarin geld niet meer stinkt en de ‘yuppie’ in opkomst is. Juist voor...

Lees meer
 

Audi A4 reviews

  • Gebruikersreview
    Audi A4 (2005)

    Audi A4 (2005)

    3
    • 26 juni 2021
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro (2005)

    Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro (2005)

    11
    • 14 augustus 2020
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Avant 2.0 TDI 140pk (2005)

    Audi A4 Avant 2.0 TDI 140pk (2005)

    2
    • 31 december 2019
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Avant 2.0 Pro Line (2005)

    Audi A4 Avant 2.0 Pro Line (2005)

    5
    • 2 augustus 2017
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Avant 2.0 TDI 170pk Advance (2007)

    Audi A4 Avant 2.0 TDI 170pk Advance (2007)

    10
    • 18 juli 2017
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line (2006)

    Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro Pro Line...

    5
    • 27 december 2016
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Avant 3.2 FSI quattro (2005)

    Audi A4 Avant 3.2 FSI quattro (2005)

    8
    • 16 december 2016
meer reviews
Audi RS E-tron GT - Op de rollenbank

Audi RS E-tron GT - Op de rollenbank

114

Het gebeurt steeds vaker dat er aanmeldingen komen van eigenaren van elektrische auto’s die...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Audi's RS4 en RS5 nog wat sportiever als Competition Plus

    Audi's RS4 en RS5 nog wat sportiever als...

    47
    • 17 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Audi A4 1.8 TFSIe 170pk Edition (2013)

    Audi A4 1.8 TFSIe 170pk Edition (2013)

    • 2 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Avant 2.0 TDI ultra 150pk (2017)

    Audi A4 Avant 2.0 TDI ultra 150pk (2017)

    3
    • 19 maart 2022
  • Nieuws
    Nieuwe Audi A4 - Blik to the Future

    Nieuwe Audi A4 - Blik to the Future

    153
    • 6 maart 2022
  • Weblogs
    Weblog - Alleen Polen waren geïnteresseerd in mijn dieselauto

    Weblog - Alleen Polen waren geïnteresseerd...

    112
    • 2 februari 2022
  • Nieuws
    Nieuwe Audi A4 als Avant op pad

    Nieuwe Audi A4 als Avant op pad

    34
    • 7 december 2021
  • Gebruikersreview
    Audi A4 Cabriolet 1.8 Turbo (2003)

    Audi A4 Cabriolet 1.8 Turbo (2003)

    10
    • 1 december 2021
Merk
Merk
  • Gebruikersreview
    Audi A1 1.4 TFSI Pro Line S (2012)

    Audi A1 1.4 TFSI Pro Line S (2012)

    2
    • 20 mei 2022
  • PREMIUM
    Audi 80 - 1986 - vs. Lancia Dedra - 1997 - Youngtimer dubbeltest

    Audi 80 - 1986 - vs. Lancia Dedra - 1997...

    • 19 mei 2022
  • Nieuws
    Audi's RS4 en RS5 nog wat sportiever als Competition Plus

    Audi's RS4 en RS5 nog wat sportiever als...

    47
    • 17 mei 2022
  • Nieuws
    Audi A1 Citycarver heet nu Allstreet

    Audi A1 Citycarver heet nu Allstreet

    30
    • 12 mei 2022
  • Nieuws
    Audi: ‘onze laatste verbrandingsmotor zal onze beste zijn’

    Audi: ‘onze laatste verbrandingsmotor zal...

    142
    • 7 mei 2022
  • Nieuws
    Deze 5 elektrische stationwagons komen eraan

    Deze 5 elektrische stationwagons komen...

    76
    • 6 mei 2022
  • Autosport
    'F1-deal Audi en McLaren onwaarschijnlijk'

    'F1-deal Audi en McLaren onwaarschijnlijk'

    9
    • 6 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden