Audi A4 Avant 2.0 TDI 140pk Pro Line (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | A4 Avant 2.0 TDI 140pk Pro Line |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 195.000 km |
KM-stand laatst | 212.637 km |
Fijne auto
- 212.637 km
Bijna 23 jaar heb ik Passat gereden 2x 3B en 2x 3BG. de eerste drie waren diesels en daar had ik in 22 jaar 6,5 ton mee gereden. De laatste van die drie heb ik 16 jaar gehad en die had op een gegeven moment ruim 470K gelopen. Daar kwamen kosten op en ik reed toen veel te weinig km's om diesel te rijden en dus toen op zoek gegaan naar een vervanger. Dit werd wederom een Passat maar nu een benzine uitvoering. Deze youngtimer uit 2004 was in prima staat en kon ik voor 1500 euro meenemen met een jaar apk. 35% bijtelling op 1500 euro is een schijntje dus goedkoper kun je bijna niet rijden als ondernemer. Maar inmiddels weer andere activiteiten ontplooid en daarmee liepen de km's wel op dus na een dik jaar maar weer aan het oriënteren op een diesel youngtimer.
Tijdens deze zoektocht kwam ik deze A4 tegen. Sowieso wilde ik weer een TDI hebben vanwege de ervaringen die ik had gehad met de Passat's. Deze auto stond bij een autohandelaar in Brabant. De reviews over het bedrijf waren goed en de auto stond me wel aan dus naar het zuiden gereden met mijn zoon.
De auto had toen 195.000 km gereden en was in 2019 uit Duitsland geimporteerd. De eerste eigenaar had zich flink uitgeleefd in de optielijst want de wagen is van heel veel opties voorzien. elektrisch verstelbare elektrische stoelen. open dak. Creme lederen interieur met aparte houtinleg. Standkachel/koeling, sportonderstel, xenon verlichting. Coming home light, navigatie systeem, Bose soundsysteem, bagagenet, stoelverwarming etc. En daarnaast een speciaal bestelde kleur bij Audi Exclusive. Dit is Gomera groen. Een kleur die voorheen wel op de Audi 80 is geleverd zoals bijvoorbeeld de Audi 80 cabrio van Lady Diana.
De auto stond me wel aan en de prijs was heel netjes. 3500 euro toebetalen op de Passat waarmee ik in 15 maanden 45000 km had gereden en inmiddels ruim 270K op de teller had. Ik moest nog wel zelf de APK regelen maar dit verliep probleemloos.
Na een maand of 3 begon ik echter wat oliedrukmeldingen te krijgen als ik even flink op het gas ging. DIt was niet constant maar heel af en toe. Dit al even kortgesloten met mijn eigen garage als ook mijn TDI specialist.
Voordat we echt aan het dokteren waren was het probleem al bekend want de turbo begaf het. Nadien bleek dat de oliepomp hier debet aan was. Dit is een zwak punt van deze blokken. Na overleg met mijn eigen garage en ook met mijn TDI specialist er voor gekozen van dit nadeel een voordeel te maken en de oude turbo te vervangen door de turbo van de 170 pk uitvoering. Dit is dezelfde turbo die ik destijds ook op mijn laatste diesel Passat had laten plaatsen. Na installatie van de turbo en een nieuwe gemodificeerde oliepomp bleek ook dat de tandempomp ook nog vervangen diende te worden. Iets waar ik niet van stond te kijken aangezien ik dit bij de Passat ook al eens had gehad. De software is aangepast en no moet het vermogen tegen de 200 pk zitten.
Op zich best wat uitgaven op een auto van 18 jaar oud maar de aanschaf was niet te gek in prijs en als je een youngtimer wil rijden dan weet je dat je meer kosten maakt. De auto wordt zakelijk gereden dus dat maakt het verhaal ook iets anders. Maar als ik het afzet tegen het feit dat de auto nog maar net twee ton heeft gelopen en we nu de zwakke punten van deze blokken hebben getackeld kan ik weer heel wat jaren vooruit in deze hele nette auto die fiscaal vriendelijk gereden wordt op deze manier.
Ondertussen wel wat gedoe met ABS en ESP lampjes die gaan branden. ABS sensor al vervangen en dat loste het niet op. Inmiddels andere gierhoeksensor gemonteerd maar die moet nog worden geprogrammeerd dus eerst weer afwachten. Het ABS doet het in ieder geval wel alleen het ESP niet.....
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.