Audi A3 Sportback 40 TFSI e Advanced edition (2025)

autoreview

Audi A3 Sportback 40 TFSI e Advanced edition (2025)

Signalement

UitvoeringA3 Sportback 40 TFSI e Advanced edition
Versnellingen6, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst7.385 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Goed maar (te) duur

  • 7.385 km

A3 sportback tfsi-e plug in hatchback automaat.

Uitvoering / prijs:
Advanced, dat is de instapper Proline aangevuld met 17 inch velgen, LED en sportstoelen en dan nog metallic lak aangekocht en dan kruipt de catalogusprijs richting de 50 mille. Best (te) hoog, zeker omdat je wel wat uitrusting mist. Maar met een voorraadkorting van de dealer werd het ietsje beter. Geen achteruitrij-camera en geen dimmende binnenspiegel zijn grote missers. Aflevering op B-merk banden is ook tja. Voor navigatie gebruik je toch liever de telefoon.

Stoelverwarming, parkeersensoren voor en achter zijn er gelukkig wel net als elektrische ramen achterin en spiegelbediening en deelbare achterbank. Digitaal dashboard is standaard. Diverse zaken worden als abonnement aangeboden.
Plug in hybrid was voor mij een keuze met thuis kunnen laden maar af en toe ook een lange rit zonder laadstress. Maar als je duur op straat moet laden, kan je beter 100% benzine rijden. Wegenbelasting is pittig door 1700 kilo gewicht.

Interieur:
Sportstoelen met stof zitten goed, beetje te harde, te steile zijkanten maar dat is natuurlijk persoonlijk. Zithouding, overzicht ook goed. Voldoende ruim van binnen, zelden personen op de achterbank dus voor mij prima. En de compacte buitenmaten maken parkeergarages acceptabel. Achterbankhoofdruimte goed, beenruimte is volgens verwachting, instap achter is niet geweldig door wielkasten. Uiteindelijk niet veel ruimer dan mijn ex Citroen C3...
Helaas wat pianolak rondom het kleine automaatknopje. Een magneet voor krassen en vette vingers. Ik heb ook liever een grote automaathendel.
Goed werkend scherm geïntegreerd in het dashboard, niet zo`n later erop geplakte tablet. Snelheid scherm is prima, zaken vinden in de menu`s gaat ook redelijk maar vergt wel veel kijken naar scherm en niet naar de weg..
Diverse nuttige echte knoppen voor bediening zoals re-circulatiestand aan/ uit. Helaas niet voor de keuze van de radiostations maar dat kan dan weer op het stuur en kijkende naar het digitale dashboard.
Gebruikte materialen zijn oké tot goed maar nooit indrukwekkend. Verder voelt alles degelijk genoeg.

Exterieur:
Looks die niemand zullen storen een beetje mooi zelfs. Het Audi-logo is voor velen nog altijd indrukwekkend. Naar klanten toe is het blijkbaar tegenwoordig belangrijk om minstens plug in hybride te rijden in plaats van 100% benzine. Persoonlijk twijfel ik of op termijn het hogere gewicht en meer dure technische complexiteit opweegt tegen milieuvoordeel van deels elektrisch rijden.

Het rijden:
Zware auto met 1700 kilo. Wagen is hierdoor iets harder gedempt en toch duikt iets meer dan je zou willen, dat merk je bij drempels en bij fors remmen. Rijdt verder gewoon goed.
Puur elektrisch is er echt genoeg vermogen en met benzine gecombineerd ook maar het scherpe van een sportieve auto mist. Al kan je met de instellingen wel wat strakkere reacties kiezen waar ik nog niet aan ben toegekomen omdat standaard ook voldoende rijdt. Op benzine is het niet ruim maar wel gewoon voldoende, de automaat werkt vlekkeloos wat hierbij helpt.
Alle verplichte alarmen en piepjes gaan uit met een druk op een knopje op het stuur.

Verbruik, hangt erg af van hoe vaak je stekkert en voorverwarming gebruikt. Met een lege accu gaat het rond de 1 op 20. Met veel laden, ga je richting de 1 op 100 maar dan stekker je er wel 19 kWh bij. Een Tesla haalt dat ook maar dan zonder benzine dus niet heel indrukkend.
De accu is iets van 20 kWh wat veel is voor een plug in, je hebt dan ook een goede range elektrisch. Puur elektrisch haal je gemiddeld wel meer dan 100 km op een 100% volle accu. Alleen in de winter en met voorverwarmen zakt het richting de 80km. Audi advies is max 80% laden.. Voor mij is 80% meestal genoeg om alles elektrisch te kunnen rijden.
Dat elektrisch rijden kan je aanzetten met een knopje of de A3 het zelf laten kiezen tussen benzine/ elektrisch. Gaat ongemerkt maar de keuze kan ik dan niet altijd begrijpen. Bijvoorbeeld met 15% accu, vlak bij thuis en met navigatie toch op benzine rijdend.

Betrouwbaarheid / kwaliteit:
Audi heeft momenteel een slecht imago qua storingen/ software maar bij mij niet te veel problemen. Allicht helpt het dat er weinig extra opties zijn. Wel voorgevallen:
2 maal niet willen laden.
1 maal phantom breaking bij verandering van wegdek met 50 km per uur (asfalt naar klinkers dacht de A3 onterecht dat er een botsing dreigde en maakte een noodstop. Zeer gevaarlijk als er een achterligger geweest was.
Koppeling met de telefoon gaat soepel en zeker. Audi app werkt meestal goed, enkel auto op/ van slot met de app werkt nooit. Af en toe is er geen communicatie met de app over het opladen. Dit is juist erger geworden na updates, niet beter.
Er zit aan de bijrijderskant een klein beetje windgeruis dat ik nog niet exact heb gevonden. Zou ook uit de speaker kunnen komen. 0 rammels binnenin.
Bij de wielophanging / demping voorkant knerste iets bij drempels maar nu met het voorjaarszonnetje is het weg.

Conclusie:
Goede, fijne auto zal je geen spijt van hebben. Maar de kwaliteit kan nog wel beter maar voor deze hoge prijs verwacht je perfect. Cijfer: een zes en een half daarom.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Audi A3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.