Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm Eco Distinctive (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | MiTo 1.3 JTDm Eco Distinctive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand bij aanschaf | 9 km |
KM-stand laatst | 30.600 km |
Spaardiesel opgehaald
- 150 km
Na jaren Peugeot te hebben gereden (106,307SW en 407SW), nu een keer een Italiaanse (lease)auto. Vakanties in Italië bevallen altijd goed, en Alfa's spreken qua uitstraling wel aan. Het kwaliteitsimago van Alfa is de afgelopen jaren sterk verbeterd en wordt ook onderschreven door de langere onderhoudsintervallen (voor deze MiTo is de onderhoudsinterval 35.000km.).
Ik zal circa 50.000km. per jaar met de MiTo gaan rijden. Wat minder dan met de vorige leaseauto, maar daar werden dan ook meer privékms mee gereden. Daar is deze MiTo op zich wel geschikt voor, maar tegelijk ook wat klein. Met een bijtelling van slechts 14% over een catalogusprijs van circa EUR 20.000 (inclusief accessoires), is het niet de moeite om kilometers bij te houden: Ook privé zal de spaardiesel dus enthousiast gebruikt worden.
De auto is nu een dag oud. Eerste indruk is positief: zit op de bestuurdersstoel is uitstekend en de stoel is (inclusief lendensteun) meervoudig te verstellen om een goede zitpositie te krijgen. Kofferbak ruimte valt mee en zelfs op de achterbank kunnen de kinderen eigenlijk prima zitten.
De trekkracht van de 1.3JTD eco is ongeveer gelijk aan die van mijn vorige auto (benzine-auto), maar het toerental waarbij dit vrijkomt is veel lager: Bij 130km per uur is het toerental slechts ongeveer 2.500, waar dit in de Peugeot 407 circa 4.000 was. Het geluidscomfort is dan ook prima, wat ik ook belangrijk vind vanwege veel snelwegkilometers.
Het Blue&Me systeem (navigatie/telefoon) werkt prima, waarbij ik wel opmerk dat alles door de dealer is ingesteld...
Zodra de eerste paar duizend kilometers zijn afgelegd, zal ik een update geven (eind april naar Denemarken en in de komende weken zal het wel 'regulier' 1.000 km. per week worden).
1e maand
- 5.400 km
Inmiddels een maand gereden met de Mito, waarin 5.400 kms zijn gepasseerd. De auto is lekker los gereden, inclusief een trip naar Denemarken over de Duitse autobahn. Het gemiddeld brandstofverbruik over de 5.400 km is volgens de boordcomputer 5,3 liter op 100 km, dus tussen de 1:18 en 1:19, eveneens inclusief de trip naar Denemarken.
In Duitsland ook geruime tijd op topsnelheid gereden, wat volgens de navigatie bijna 180 km/u is (de kilometerteller van de auto zelf is wat optimistischer). Het verbruik is dan volgens de boordcomputer circa 1:11. Met een wat rustiger rijstijl is een gemiddelde van 1:20 dus zeker haalbaar. Al vrij vroeg begint het brandstoflampje te branden: maximaal heb ik 40 liter kunnen tanken. Nadat het lampje gaat branden kun je dus nog zeker 100 km rijden.
Heerlijk blijft het rijden met lage toeren, waardoor ook het geluidscomfort binnen prima is. Daarnaast is ook de trekkracht tussen de 2.000 en 3.000 toeren leuk.
Wat bevalt goed en wat bevalt minder?
Goed:
- trekkracht
- bochtgedrag
- geluidscomfort
- ruimte (ook kofferruimte is prima en door diepte goed te benutten -> tildrempel is wel aan de hoge kant)
- actieradius
Minder:
- veercomfort (in NL geen probleem, maar op Duitse Autobahn met slecht wegdek is het 'harde' karakter niet prettig: hier moet ik eerlijkheidshalve aan toevoegen dat de 17'' velgen met platte banden natuurlijk ook een rol spelen. In ieder geval blij dat ik geen 18'' velgen heb genomen).
- bij rijden over een drempel schuren aan de voorkant van de auto 2 'windvangers' (ik was eerst bang dat het de voorbumper was, maar die raakt nooit de grond) over de grond wat een vervelend geluid geeft.
Ook het olieniveau maar even gecontroleerd (je weet nooit met een nieuwe motor), maar peilstok geeft aan dat dit prima op niveau is. Met de eerste paar duizend km achter de kiezen, zal dat dus wel goed gaan.
10.000km update
- 11.400 km
Uit de reviews blijkt dat inmiddels meer Mito's met de 1.3 JTD zijn afgeleverd. In de afgelopen weken zijn er circa 6.000 kms gepasseerd, alleen in Nederland. Het gemiddeld verbruik is (volgens de boordcomputer) wat toegenomen tot 5.4 liter per 100km. Het frequente gebruik van de climate control in de afgelopen weken met heel plezierige buitentemperaturen heeft hier waarschijnlijk aan bijgedragen.
Met wat meer uren in de auto ook de 'logistiek' in de auto geregeld: Voor de bestuurder zijn er ruimschoots voldoende vakjes e.d. om parkeergeld, pennen, papier, pasjes, waterflesjes op een logische plek kwijt te kunnen. De (kleine) middenarmsteun draagt daar in positieve zin aan bij.
Door de hogere buitentemperaturen kan ik nog niet echt inschatten hoe lang het duurt om de motor 'warm' te krijgen in vriesperioden: In de andere reviews lees ik dat het opwarmen langer duurt. In mijn Mito heb ik geen voorverwarming genomen. Nu woon ik op circa 1.5 km. van de snelweg en mijn ervaring is dat na circa 10 km. de motortemperatuur meter op de reguliere bedrijfstemperatuur staat, ofwel na maximaal een minuut of 10. Als dat in de winter ook zo is, zal de verwarming van het interieur ook wel loslopen. Maar het direct 'starten' op de snelweg speelt hier waarschijnlijk een belangrijke rol in.
Verder geen bijzonderheden: olie recent nog gepeild en 'op niveau'. Ben er achtergekomen dat met het ingedrukt houden van de 'open' op de afstandsbediening ook de ramen helemaal open gaan (in mijn vorige auto was het alleen mogelijk om zo de ramen 'dicht' te doen). Trekkracht blijft plezierig, waarbij doortrekken tot boven de 3.000TR zinloos is: In de sportstand van de DNA schakelaar gaat het wel wat soepeler, maar boven dit toerental zakt de trekkracht eerder wat weg dan dat het nog wat extra toevoegt. Omdat de trekkracht tussen 1.500TR en 2.500TR prima is, overigens ook niet nodig om zo ver door te trekken.
Bij de volgende update zal ik foto's plaatsen: in de afgelopen weken wel de velgen regelmatig schoongemaakt, maar de auto zelf is wat stoffig. Omdat onze andere bestelde auto (Megane Estate) nog even op zich laat wachten, wordt het vakantie met de Mito (kofferruimte groter dan die van huidige andere auto, Suzuki Swift). Hoe alles een plaats gaat krijgen, laat ik de volgende keer weten.
Weer 10.000 km erbij
- 20.700 km
Het wordt een korte update: In de afgelopen periode circa 10.000 km probleemloos gereden, inclusief een vakantie naar de Dordogne in Frankrijk. De (laad)ruimte is hierbij alles meegevallen: door de relatief diepe kofferruimte (wel met hoge tildrempel wat bij het 'inladen' van zwaardere spullen wat lastiger is) is alles eenvoudig ingepakt. Voordeel is dat alle losse spullen in de variant zonder reservewiel ook daadwerkelijk onder de kofferbakbodem kunnen worden weggestopt en niet door de kofferbak zweven.
Het verbruik is gemiddeld toegenomen naar 5.5 liter / 100 km. Het gemiddelde verbruik van de fabrieksopgave is wat optimistisch bij veel snelweg-gebruik: juist bij wat hogere snelheden (150 km/u) neemt het verbruik fors toe, wat overigens ook logisch is gezien het kleine motortje. Over de motor overigens niets dan lof: rijdt rustig, weinig toeren/weinig geluid en heeft ruimschoots voldoende trekkracht.
Eerder heb ik geschreven over de windvangers die over de grond schuren bij drempels: dit probleem is inmiddels verholpen door slijtage van het (dunne) plastic van deze windvangers.
Met bellen in de auto, waarbij ik via de geluidboxen alles heel goed kan verstaan, merk ik bij de 'tegenpartij' wel dat zij niet altijd alles goed kunnen verstaan. Weet iemand waar de microfoon moet zitten?
1e onderhoudsbeurt
- 30.600 km
Inmiddels weer 10.000 kilometer verder. Verbruik is (overall, vanaf km. stand 0 t/m nu en gebaseerd op boordcomputer) gelijk gebleven op 5,5 liter / 100 km. Nu het 's morgens vochtiger en kouder wordt valt op dat de ramen in de deuren niet helemaal 'schoon' worden bij het naar beneden / omhoog doen hiervan. Valt mee te leven omdat op de snelweg na enkele kms alles weer schoon wordt en je weer in de buitenspiegels kunt zien wat er achter je gebeurt.
Bij km. stand 30.200 begon het olielampje te knipperen en gaf de boordcomputer aan dat de olie ververst moest worden. Weliswaar vóór de reguliere onderhoudsinterval, maar wel plezierig dat de auto het zelf aangeeft. Met medewerking van Leaseplan kon het olieverversen direct worden gecombineerd met een kleine onderhoudsbeurt (geen bijzonderheden verder), zodat ik niet volgende maand weer bij de dealer sta.
Dealer (Galleria Bert Stemerdink in Veenendaal) had gelukkig deze week reeds gelegenheid om de onderhoudsbeurt uit te voeren. Zeer plezierige dealer (zo kan het dus ook!), met een hartelijke ontvangst, koffie/thee en gelegenheid om tijdens de onderhoudsbeurt rustig zelf te kunnen werken. Daarnaast enthousiaste verkopers die hun cliënten ook blijven kennen, nadat de aflevering heeft plaatsgevonden. Tot slot kreeg ik mijn auto geheel schoon en uitgezogen terug, wat vanzelfsprekend plezierig is! Hier word ik dus wel vrolijk van.
Qua rij-ervaringen in de afgelopen 10.000 km: op de snelweg 'still going strong'. Nieuwe ervaring opgedaan in Antwerpen met het rijden over Belgische kasseien. Hier kan ik kort over zijn, dit is in een MiTo met 17inch velgen geen fijne ervaring. In ieder geval niet in vergelijking met mijn vorige lease-auto, die overigens natuurlijk ook wel 'het tegenovergestelde was' (Peugeot 407SW met 16inch velgen). De auto stuitert heen en weer en ondertussen is het vrijwel zinloos ook te bellen... Maar ala, in Nederland is het wegennet beter en heb ik dit (nog) niet meegemaakt.
Cliënten zijn positief over de auto, gegeven de beschaafde maar tegelijk sportieve uitstraling. Zeker wanneer de auto weer helemaal schoon is met kleur zwart en de 17 inch lichtmetalen velgen (niet de grijze) blijft het een heel mooie auto. Al zullen smaken natuurlijk altijd blijven verschillen.
Kortom: 'still going strong'. Kms vliegen voorbij. Inmiddels winterbanden besteld, die begin november zullen worden gemonteerd om ook in eventuele sneeuw goede grip te hebben.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Alfa Romeo Mito 1.3 JTDm ECO Distinctive 3-Drs Bj:2012 NAP!
- 2012
- 225.179 km

Alfa Romeo Mito 0.9 TwinAir DISTINCTIVE, NL AUTO, NAP, LEDER, CRUISE, NAVI, ECC-AIRCO, PDC, LICHTMETAAL 17"
- 2014
- 130.423 km

Alfa Romeo Mito 0.9 TwinAir Esclusivo + LEER + CRUISE + KLIMA + LEDER PAKKET
- 2014
- 131.063 km