Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm Eco Distinctive (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | MiTo 1.3 JTDm Eco Distinctive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 53.020 km |
KM-stand laatst | 53.023 km |
Klein maar fijn
- 38.545 km
Na 3 jaar in mijn Toyota Prius te hebben gereden kwamen er bandjes, APK en een onderhoudsbeurtje aan. Ik zelf vond de prius geen mooie auto om te zien, maar voor de rest was het een topper.
Ja nu dan, een Alfa Romeo Mito.
Toen we hem zagen staan waren we eigenlijk al om, jemig wat een design en het zwart met chroom maakte het helemaal af. Wij gingen eigenlijk kijken voor een auris hybride maar deze mito stond ernaast, en ja over smaak valt niet te twisten. De mito is natuurlijk een emotionele aankoop, maar ook wel rationeel, gezien de 1.3 diesel motor.
Nu dan de eerste kilometers.
De zit is echt geweldig en beter dan in de prius. Het weggedrag is compleet anders, waar de prius op comfort was gericht heeft de mito een veel betere wegligging, wat wel inhoud dat de vering ook behoorlijk stugger is. Irritant is dan wel de onderspoiler voor, deze schaaft voortdurend over de drempels. Ik moet dus echt stapvoets over de drempels.
Het motortje is geweldig, mijn zoon heeft een punto evo met dezelfde motor, dus dit was geen verrassing meer.
De mito heeft een DNA knop waarbij het sturen en het reageren op het gaspedaal wordt beïnvloed. Wij rijden het liefst in de D (Dynamisch), met name het stuur gedrag vinden wij dan een stuk fijner.
Door veel reviews te hebben gelezen ben ik hard aan het nadenken om eens langs Savali te rijden. Aan de andere kant heb ik een jaar garantie en is het misschien handiger om dit dus volgend jaar te gaan doen. Wel ben ik bang dat mijn koppeling dan een stuk sneller aan de beurt is, gezien mijn eerdere ervaring bij ZIP tunning bij mijn clio.
Tot nu toe dus een prachtig model, veel positieve reacties.
Even wennen qua verschillen met de Prius
- 39.655 km
Het is even wennen van een Toyota Prius naar een Alfa Romeo Mito.
Het eerste wat mij opvalt is dat een hoop medeweggebruikers met je willen racen. Daar had je met de prius geen last van, ze vonden het hoogst uit irritant als een prius harder dan 140km reed, dan moesten ze er toch zeker wel voorbij.
De zit is heerlijk, alleen hebben mijn vrouw en ik nu toch wel wat meer problemen. In de prius kon het stuur naar onder en boven bij de mito ook naar voor en naar achter. Ook de stoel kan omhoog en omlaag, dit had de prius dus ook niet.
Het is nu dus meer verstellen dan voorheen (jammer dat er geen geheugenstand op zit), laten we maar zeggen een luxe probleem.
De auto rijdt heerlijk, alleen het turbo gat bij lage toeren vind ik irritant. Het is van weinig kracht tot opeens een boost. Hier moet ik dus erg aan wennen, de elektro motor van de prius was daar gewoon een stuk vlotter. Ik denk toch maar eens langs Savali te rijden.
De drempels vind ik echt hinderlijk, ik moet echt bijna stilstaan om de onderkant niet te laten raken.
Ja de looks van de mito zijn gewoon prachtig.
Hoe meer ik in de mito rijdt hoe meer ik hem begin te waarderen.
Het is dan ook wel een behoorlijke omschakeling.
Mijn vrouw heeft tot nu toe de meeste kilometers gemaakt in de mito, maar met de zomer in zicht zal hij zich moeten bewijzen.
toch niet helemaal
- 48.826 km
Inmiddels weer wat kilometers verder.
We hebben de MiTo meegenomen naar Slowakije. De MiTo is pittig genoeg en de stoelen zitten als een vorst. Ik heb zelfs op een tank 1 op 25 gereden, en dat was niet alleen bij 100km. Wat een ergernis is zijn drempels, echt elke drempel in mijn straat moet stapvoets en dan schraapt hij nog de bumper. Ook piept het rubber bij het raam en hoor ik hier en daar een kraakje. Er zat wat vocht in mijn achteruitrijdlicht, dit bleek het rubber te zijn die niet goed zat.
Radio / cd / mp3 is top, zit een goed geluid in.
Inmiddels heb ik de bumper laten repareren en spuiten. Ook in Slowakije was een hobbel in de weg de oorzaak van schade aan de bumper. Het schuren van de bumper over de drempels vinden wij zo hinderlijk dat wij toch overwegen de MiTo voortijdig in te ruilen. Slecht is hij zeker niet, de MiTo heeft veel plus punten. Helaas zijn er in onze straat veel erg vervelend geplaatste drempels. Deze zorgen er niet voor dat je de snelheid eruit haalt maar zorgen ervoor dat je uiteindelijk hinderlijk bij elke drempel moet stilstaan of uiteindelijk een andere auto moet aanschaffen om normaal de drempels over te komen.
Bij ons is de lage ligging van de bumper het toch niet helemaal. Qua looks super maar qua degelijkheid toch een stuk minder.
Wij kijken rustig verder, maar merken wel dat de eisen van ons nu een stuk hoger liggen, want de alfa is wel erg compleet.
Gaat nog niet weg
- 50.153 km
Na lang twijfelen, hebben wij besloten de alfa toch nog maar wat langer te houden (geen straf overigens).
Door de vele drempels in onze straat en het continu raken van de bumper van de mito ging het allemaal behoorlijk irriteren, zo erg zelfs dat wij op zoek zijn gegaan naar een andere auto.
Ja en wat dan? In eerste instantie verlies je in korte tijd een hoop geld. Wanneer we dan vervolgens vaak in een duurdere auto gingen zitten was het veelal van hmmm.
Vaak kaal en degelijk, maar zeker niet spannend of aantrekkelijk. Zo hebben wij even een V.W Golf 6 overwogen.
Deze had weinig gelopen en een 1.2 motor. Allemaal erg degelijk en ook een prima zit, hij nam de drempels keurig maar ja, wel een dertien in een dozijn auto. Ook de 1.2 motor vond ik met name op de snelweg erg traag,
Hoe dan ook was de keus of de drempels normaal over in een saaie auto met weer een behoorlijke bijbetaling of een stukje omrijden en de auto houden waarvoor je in eerste instantie bent gegaan.
Ja en als je dan inderdaad uit je raam kijkt en je ziet hem zo staan dan ben je toch eigenlijk gek dat je hem weg wil doen voor die irritante drempels.
Wij houden hem dus lekker en gaan hem in het voorjaar een savali kuurtje geven,
Ik zou graag een maatje grotere velgen eronder zetten, maar ben bang dat het comfort en drempels dan nog een grotere ergernis gaan worden,
Voorlopig eerst maar weer lekker rijden. Hij bevalt nog steeds prima, de dealer heeft onder garantie 2 nieuwe bandjes erop gegooid vanwege lichte trilling en hij hield wat in. Zij hebben iets schoongemaakt waardoor hij nu weer wat lekkerder loopt, dit had te maken dat ik veelal kleinere stukjes rijdt.
Keuzes
- 53.023 km
Na weer 2 storingen hebben wij besloten om afscheid te nemen van de MiTo.
De MiTo is een keuze die wij met ons hart hebben gemaakt, hij had het totaal plaatje.
Wat ons erg tegenviel waren de drempels in onze straat, deze waren met de Mito niet te doen, elke drempel was een geschaaf. De MiTo is toch wel wat klein en de 3 deuren was toch een tegenvaller. Wij wisten dat bij aanschaf maar miste de 2 extra deuren toch wel.
In een jaar zijn er 4 nieuwe gloeibougies ingegaan en was er een lekkage bij het achterlicht. Het dashboard begon te knipperen (bug) en er zijn nieuwe veerschotels ingegaan.
Misschien niet al te grote dingen maar voor mij genoeg om afscheid te nemen van de MiTo.
Jammer dat je bij inruil van de MiTo zo'n laag inruil bedrag krijgt (diesel).
We hebben nu gekozen voor een dertien in een dozijn auto, een Volkswagen Golf 1.2 TSI. Meer comfort, ruimer, 5 deuren en veeeel minder opties. Kortom een totaal andere auto dan de Mito.
Qua emotie valt er niet te twisten, de MiTo wint daar op alle fronten.
Qua betrouwbaarheid moet dit nog blijken, maar mijn eerderen ervaringen met de Golf zijn goed.
MiTo leuke wagen met af en toe wat aandacht, maar drempels en kuilen zijn echt een probleem.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.