Alfa Romeo 147 1.9 JTD 120pk Collezione (2007)

autoreview

Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147 - interieurAlfa Romeo 147 - interieurAlfa Romeo 147 - interieur

Signalement

Uitvoering147 1.9 JTD 120pk Collezione
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na drie jaar lease-auto’s te hebben gereden die door mijn vorige werkgever waren uitgezocht, kreeg ik nu eindelijk de mogelijkheid om er zelf een uit te kiezen.

Aangezien mijn laatste twee wagens allebei stations waren (Peugeot 307 SW en Renault Megane II Grand Tour), en ik aan de ruimte gewend was geraakt, ben ik in eerste instantie gaan kijken voor weer een nieuwe station. Vanwege een beperkte keuze in merken uiteindelijk uitgekomen op een Opel Astra of Ford Focus.

Ik ben dan ook met allebei een proefrit gaan maken en moet zeggen, prima auto’s om veel kilometers in te maken. Overigens vind ik dat de standaard stoelen in de Astra echt verschrikkelijk zitten. Is misschien persoonlijk, maar had na 10 minuten proefrit al last van mijn rug. Optionele sportstoelen zijn dan ook een aanrader. Eigenlijk al besloten om één van deze wagens te bestellen en de offertes al laten maken.

Ook de Alfa 147 was een mogelijkheid om te bestellen. Vindt dit al jaren een fantastisch mooie auto, maar had hem (vanwege vooroordelen) eigenlijk al afgeschreven voordat ik überhaupt was gaan kijken of proefrijden. Toch op een zaterdag maar eens bij de alfadealer langs gegaan, want wilde er op zijn minst één keer in gereden hebben voordat ik één van de andere wagens zou bestellen.

Mijn vooroordelen: De stoelen zullen wel te klein zijn, de auto zal wel veel te stug zijn afgeveerd, de kwaliteit van de gebruikte materialen zal slecht zijn en alles wat je nog meer kan verzinnen als je aan de oude Alfa-Romeo’s denkt.

En zo zie je maar dat vooroordelen niet altijd kloppen. De stoelen in de Alfa zijn comfortabel, geven goede ondersteuning en bieden veel zijdelingse steun. Ook is de Alfa verbazingwekkend comfortabel. Het onderstel laat af en toe van zich horen, vooral op korte oneffenheden, maar verder een fijne stille reisauto. Tijdens deze proefrit van ongeveer een uur ben ik volledig verknocht geraakt aan de Alfa en de keuze was dan ook snel gemaakt.

Inmiddels anderhalve maand en ruim 12.000 kilometer verder en geen moment spijt gehad van mijn keuze. De besturing is heerlijk direct en de wegligging is werkelijk top.
Ik heb gekozen voor de 1.9jtdm 120pk in collezione uitvoering. Deze was tot de recente facelift gebaseerd op de distinctive uitvoering en dus uitermate compleet. Een kleine greep uit de standaard uitrusting: ESP, lederen bekleding, links en recht gescheiden volautomatische airco, licht metalen velgen, cruise controle en meer. Alles wat je kunt wensen dus.

Met de 120 pk diesel onder de neus kun je je heerlijk vlot door het verkeer bewegen en ik hebt geen moment het gevoel dat ik meer vermogen nodig zou hebben. Heb je echter een sportieve rijstijl zou ik voor de 150 pk versie gaan.

De beperktere ruimte, vooral wat betreft kofferruimte, heb ik nu nog niet als nadeel ervaren. Ik heb bij mijn huidige baan veel minder spullen mee te nemen dan voorheen, dus daar heb ik de ruimte ook niet meer voor nodig.

Het verbruik is met een slordige 1 op 15.5 redelijk, maar niet super zuinig. Moet er wel bij vertellen dat de auto steeds zuiniger begint te lopen.

De ingebouwde radio cd-speler verdient een voldoende, maar verwacht hier geen wonderen van. Prima om lekker naar de radio te luisteren overigens, maar voor de veeleisende muziekliefhebber is het optionele Bose systeem waarschijnlijk een betere optie.

Al met al een zeer fijn rijdende auto en (tot nu toe) een goede keuze.

PROBLEMEN

Geen problemen

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.