Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115pk Distinctive (2003)

autoreview

Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115pk Distinctive (2003)

Signalement

Uitvoering147 1.9 JTD 115pk Distinctive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2003
KM-stand bij aanschaf1 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Zo ongeveer elke lease auto is een Alfa geweest. Na een 145 1.6L (boxer op gas!) en twee 156’s ben ik nu naar een 147 JTD overgestapt. Ik heb tussendoor een Laguna gehad, wat een regelrechte ramp was qua bouwkwaliteit. Terug dus weer naar Alfa.

De uitrusting is zeer gunstig. Ik heb de disctinctive met extra 16’ selespeed velgen, het comfort pakket (voor de lendesteun verstelling) en voor de boot een trekhaak. Gunstig dat de diesel geremd 1300kg mag trekken.

Een vergelijkbare Golf was 27.000 euro, daar kwam dan nog climate control, leren stuurtje en velgen bij en toen was ie ineens meer dan 30.000 Euro. De Alfa: 26.350 Euro inclusief alle opties. Dan een 307 SW misschien? Wel aardig, maar 6 maanden levertijd (Alfa 8 weken).

De ruimte in de auto is toch wel goed te noemen. Ik heb de lichte beige bekleding, die lekker ruimtelijk overkomt. De stof is minder gevoellig voor vlekken dan ik had verwacht.

PROBLEMEN

*** 40.000 kilometer ***
Eigenlijk heb ik na een jaar en 40.000km niet heel veel problemen. Een aantal kleine zaken als :

- krakend koppelingspedaal
- luidruchtige achterruitwisser
- Ik heb van die glimmende deurstijlen en daar springt op het hoekje de verf wel eens af. Al 2x vervangen.

Verder zijn de lampjes slecht verwisselbaar. En dat moet nogal eens gebeuren. Vooral de Accu en de Intercooler zitten voor erg in de weg. De overige verlichting vervangen is wel vrij makkelijk.

De ontwerper van de vulopening van de ruitenwissersproeier moet terplekke ontslag krijgen, vanwege de onbereikbaarheid en de kleine vulopening. Dat was op de 156 ook al zo slecht. Het bijvullen is in iedergeval niet eenvoudig zonder trechter of andere hulpmiddlen.

De vering is wat zacht voor, dus je moet rustig over de vluchtheuvels.
Tankdop met een sleutel? In ieder geval hebben ze wel geacht aan een een ophanghaakje voor de dop tijdens het tanken. Maar de vergendeling van de tank ingang hoort natuurlijk gewoon aan de centrale vergendeling gekoppeld te zijn.

Maar als ik zo de verhalen hoor van mijn collega’s, dan hebben de Duitse en Franse vierwielers veel meer problemen. En de dealers lossen de problemen niet op en hebben nauwelijks tijd voor je. Ik heb een zeer goede dealer (Maasland, Voorburg) die accuraat werkt, een goede receptie heeft en de problemen ook echt oplost. Echte een fijne garage.

*** 100.000 kilometer ***
Even een kleine update op mijn eigen review.

Inmiddels staat er na 3 jaar een 110.000 kilometer op de teller. Er zijn slechts 2 ’grote’ problemen geweest:

1. De koppeling is met 80.000 km vervangen. Dat krijg je met al die files (en de boot sleuren).
2. De accu is een keer kapot geweest. En dan ook zo kapot dat een jumpstart wel werkte, maar ik 30km verderop weer stilstond met een lege accu.

Verder niets dan lof, de betrouwbaarheid is super, overigens ook met beide 156’s hiervoor. Ik heb nu in 10 jaar slechts 1 keer stilgestaan, ondanks dat ik snel 40.000km per jaar rijdt. De 147 staat toch op een net wat hoger plan dan de 156, qua afwerking, interieur, compleetheid en rijeigenschappen.

In Oktober zit de 4 jaar erop en tijdens het nadenken over de opvolger kwam ik wel tot de conclusie dat de 147 echt een fijne auto, maar ondergewaardeerde auto is. Op wat kleine zaken na, heeft hij mijn verwachtingen ver overtroffen.

**update 6 Juni, 120.000 kilometer **

Nog steeds zeer tevereden over de 147. De 120.000 beurt heeft niks bijzonders opgeleverd. Wel een paar bekende 147 dingen:

- De rubbers van de wielophanging kraken, ze zijn toch wel gevoelig voor de rit over de 30 drempels elke dag
- Ik rij altijd met het licht aan, dus veel uitval van de verlichting
- De bediening van de richtingaanwijzer is duidelijk aan vervanging toe

Op zich geen hele schokkende dingen, betrouwbaarheid alom. Wel heb ik een aantal dingen die me wat storen na 4 jaar:

- De koppeling wordt zwaarder naar mate deze slijt. Dit is niet heel erg fijn in de file
- De draaicircel is bijna 12 meter, de 159 is veel groter en heeft dezelfde draaicircel
- Duidelijke tractie problemen (ondanks de 16’ velgen met 215 banden) in bochten
- Zachte vering voor, dus niet drempelvriendelijk
- zwakke constructie van de hoedenplank, de scharnierklemmen zijn al diverse keren vervangen

Maar onder de streep ben ik zeer tevreden. Met mijn Laguna ervaringen in het achterhoofd, ben ik weer blij dat ik terug ben bij Alfa. Onder de streep ben ik zelfs met de 147 meer tevreden dan met beide 156’s. Jammer dat het nieuwe model pas in 2008 zal verschijnen.

*** 130.000 km ****

Het einde van de lease is in zicht. Over enkele dagen kan ik mijn 159 SW verwachten. Ik moet alleen nog even langs voor de APK en wat kleinigheden. Er is wat verlichting kapot en wederom de hoedenplank steuntjes. Toch zal ik ’m missen. Als begon het gebrek aan ruimte, de draaicircel en de zware koppeling de laaste tijd te irriteren. Toch een hele fijne auto, met een top in- en exterieur, goede kwaliteit en betrouwbaarheid en de juiste uitstraling.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.