Volkswagen test Golf R400 - met vijfcilinder?
Golf-über-alles komt eraan!
Iets meer dan een jaar geleden toonde Volkswagen op de autobeurs van Peking de Golf R400 concept-car en niet veel later gaf ontwikkelingsbaas Heinz-Jacob Neusser aan dat een dergelijke über-Golf er daadwerkelijk zou komen. Vandaag wordt het bewijs daarvan geleverd middels deze foto's die onze spionagefotograaf aanleverde vanaf de Nürburgring.
Het studiemodel herbergde de tot 400 pk en 450 Nm opgevoerde 2,0-liter viercilinder turbomotor uit de Golf R - standaard goed voor 300 pk. Of die motor ook in de productieversie van de R400 terechtkomt, is de vraag. Onze spionagefotograaf bezweert ons namelijk dat de motor van de auto klinkt als een vijfcilinder. Dat zou duiden op het welbekende 2,5-literblok dat we kennen uit onder andere de Audi RS3. Maar een Golfje dat riant sterker is dan de sterkste A3 ...?
Uiterlijk is de R400 - of R420, zoals ook wordt geroepen - dikker dan alle andere productie-Golfs die we tot nu toe hebben gezien: lager bij de grond, een grotere spoorbreedte voor en achter (en dus bredere wielkasten), een andere voorbumper, een forse dakspoiler en enorme remmen die huizen in groot lichtmetaal met platte banden.
Het zou kunnen dat we de productieversie van de Golf R400 (of R420) in september kunnen ontmoeten op de IAA in Frankfurt maar wellicht moeten we nog wat langer geduld hebben en bewaart Volkswagen deze super-Golf voor na de facelift, die voor 2017 staat gepland.