Bugatti Veyron in zes actiejassen

Bugatti GSV Legende de Bugatti
Bugatti GSV Legende de BugattiBugatti GSV Legende de BugattiBugatti GSV Legende de BugattiBugatti GSV Legende de BugattiBugatti GSV Legende de Bugatti
Bugatti heeft te kampen met een ware Special Edition-verslaving. De fabrikant van de onaards snelle Veyron heeft zes speciale uitvoeringen van z'n snelheidsbeest in het vat zitten. De eerste is vandaag uit de doeken gedaan.

Goed, een actiemodel kunnen we het natuurlijk niet echt noemen, maar de 'unieke Veyrons' zijn ons de laatste jaren om de oren gevlogen. Dat Bugatti z'n streken nog niet is verleerd blijkt vandaag, er zitten namelijk zes Veyrons aan te komen met het thema Les Légendes de Bugatti.

Elke Bugatti die onder deze noemer wordt uitgebracht is een hommage aan iemand die een grote rol heeft gespeeld in het verleden van Bugatti. De eerste uitvoering is dit blauwe exemplaar, een knipoog naar Jean-Pierre Wimille. De beste man kwam in 1949 om het leven tijdens een auto-ongeluk in Buenos Aires. Daarvoor was hij testrijder bij Bugatti, en wist z'n beroep het langste uit te oefenen.

We zien een Grand Sport Vitesse met een blauwe jas, voorzien van wat lichtblauwe accenten. Ook in het interieur komen we het opvallende kleurtje tegen. Onder de kap verandert er uiteraard niets. De 8.0-liter W16 zal ook hier weer z'n 1.200 paarden laten trappelen.

Lezersreacties (41)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.