Batterijboer Fisker lijkt gered
Autofabrikant Fisker kan weer rustig slapen. Batterijleverancier A123 leek terminaal ziek en de productie van de Karma werd zelfs even op pauze gezet. Nu heeft A123 in het Chinese Wanxiang een nieuw baasje gevonden.
Voor 256,6 miljoen dollar heeft de Chinese Wanxiang Group het noodlijdende A123 Inc. overgenomen. Daarmee boden ze meer dan het Amerikaanse Johnson Controls Inc, dat ook graag de touwtjes in handen wilde hebben. Het gehele bedrijf minus de tak die zaken doet met het Amerikaanse leger worden door de Wanxiang Group overgenomen. Navitas Systems uit Illinois neemt deze taken over voor 2,25 miljoen dollar.
Met de aankoop, die nog goedgekeurd moet worden door de nodige Amerikaanse bureaus, is Wanxiang direct de grootste accubouwer van China. Bloomberg weet te melden dat de Wanxiang Group daarmee een monopoliepositie in China krijgt omdat er geen ander bedrijf is dat aan de kennis en kwaliteit van A123 kan tippen.
Er zitten een stel haken en ogen aan de overname van A123. Het bedrijf heeft namelijk 249 miljoen dollar van de Amerikaanse staat ontvangen aan subsidies. De Amerikaanse autoriteiten staan nu niet te springen om hun levensvatbaar gehouden kindje af te staan aan Chinese ouders. De Amerikaanse rechter en jurist Kevin Carey moet vandaag toestemming geven voor de overname, Bloomberg verwacht niet dat de obstakels niet overwonnen kunnen worden.
Met de aanstaande overname lijkt A123 dus gered. Fisker kan zo weer rustig ademhalen en zal niet meer hoeven te vrezen voor een tekort aan accupakketten voor zijn Karma.