Klimaat, milieu? 't Zal me worst wezen.

Volkswagen Touareg V6 TSI Hybrid
Ik maak me zorgen. Zorgen over de kennis en kunde van klimaat en milieu bij mensen van wie ik mag verwachten dat ze weten hoe het zit, althans die er voor betaald worden. Natuurlijk, niet iedereen hoeft er doctorandus of ingenieur in te zijn. Maar als je er uit hoofde van je functie mee te maken hebt, mag ik toch hopen dat je je er toch in elk geval een heel klein beetje in verdiept hebt. Al zouden deze mensen alleen maar weten dat klimaat niet hetzelfde is als milieu of dat CO2 heel wat anders is dan roet of stikstofoxide.
Maar helaas, stadsbestuurders roepen met het grootste gemak dat CO2 zorgt voor luchtvervuiling. En vervolgens baseren ze daar hun beleid op. Pure onkunde, en het zou nog niet zo erg zijn als ze van mensen die het wel weten zouden aannemen dat het niet klopt. Maar nee, er wordt ze geen strobreed in de weg gelegd. En het publiek neemt maar aan dat het allemaal zo is.
De auto-industrie weet dondersgoed waar ze mee bezig is, ze moet tenslotte zorgen dat de auto's aan de - steeds strenger wordende - eisen voldoen. Nu groen helemaal hot is, roepen de persvoorlichters maar al te graag van de daken wat voor eco-auto's ze hebben. Maar helaas ergens in de communicatieketen gaat het mis. Persberichten waarin een lage CO2-uitstoot als reden voor het halen van Euro 5-normen worden genoemd of waarin het broeikaseffect dankzij roetfilters een halt toe geroepen wordt, het komt helaas allemaal voorbij. En het erge is, er zijn genoeg journalisten die het vervolgens klakkeloos overnemen.
Het valt de consument dan ook niet of nauwelijks kwalijk te nemen dat het hem een worst zal zijn.

Lezersreacties (38)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.