Betaalt de vervuiler?

Opel Astra Hybride
Van alles wat de auto-industrie vanaf 2015 in Europa verkoopt mag de gemiddelde CO2-uitstoot niet meer dan 130 gram per kilometer zijn. Vanaf 2012 geldt dit overigens al voor 65 procent van de te verkopen vloot. Het wagenpark op dat door Europa voorgeschreven gemiddelde brengen vraagt van de autofabrikanten de nodige investeringen voor onderzoek en ontwikkeling. Hierdoor wordt de spaarzame auto duurder dan z'n minder zuinige evenknie.
In de praktijk blijken de minder CO2 uitstotende auto's echter financieel aantrekkelijker dan de conventionele varianten. Dankzij diverse subsidies en stimuleringsmaatregelen zijn de energiezuinige auto's juist in het voordeel. Hierdoor gaat dit soort auto's als warme broodjes over de toonbank.
Oftewel de Nederlandse overheid (eigenlijk u en ik) betaalt mee aan de extra kosten die de buitenlandse industrie maakt om aan de Europese regels te voldoen. Is dat terecht?

Lezersreacties (68)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.