AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Volvo V60 D6 PHEV - Op de Rollenbank

Horten en stoten met hybride

85 reacties

Video
0 seconds of 0 secondsVolume 90%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Lezersreacties (85) (gesloten)

Sub-reacties inklappen
babos
babos
  • 2
Lijkt me zeer lastig te meten met al die elektra tegenwoordig. Verbaas me er over dat de auto niet storing-vrij is. Zouden na deze km stand geen kinderziektes meer in mogen zitten. Snap dat de eigenaar twijfelt of de volgende auto wel weer een Volvo is. Hij zou het van de betrouwbaarheid moeten hebben, echt charme heeft dit type niet meer (De gifblauwe Polestar variant daargelaten).

Goed dat ze de fabrieksopgave hebben kunnen halen. Dat ging beter als mijn C30 T5 die eerder in deze rubriek op de rollenbank is geweest en toch flink wat koppel miste.
Carpe
Carpe
  • 3
Regelmatig storingen en een praktijkverbruik van 1 op 16....need to say more?
rwessels
rwessels
  • 8
Ik rij een zelfde type V60. Maar geen motor tuning. Verbruik 1 op 22,2 en geen enkele keer met storingen te maken gehad.
Bofkont
Bofkont
  • 1
Zeer dikke wagen, en rijdt ontzettend fijne D6 hybrid, kennis van mij heeft eentje en die heb ik voor hem gepoetst en uiteraard even goed uitgelaten.

Storingsvrij zijn ze zeker niet, die van mijn kennis zelfde verhaal geregeld in noodloop, hier op autoweek staat ook een review een en al doffe ellende
http://www.autoweek.nl/autoreview/39508/volvo-v60-d6-awd-plug-in-hybrid
OF zal het dezelfde zijn??

Kwa verbruik valt het me niet eens tegen met dat vermogen en gewicht.
Bofkont
Bofkont
  • 0
* rijdt ontzettend fijn die D6 Hybrid.
Bofkont
Bofkont
  • 4
Maar het is wel weer pijnlijk duidelijk waarom mensen die zogenaamde hybrides rijden, het is de bijtelling en niets anders.
HansSolo
HansSolo
  • 4
Ik rij hem ook, geen Polestar tuning. Na 55.355 km gemiddeld verbruik 1 op 28,57 en 1 keer een converter vervangen (viel net binnen de garantie).
Anoniem
Anoniem
  • 9
Als ik de diverse gebruikers reviews lees van deze V60 en ook de nieuwe XC90 dan is het met de kwaliteit van Volvo inmiddels droevig gesteld. Ook in de Zweedse media worden de diverse kwaliteitsissues van Volvo regelmatig aan de kaak gesteld, o.a. In AutoMotorSport, vernietigend. Erg jammer want met name de 700 en 900 serie waren zeer betrouwbare en duurzame wagens, verleden tijd.
Anoniem
Anoniem
  • 9
Mooie auto! Maar voor het milieu is dit natuurlijk je reinste hypocriet. Een dikke vette diesel gekoppeld aan een electromotortje, komaan zeg.
HansSolo
HansSolo
  • 4
T GE: 1 op 28,57, niet echt hypocriet voor zo'n zware bak. Meestal geen uitstoot als ik door de stad rij. Komaan zeg.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Zo een auto voor in de stad?? Leen mij hem een weekje, joh! Dit is een koppelbeest, hier moet je mee blazen. Ik zou het wel weten als ik ooit nog op diesel terug zou over stappen.
Anoniem
Anoniem
  • 2
Gelukkig zijn dit soort neppers niet meer interessant
Anoniem
Anoniem
  • 3
@HansSolo
Eeuwig zonde, zo een brute koppelrijke auto in handen van een ecologisch doorgeslagen bezitter.... Ik zou in jouw plaats voor de Prius of equivalent gegaan zijn. Nog minder uitstoot en zeker geen fijnstof.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Met een Prius blijft @hanssolo imago wat het is
Anoniem
Anoniem
  • 1
Mooi om te zien dat er mensen zijn die het milieu willen sparen en een leuke auto rijden. Jammer dat ze dat met een diesel als primaire krachtbron doen.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Pffft gelukkig is bofkont er weer die heeft niks beters te doen. Een buurman heeft dezelfde auto. Stond in het begin meer bij de dealer dan voor de deur. De kaatste tijd gaat het goed. Volvo heeft sowieso ingeboet aan kwaliteit klasse en uitstraling. Daar waar vroeger mensen met klasse zich erin verplaatsten is het nu de zoveelste leasbak. Erg jammer
Edward B
Edward B
  • 1
snap niet goed dat je een dergelijke auto gaat tunen, power zat? Koop dan een M5.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ AJ KWAK, dat is denk ik ook heel de redenering erachter. Mensen met een goede baan die een lease auto kunnen kiezen, die halen zo'n auto op basis van de uitrusting en prestaties. Als er iets stuk is, dan gaan ze naar de dealer garage, geen centje pijn maar uiteindelijk kan die dealer wel ergens een factuurtje indienen.

Wel jammer want het komt de kwaliteit totaal niet ten goede. Je kan tegenwoordig beter een Fransoosje van 15 jaar oud rijden dan een nieuwe Volvo dus blijkbaar. Schandelijk eigenlijk.

Vanwege milieu eisen i.c.m. bijtelling zijn dit soort brikken interessant voor fabrikanten om te bouwen maar door alle tierelantijnen gaat het vaak stuk terwijl die dingen in de praktijk, zeker zo'n model, sportief gereden worden waardoor het voordeel voor het milieu er niet is. Doe mij maar een V70 of 850R.
MWT
MWT
  • 0
Noodloop ken ik nog van m gechipte Golf GTI. Zeer irritant en gevaarlijk. Je verliest zomaar een pk-tje of 200 en dat is niet fijn als je wilt invoegen.
Gaiajohan
Gaiajohan
  • 0
Ik denk ook dat de problemen met veel Volvo's tegenwoordig ligt aan de gebruiker. Volvo is plots zeer geliefd in het lease segment, en dat is waar nu eenmaal niet de mensen een auto hebben om hem lang mee te laten gaan. Althans velen niet. En dat is met de huidige milieunormen etc dodelijk voor de betrouwbaarheid.

Volvo was vroeger voor wiskundeleraren die rustig aan deden, dus gingen die auto's ook lang mee
HansSolo
HansSolo
  • 0
Ecologisch doorgeslagen, met 0% bijtelling. Een echte win-win.
APT
APT
  • 1
@T Ge: Wat wil je nou? in je eerste reactie noem je het hypocriet t.o.v. het milieu, krijg je vervolgens daar commentaar op dat er echt mensen zijn die hiermee een goede score halen, dan is het ineens eeuwig zonde en ben je een ecologisch doorgeslagen bezitter. Ofwel, wat je ook doet, volgens jou is het fout, je bent of een hypocriet of een doorgeslagen bomenknuffelaar, niemand doet het goed in een D6 PHEV.
APT
APT
  • 0
OT: Het vermogen zit er misschien nog maar de rest van de verkregen informatie over deze auto is natuurlijk geen beste reclame voor Volvo. Matige score qua verbruik (gezien gewicht en vermogen kan ik ook weer niet slecht zeggen) en vooral de betrouwbaarheid die te wensen over laat. Da's toch een beetje hetzelfde als Alfa Romeo die opnieuw een Arna uit zou brengen. Bepaalde merken moeten toch een bepaalde reputatie waarmaken. Bij de één is dat design, de ander wegligging, prijs of uitrusting. Bij Volvo denk ik toch, laatste jaren schijnbaar onterecht, aan betrouwbaarheid. Naast veiligheid uiteraard.
APT
APT
  • 0
@Gaiajohan; Daarmee zeg je eigenlijk dat Volvo's vroeger dus niet betrouwbaarder dan andere merken waren maar rustiger bereden werden en het daardoor langer uit konden houden.. Er zit een kern van waarheid in, zelfde als Alfa Romeo. Door de harde afschrijving van dat merk wordt ie sneller betaalbaar voor mensen die het onderhoud dat nodig is amper kunnen betalen en daar op bezuinigen. Hierdoor krijgt Alfa Romeo weer de naam onbetrouwbaar te zijn en blijft het merk hard afschrijven. Leuk cirkeltje. BMW, Mercedes-Benz, al die merken die veel in de lease zitten hebben exact het zelfde probleem als Volvo en zijn dus goed te vergelijken. Volvo is volgens mij in vergelijking met die merken de laatste jaren gewoon niet beter dan al die andere merken. Volgens mij is het ná de komst van de eerste generatie S60 mis gegaan. Geloof dat dat dan de 2e gen S40 en 1e gen V50/C30 is met die leuke 1.6d. Die eerste S60 is nog wel een echte Volvo geloof ik.
Hoekre
Hoekre
  • 0
storingen komen tegenwoordig heel veel voor en vooral bij volkswagen ,maar ook veel bij renault volgens mijn garage en dat is een volkswagen specialist,
en dat is toch ook niet erg ,mensen gaan toch ook regelmatig naar de dokter nou sommige auto,s ook
Gaiajohan
Gaiajohan
  • 0
@APT, ik denk dat daar inderdaad een deel van de betrouwbaarheid vandaan komt. Ook vanwege de focus op veiligheid.
Ik rij zelf een C30, waar overigens weinig mis mee is. Geen 1.6d dus Vergeleken alle andere beschikbare blokken staat de 1.6d bekend als een rampenblok, zo ook bij Peugeot en Ford.
Waar is het misgegaan.. Ford heeft het eind jaren 90 overgenomen. Ik denk dat daar gemiddeld wel redelijke automobielen uit gekomen zijn, met 1 uitzondering, de versies met 1.6d van Peugeot. Als vervolg daarop denk ik dat het pas echt de foute kant op is gegaan sinds ze ook echt proberen hip te zijn. Lees: Toen de nieuwe S60 uit kwam met die lelijke drl tussen de koplampen in. En daarna is het naar mijn gevoel alleen maar erger geworden. Dag 5-cilinder, hallo twin-engine problematiek, 14% en leasers..

De eerste S60 is voor kenners trouwens geen Volvo, dat is al een Ford. Daarvoor blijft de eerste V90 (960 met andere naam) de laatste échte.
De C30/S40/V50 is een Focus, maar wel verbeterd.
Gaiajohan
Gaiajohan
  • 0
En ze proberen eigenlijk echt hip te zijn sinds die Chinezen van Geely het over hebben genomen. En sindsdien zie je wel gigantisch veel V40's, S60s etc bijtellers..
Gaiajohan
Gaiajohan
  • 0
Overigens wel jammer hoor. Ten tijde van Ford-ownership had Volvo standaard oranje sidemarkers voor, en rode achter. Zoals in de VS verplicht is. BMW heeft dat ook een tijdje gedaan, Maserati doet het nog steeds. En m.i. is het ook wel een klein safetydingetje. Die voorop zijn nu al enige jaren verdwenen, terwijl ik het wel typisch Volvo vond om dat juist te houden..
Anoniem
Anoniem
  • 0
J@APT
Je kunt om de pot draaien, dit soort 0% bijtelling monsterdiesels met een klein electromotortje zijn door en door hypocriet als je milieubewust wil lijken.

Als ik deze auto zou kopen, zou ik hem kopen voor de mooie V5 dieselmotor en niet voor de ecologische drogreden die eraan vastkleeft. Helaas zijn er dus veel mensen dit wel doen. Je koopt toch ook geen 4K TV om er vervolgens via een analoog signaal TV te willen kijken?
Anoniem
Anoniem
  • 0
-op-
HansSolo
HansSolo
  • 1
Mijn verbruikscijfers zijn feitelijk beter dan menig vergelijkbare diesel. Kwestie van vaak opladen (via eigen zonnepanelen). Jammer dat mensen zich zo boos maken.
Blub67
Blub67
  • 0
Ik rijd al heel lang Volvo's (V70, S80, S60) en deze gingen mee tot zo'n 250.000. Het beste is er dan wel af (eigenlijk gewoon op) en moet er regelmatig grotere reparaties uitgevoerd worden. Er zijn uiteraard uitzonderingen maar met dit in gedachten kan ik me goed voorstellen dat er problemen optreden met deze V60. Qua kilometers is deze al aardig opgereden. De eigenaar in de video heeft hem volgens mij begin januari verkocht.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Filmpje gekeken op Youtube ... Daar heb je geen cookies voor nodig.

Die bestuurder is helemaal geen Volvo waard. Ik vond het nogal een onsamenhangend verhaal en zeker dat deze auto getuned zou zijn.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@gaiajohan. de 1.6d blokken van Peugeot zijn eigenlijk Citroën blokjes die je ook in bmw een mini terug kan vinden. ze zijn bekend om hun uiterste betrouwbaarheid en zuinigheid. ik rij zelf ook met zo een blokje, gecombineerd met hybrid techniek, een speciale testversie in de ds reeks geplaatst.
ik tuf er al 225000 km mee rond naar alle tevredenheid met een verbruik van 3.5 l gemiddeld. 1 regel is wel belangrijk, het dient niet om rond de kerktoren te rijden, het zijn kilometervreters
Jaromir
Jaromir
  • 0
Ik heb mijn v60 plugin hybrid fabrieksnummer 49 ook al eens aangeboden voor op de rollerbank te zetten, nu 250 000 op de teller nog steeds een heerlijke kilometervreter, jammer dat de 0% er binnenkort vanafgaat, ik heb precies nog 12 maandjes te gaan.
Gaiajohan
Gaiajohan
  • 0
die 1.6d is 'gewoon' een samenwerking van PSA (Dus Peugeot en Citroen) en Ford. Niet specifiek Citroen oid.
Verder gebruikt Mini ze ook, BMW niet, Mazda wel. Immers Mazda was toen ook van Ford, net als Volvo.

Verder staan die dingen juist totaal niet bekend om betrouwbaarheid. Een veel te klein carter waardoor de olie snel vervuilt, waardoor bv de ververstermijn ook is teruggedraaid van 30k naar 15k.
Je kunt er gigantisch veel over lezen, of je nu 1.6hdi, 1.6tdci, 1.6d etc zoekt.

Laten we verder de gigantische turbo-problematiek niet vergeten, één google search is genoeg.

Als laatste ben jij dan blijkbaar verreweg de zuinigste rijder die er is,
want op Spritmonitor is de zuinigste DS3 >4L/100km,
De zuinigste Focus >4L/100km
De zuinigste Mini op 3,8L/100km
De zuinigste C30 >4L/100km
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ jaromir, gelukkig maar. Wordt het allemaal beetje gelijk getrokken.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Storingen komen alleen bij de Hybride's voor door de geavanceerde electronica.
Ik kon ook iemand die hiermee wat problemen had, na wat modificaties een prima auto.
De niet hybride versies van Volvo zijn prima auto's.
Het is dus onzin te stellen dat Volvo minder is dan vroeger.
Ook andere merken hebben last van electronica issues, dat is nu eenmaal inherent aan de geavanceerdere techniek van vandaag de dag
Anoniem
Anoniem
  • 0
Al met al dus een prima score op de rollenbank
Bofkont
Bofkont
  • 2
Kwak zei de eend

Hanssolo,

Man doodzonde om zo zuinig te rijden met zo'n heerlijke wagen, geniet toch eens wat meer van het leven, jij gaat de wereld toch niet redden in je eentje met je doorgeslagen eco hippie levensstijl.
Anoniem
Anoniem
  • 2
Inderdaad @BOFKONT ik begrijp nooit wat mensen als hij hier komen doen. Met zijn hele levensstijl red hij misschien 1 verdwaalde ijsbeer.
Bofkont
Bofkont
  • 0
Inderdaad Nopetrolnofun,

Wereldwijd zal er veel moeten veranderen en dan vooral in de zware industrie / landbouw/veeteelt en de zwaar vervuilende containerschepen, de auto is maar zo'n klein aandeel.
FreeWilly728
FreeWilly728
  • 0
Dat storingen alleen bij hybride auto's voor komen vind ik te kort door de bocht. Kijk naar toyota bijvoorbeeld , nagenoeg zijn al hun hybrides storingsvrij. Zelf rij ik prive een Kia Optima van 2013. Zonder hybrid met een gewicht van ruim 1500kg loopt het zo 1 op 10 , met mijn hybrid combinatie 1 op 16 en ik rij lekker door. Daarnaast ook nog heel stil en een mooie automaat . Sla een hybride voor het comfort niet te snel over is mijn tip.
Meridian
Meridian
  • 2
@jaromir, en daarna weet je niet hoe snel je er vanaf moet komen. Net als de meeste "milieu ridders" in hun gesubsidieerde bolides...
Een zakenrelatie van me heeft ook zo'n ding. Heeft de laadpaal nog nooit gezien en het ding laten chippen bij Heico.
Dat soort lieden moeten ze de subsidies en dergelijke met terugwerkende kracht laten terug betalen..
let the sun shine
let the sun shine
  • 0
Het betreft mijn auto in de video, onlangs de balans opgemaakt en besloten na ruim 170.000km en een hoop gezeur mijn Volvo PIH in te ruilen voor een andere Volvo PIH, hmm niet bijster origineel, ik wil nog geen afstand doen van de 0%.
De opvolger heeft slecht 66.000 km op de teller heeft alle fabrieksopties en is van december 2013, kan ik hierdoor zelfs nog iets langer doorrijden met deze mooie regeling. Nu maar hopen dat de opvolger wel zijn betrouwbare kant laat zien.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Je ontliep nogal wat belastingen met zo'n hybride in het recente verleden. De enige reden om zo'n verschrikkelijk ding aan te schaffen, me dunkt.
Ik zou liever een handgeschakelde auto met ICE hebben dan zo'n gekunsteld geëlectrificeerd geval.
CEE IKS
CEE IKS
  • 0
Mooi en toepasselijk kenteken KTD, KuTDing ;-)
HansSolo
HansSolo
  • 0
Apart Kemp, over de Opel Ampera-E praat je zowaar positief.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Het is wel degelijk zo dat de kwaliteit er vaak niet beter op geworden is. Zie bijvoorbeeld fora waar bijvoorbeeld de eerste d5 blokken duidelijk minder problemen opleveren als de latere blokken. Heb zelf een 850 met ruim 5 ton op de klok en garage kon geen minpunt ontdekken behalve de beruchte airco. 850 heeft ook relatief veel niet volvorijders aangetrokken en toch een auto die er qua duurzaamheid uit springt
Camry TRD
Camry TRD
  • 0
Niks hypocriet...... Als deze man een niet hybride had gehad, was het verbruik nog een stuk hoger.

Al moet ik zeggen dat ik het een walgelijke yup vindt, die zichzelf graag in the picture zet.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Ik vind 1 op 16 best zuinig voor een auto met 300 pk die in iets meer dan 6 tellen op de 100 zit!
Anoniem
Anoniem
  • 0
Mensen hier kennen het concept van hybride (nog steeds) niet. Men heeft juist van overheidswege de belasting verlaagd om mensen in deze auto's te krijgen omdat ze het zelf anders niet doen (want ook nog te duur), maar met duurzaamheid als doel (dat alweer weer van de baan is, maar alleen maar omdat er teveel geld werd misgelopen). Dat kun je de mensen die deze auto's kopen cq leasen dan niet aanrekenen.
Overigens is 1:16 niet slecht met zo'n vermogen en waarschijnlijk altijd plankgas. Doe dat es met een V6 benzine van een willekeurig merk. 1:5 a 6?
Anoniem
Anoniem
  • 0
Audi A6 3.0 biturbo diesel heeft ongeveer die specs en 'doet' bij flink doordrukken 1 op 12.

Hoewel deze Volvo wel kleiner is vind ik het verbruik dan wel meevallen. Maar waarom daar een bijtellings vriendelijke auto van gemaakt is snap ik niet.
Rover 3500 Vitesse
Rover 3500 Vitesse
  • 0
1 op 15 voor een diesel...? Met Hybride techniek... Wat een vooruit gang...
Mijn Rover Tourer BENZINE reed al bijna 1:14 en dan reed ik echt niet truttig. Dat is een auto met techniek van meer dan 20 jaar terug!

Sterker nog, met de Vitesse (v8!) rijd ik 1:11,xx... Das geen 1 op 15 maar wel motor uit de jaren 60 in principe met primitieve 80ties injectie.

Je zou met zon nieuw diesel ding toch wel meer verwachten. Zeker met hybride wel 1 op 20 ofzo...
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Stoep
Tsja, stop er een electromotortje in en zelfs een W16 wordt BPM en bijtellingsvrij. Dat is Nederland (voorlopig nog).
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ons bescheiden dieseltje rijdt altijd 1:20 en daar moest (en moet) volle bak voor afgetikt worden. Onze overheid snapt er gewoon niks van.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Iedereen valt over het verbruik, maar weten jullie ook dat deze auto 1850 kg weegt??
HansSolo
HansSolo
  • 0
Mits je veel laadt rijden hybrides beduidend zuiniger dan reguliere auto's. Het probleem is dat dit geen voorwaarde was om gebruik te mogen maken van de belastingkorting. Inmiddels vallen dit soort auto's niet meer in een apart tarief, slechts full EV's (die aantoonbaar zorgen voor minder uitstoot).
Rover 3500 Vitesse
Rover 3500 Vitesse
  • 2
@Alfa 75 V6 Savali: ja, dat komt juist door de hybride techniek. Zonder weegt ie 1500 nog wat of zo. Als het door het gewicht zou komen kun je dus beter géén hybride versie nemen want alles wat je zou besparen daar door qua verbruik heb je dus weer nodig om het allemaal mee te zeulen...
Rover 3500 Vitesse
Rover 3500 Vitesse
  • 2
Daarnaast ben ik zelf van mening dat een zware auto niet perse hoeft te zuipen...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Of hij nu 1:12 of 1:16 gebruikt, deze auto koopt je toch niet om zuinig te rijden. Als de tank leeg is, ga je tanken.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Dan toch liever de C350e. Benzine hybride, afwerking en verfijnder wbt de automaat.
HansSolo
HansSolo
  • 0
Meteor, deze auto rijdt vanzelf zuiniger, als je maar vaak laadt.
Johanw
Johanw
  • 0
weet je wat leuke is bij de eco hippies die denken dat ze groen rijden....

zodra de lease voorbij is van deze auto krijg je de auto nog niet aan de straatstenen verkocht, er is geen particulier die hierin is geinteresseerd en zakelijk ook niet meer.

leuk deze autos maar als particulier loop je helemaal leeg op die storingen die het geknutsel om een niet ecologische auto ecologisch verantwoord te laten lijken.

regelrechte onzin autos dit.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Jammer van die storing, en Nitro: de man was een beetje nerveus en vergiste zich in de som. Kan gebeuren. Mooie auto, maar hij zit mij te vol met opties.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Je kijkt teveel naar dit specifieke geval, JohanW, dan kun je niet generaliseren. Het leeuwendeel van lease-auto's verdwijnt sowieso naar het buitenland (Oostblok) waar ze deze dingen warm onthalen. Overheidsbeleid is daar wat anders dan in Westerse landen.
Ik rijd zelf hybride en het scheelt echt wel in verbruik. Als iemand anders een passende oplossing heeft voor ons energie- en uitstootprobleem: zeg je baan op en ga bij het ministerie of in de politiek het verschil maken.
Of zou het zo makkelijk allemaal niet zijn...?
Johanw
Johanw
  • 2
@ eman

dat specifiek geval is nogal algemeen namelijk. De Mitsubishi PHEV om maar een voorbeeld te noemen daarvan zijn de verkopen gekelderd...en wie gaat deze 2e hands kopen als particulier? niemand.

nee dit beleid is enkel een oplossing voor de geldzak van de leaserijder, die ook niet geinteresseerd is in een groene auto. Als men het omdraait, je krijgt subsidie voor een slurpende V8 dan staan ze ook allemaal in de rij om er daar eentje van aan te schaffen.

En een Hybride zoals een Prius scheelt zeker, maar van deze autos is bewezen dat voor veel gebruikers het nauwelijks wat scheelt, in ieder geval wijkt dit verre van af wat beloofd wordt

Ik hoor deze man 1 op 16 terwijl een ecoridder hier 1 op 29 haalt. Buiten dat men niet plugt, heb je met lange afstanden hier niets aan want leeg is leeg als accu en rijdt je met een zware auto rondt...
alessandro911
alessandro911
  • 1
+5 pk, nadat hij getuned is.... Een 540i uit 1996 had na al die jaren, zonder tuning 333 pk i.p.v 286 pk. Dat is kwaliteit.

Toekomst Hybride valt en staat met de ontwikkeling van de accutechniek.
3 keer plank gas en je accu is leeg, daarna zuipen als een tierelier.

Enige voordeel nu: in file electrisch, klein stukkie woon-werk electrisch: geen koude start ! en in de stad zonder emissie (de vervuiling is in de omgeving van de kolencentrale).

Volgens mij kun je in een 520d 1 op 20 rijden, zonder hybride techniek.
HansSolo
HansSolo
  • 0
Als de hybrides uiteindelijk na de lease op de tweedehands markt komen is het een kwestie van vraag en aanbod. Als de verkopende partij ze aan de straatstenen niet kwijt kan zullen de prijzen vanzelf flink zakken en wordt het vanzelf interessant als particulier om ze te kopen.

Plug-in hybrides rijden in principe veel zuiniger bij goed laadgedrag. Jammer dat niet iedereen dat heeft kunnen waarmaken. Vandaar dat ze nu weer in de 22% bijtelling vallen.
Johanw
Johanw
  • 1
@ hanssolo

ben je nu echt zo naief? of is dit een rol die je speelt.

Deze autos zijn slechts 1-3 jaar (PHEV) booming business en daarna droogt het weer op. Financieel ga je als particulier niet een mega zware auto rijden zonder voordelen. denk je nu echt dat zo een auto met dik verlies dan maar aan een enkele particulier verkocht wordt die dan wel zo een zware auto gaat kopen, met de vraag hoe lang gaan die accus mee? en wat gaat het wel niet kosten om als particulier dit te vervangen...

nee die dingen verdwijnen naar het buitenland omdat je met export voordelen nog iets terug kan zien van het geld. Hier in NL met onze regeltjes kom je al niet toe aan vraag en aanbod en daardoor wordt ons wagenpark niet snel veel groener bij de particulier.

plug in hybrides is en was leuk voor de lease en is nu alweer passe...
HansSolo
HansSolo
  • 0
Precies wat ik zeg, vraag en aanbod. Ze waren populair voor de zakelijke markt en worden doorverkocht naar de particuliere markt (kan het buitenland zijn). Maar ze worden verkocht, tegen prijzen die de markt bepaalt.
Maxi Me
Maxi Me
  • 0
Aha ! Een Superflow testbank, die hebben wij al een tijdje voor onze moto's.
Die Volvo hybride .... mooie wagen maar het kan me uiteindelijk niet bekoren ... 1 op 15 ??? Man man man ......
Anoniem
Anoniem
  • 2
Kijk aan, heer bofkont poetst ook auto's, laat deze uit en geeft gekleurde, gefundeerde comments.........

Vermakelijk om te lezen.
Mvdbosch
Mvdbosch
  • 0
wat maken we ons weer druk. phev lijkt wel een scheldwoord onderhand. het is een feit dat de gemiddelde leeftijd van de koper van een nieuwe auto bijna aan pensioen grenst. kortom het meerendeel van de werkende bevolking least of als dat niet mogelijk is kopen ze een 2e hands en uiten ze hun frustratie door leasers asociaal en profiteurs te noemen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Diesel als brandstof eruit lijkt me een effectieve eerste stap. Hybrides op benzine of LPG (of biobrandstof) laag belasten, volledige EV's helemaal niet. Dat zou de overheid effectief kunnen doen. Er zijn er die het milieu niet interesseert, dat is een gegeven. Er is ook een groep die wel wil meewerken om lucht, water en grond kwaliteit hoog te houden. Dat lijkt me een welkome ontwikkeling. Industrie, veelteelt en landbouw, doe mee. Techneuten, ontwikkel goede systemen voor een schone productie van energie. Dan komen we er wel. Oh ja, minder onnodig consumeren, dat levert ook veel op.
Mvdbosch
Mvdbosch
  • 1
Precies. Ik word er wel een beetje moe van. "Ow je rijd hybride? Weet je al wel hoe je hem moet opladen?" Gast, ik rijd 1 op 45 gemiddeld.... Ik houd het maar op jaloezie.....
Stevenvs
Stevenvs
  • 0
Dikke auto maar de als je dat verbruik ziet denk ik dat het milieu beter was met een T4 of T5 in de plaats. En zelfs al zou je stekkeren, die electriciteit komt heus niet uit de lucht gevallen hoor. Zowel op gebied van kosten als milieu...
Om van de betrouwbaarheid maar te zwijgen. Zonder belastingsvoordeel zijn deze auto's kansloos
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Gaiajohan wat een onzin, de remmen zijn al 8x uitgevallen en dat heeft niks het met berijden te maken.
Leuke auto en mooi dat hij toch het vermogen gehaald heeft, ik snap alleen niet dat je er maar mee door blijft rijden als je al 8x problemen heb gehad met de remmen. 0% bijtelling is leuk, maar in je kist heb je daar weinig aan.
Tsaar
Tsaar
  • 0
Ik lees dat veel mensen de hybride techniek allemaal maar onzin vinden.
Ondanks geen subsidie, is bijna elk merk inmiddels overstag met meerdere hybride modellen. Deze merken (ook Duitse hebben allemaal hybride uitvoeringen) doen allemaal miljarden investeringen voor niets?
Anoniem
Anoniem
  • 0
Een verbruik van 6, 2 liter op 100 km, oftewel 1 op 16 doe ik ook in mijn Volvo bj. 2012 met 163 pk 5 cilinder.
Daarvoor geen problemen ...... sinds 242.000 km.

Ooit zullen we vermoedelijk allemaal om moeten naar iets met waterstof of full EV.
Hopelijk wordt de reikwijdte en het draadloos opladen oid. ooit een succes,
dan is dat ook iets om naar uit te kijken, elke dag stekkeren heb ik ( nog ) geen zin in.....

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum