Volvo S60 D5 Summum (2011)
Vijfcilinderroffel
De Volvo-vijfpitter levert 215 pken 420 Nm en roffelt bij 1.000 toeren al enthousiast. En wat klinkt die motor lekker voor een diesel! Onverzadigbaar is-ie als het op toeren aankomt, je kunt hem tot ver boven de 4.000 toeren doorhalen. Dan wil hij nog steeds. Dat is overigens helemaal niet nodig. Blijf je onder de 2.500 toeren, dan ben je al meer dan gemiddeld snel. Het Volvo-blok zorgt dat je in 5,6 seconden van 80 naar 120 km/h schiet. De sprint van 0 naar 100 km/h verloopt in 8,3 seconden, waarmee de Zweed iets achterblijft bij de fabrieksopgave. Voor het verbruik geldt hetzelfde. De Volvo komt tot 1 op 12,2, terwijl ze in Zweden 1 op 18,4 beloven. Dat komt neer op 139 gram CO2 per kilometer. In de showroom prijkt achter de voorruit van deze dikke diesel daarom een keurig B-label!
Opnieuw blijkt dat de 1.470 kilo zware S60 niet supersportief is. Maar is dat erg? Helemaal niet! Want hoewel de besturing bij lage snelheden wat indirect en afstandelijk is, voelt de Volvo zeker niet ondynamisch aan. Vooral doordat de S60 wat overhelt, voel je goed wat er gebeurt. Op hogere snelheden nemen het gevoel en de directheid van de S60 toe. Het gas vloeren bij het uitaccelereren van een bocht resulteert soms in wielspin. In combinatie met dat mooie geluid geeft dat de D5 iets bruuts. Op lange ritten is de S60 wel een heel comfortabele auto.
Mooie materialen
Wat betreft de beschikbare ruimte is de S60 zeker niet de ruimste in zijn klasse. Dat was ook niet Volvo's bedoeling. Als premium-middenklasser moet hij het van andere dingen hebben. Bijvoorbeeld van mooie interieurmaterialen. Crèmekleurig leer, een dashboard in dezelfde kleur en houtinleg zorgen dan ook voor een chique ambiance. Neem alleen al de vormgeving van de portiergrepen, dat is toch echt wel een verschil met veel concurrenten. In de laagste stand van de stoel zit je nog vrij hoog. De stoelen zitten niet alleen goed, ze smoelen ook uitstekend met die uit de rugleuning vloeiende hoofdsteunen. Je kunt de stuurkolom ook heerlijk riant axiaal verstellen. Het dikke stuur ligt prettig in de hand.
Met de ergonomie zit het ook wel snor. De cruisecontrol bedien je het fijnst met knoppen op het stuur en dat is in de Volvo dus het geval. Je kunt de tripcomputer met de knop op de stengel doorlopen, maar onder het centrale display zie je ook nog een knop met het opschrift 'MyS60'. Daarmee kun je instellen welke veiligheidssystemen je ingeschakeld wilt hebben.
Vanzelfsprekend vertaalt het motorische geweld zich ook in een pittige prijs. Onze testauto heeft de toevoeging Summum. Dat betekent sowieso cruisecontrol, dual-zone-klimaatregeling, elektrische verstelling van de bestuurdersstoel, meesturende bixenon-verlichting, leren bekleding. Alsof het nog niet genoeg is, heeft onze S60 enkele optiepakketten meegekregen met onder meer glazen schuif-/kanteldak, stoelverwarming, parkeerhulp, achteruitrijcamera, dodehoekdetectie BLIS, het uitvoerige botspreventiesysteem, voetgangerherkenning, adaptieve cruisecontrol, driver alert (houdt in de gaten of je niet indommelt) en een lane departure warning system.
Signalement
Merk | Volvo |
---|---|
Model | S60 D5 Summum |
Carrosserie | 4-deurs, sedan |
Transmissie | 6 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 48.495 |
Specificaties
Brandstof | diesel |
Motor | 5-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 2.400 cc |
Maximaal vermogen | 158 kW / 215 pk bij 4.000 tpm |
Maximaal koppel | 420 Nm bij 1.500 tpm |
Inhoud brandstoftank | 68 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.628 mm / 1.865 mm / 1.484 mm |
Wielbasis | 2.776 mm |
Massa leeg | 1.470 kg |
Laadvermogen | 620 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.600 kg / 750 kg |
Banden | 215/50R17Prijzen |
Topsnelheid | 230 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 8,3 s (fabrieksopgave: 7,4 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 3,1 s / 4,4 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 5,6 s / 8,0 s |
Brandstofverbruik | 4,7 l/100km |
CO2-uitstoot | 124 g/km |
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (48) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.