Opel Agila 1.0 Selection (2008)

Succesvolle reprise

Opel Agila 1.0 Selection
General Motors was heel tevreden over het kloonproject dat ooit leidde tot de Opel Agila en de Suzuki Wagon R. Reden genoeg dus om hetzelfde kunststukje nog een keer uit te halen. Het resultaat is de nieuwe Agila, die groter werd dan zijn voorganger, maar ook een stuk beter oogt.

Technisch is de Agila vrijwel identiek aan de Suzuki Splash, die in dezelfde fabriek wordt gebouwd. Alleen de voor- en achter partij van de Opel zijn anders. Ook de uitrustingspakketten verschillen behoorlijk van elkaar, zodat je even moet puzzelen als je de prijzen van beide tweelingzusjes goed wilt vergelijken. Overigens heeft de Agila op de foto's enkele opties die niet standaard zijn, zoals een leren stuur, lichtmetalen wielen en donker glas achter. Deze zijn onderdeel van een Style-pakket.


Frivoliteiten
Het uiterlijk van de Opel Agila is er ontegen zeggelijk een stuk op vooruitgegaan. De wat korte wielbasis en de hoge koets zorgen niet direct voor een sportieve tint, maar iets vlots heeft kleine MPV nog wel. De grote lampen van de Opel geven de auto een duidelijk herkenbaar uiterlijk.
Aan de binnenkant ziet de Opel er eigenlijk best gezellig uit. Vooral de bekleding, waarin de modelnaam Agila is verwerkt, is leuk om te zien. De pook is lekker hoog geplaatst, zodat je je handen niet lang van het stuur hoeft te halen om te schakelen. De vijfversnellingsbak laat zich prettig en met veel gevoel bedienen, al gaat de pook wel een beetje zwaar. Lekker hoor, een beetje weerstand, maar misschien is het voor sommige automobilisten die in deze klasse shoppen wel iets te veel van het goede.
Voorin is de ruimte prima, achterin valt vooral de uitstekende hoofdruimte op. Veel kopers zullen vallen voor de hoge instap, zo'n beetje het beste verkoopargument van deze auto. Het systeem van de achterbank is ook noemenswaardig; het omklappen is zo gebeurd, waarna er een goed bruikbare bagageruimte ontstaat van 1.050 liter.
Onze testauto is voorzien van een drie cilinder motor met een inhoud van één liter. Deze krachtbron kan ons echter niet helemaal bekoren. De loop is erg onrustig; vooral bij stationair toerental gebeuren er onder de kap allerlei merkwaardige dingen zonder dat je het gaspedaal beroert. Bij flink doorhalen zijn de prestaties heel behoorlijk, maar dit is ook een resultaat van de korte overbrengingen van de bak, zodat je al snel heel hoog in de toeren zit. Daarbij de kanttekening dat de motor boven de 4.000 tpm best leuk klinkt. Daaronder is het echter niet veel soeps. Hoge snelheden zijn niet mogelijk, want bij 130 km/h heeft de auto het wel gezien. Verder doortrekken kan, maar kost veel tijd. Ook de tussen acceleraties zijn niet om over naar huis te schrijven. Vooral de sprints van 80 tot 120 km/h duren wel erg lang. Daarnaast is het motortje vrij dorstig, ondanks de mooie beloften van de fabrikant.


Goedmoedig
Het onderstel is een ingekorte versie van dat van de Suzuki Swift en dat is te merken. Je kunt opvallend hard bochten ronden, en ondanks de niet-geringe carrosseriehoogte helt de auto relatief weinig over. Hij blijft goedmoedig en zoekt bij hoge snelheden onderstuurd de buitenkant van de bocht op. Ga je van het gas, dan herneemt de Agila zonder drama de aanvankelijk ingezette koers.

Signalement

Merk Opel
Model Agila 1.0 Essentia
Carrosserie 5-deurs, mpv
Transmissie 5 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Nieuwprijs € 11.220

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 3-cil. in lijn
Cilinderinhoud 996 cc
Maximaal vermogen 48 kW / 65 pk bij 6.000 tpm
Maximaal koppel 90 Nm bij 4.800 tpm
Inhoud brandstoftank 45 l
Lengte / breedte / hoogte 3.740 mm / 1.680 mm / 1.590 mm
Wielbasis 2.360 mm
Massa leeg 950 kg
Laadvermogen 535 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 0 kg / 0 kg
Banden165/70R14Prijzen
Topsnelheid 160 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 14,9 s (fabrieksopgave: 14,7 s)
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 7,1 s / 9,5 s
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 15,1 s / 20,4 s
Brandstofverbruik 5,0 l/100km
CO2-uitstoot 120 g/km

Lezersreacties (13) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.