en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Mazda is zo’n merk dat lekker eigenzinnig zijn eigen koers blijft varen. Ze doen daar bijvoorbeeld niet mee aan de turbomotorentrend. Als laatste merk hebben ze motoren met ‘gewoon’ een grote cilinderinhoud. Voor zo veel eigenwijsheid moet je bewondering hebben. Afgelopen jaar werd de 6 voor de tweede keer opgefrist. Kan hij nog meekomen met de concurrenten?
De derge generatie Mazda 6 loopy mee sinds 2012. Daarmee is het al een oudgediende. Telkens wordt het model een beetje opgefrist, maar dit is de tweede echt grote facelift. Je herkent de 6 vooral aan de voorkant met zijn nieuwe lampen en een grille die sterk doet denken aan die van de nieuwe CX-5. De Mazda 6 zit in een segment dat in zwaar weer verkeert. Steeds meer mensen keren de traditionele sedan (of stationwagon, want die bestaat ook van de 6) de rug toe en kiezen voor een SUV. De grootste concurrent voor de 6 komt dan ook zonder twijfel uit eigen stal: van de CX-5 werden vorig jaar dik 4.000 exemplaren verkocht, terwijl de aantallen van de 6 op 500 bleven steken. Je vraagt je af waarom Mazda nog al die moeite doet om de 6 in de vaart te houden. Logisch dus dat ervoor wordt gekozen om de auto nog een keer te faceliften in plaats van een volledig nieuwe te presenteren; terwijl dat na zeven jaar dienst wel in de lijn der verwachting ligt.
De Mazda 6 is een D-segmenter die we als ‘niet-premium’ beschouwen. Daarmee zijn de grootste concurrenten auto’s als de Opel Insignia, Volkswagen Passat en de Skoda Superb. De nieuwe Peugeot 508 is eveneens een belangrijke nieuwe kaper op de kust. Maar ook de nieuwe BMW 3-serie rijdt dit jaar voor; een auto die de Mazda 6 wat betreft rijplezier heel aardig benadert, al houdt hij de Japanner wat betreft het ruimteaanbod voor geen meter bij. Bovendien wordt een 3-serie als ‘premium’ beschouwd en valt hij dus in een wat duurdere categorie. Daar moeten we bij zeggen dat de Mazda tussen de Opels, Skoda’s en Peugeots niet bepaald het koopje van de week is.
Merk | Mazda |
---|---|
Model | 6 SkyActiv-G 2.0 165 Signature |
Carrosserie | 4-deurs, sedan |
Transmissie | 6 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Prijs | € 48.200 |
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.998 cc |
Maximaal vermogen | 121 kW / 165 pk bij 6.000 tpm |
Maximaal koppel | 213 Nm bij 4.000 tpm |
Inhoud brandstoftank | 62 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.865 mm / 1.840 mm / 1.450 mm |
Wielbasis | 2.830 mm |
Massa leeg | 1.382 kg |
Laadvermogen | 633 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.500 kg / 680 kg |
Banden | 225/45R19Prijzen |
Topsnelheid | 216 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 9,4 s |
Brandstofverbruik | 6,7 l/100km |
CO2-uitstoot (WLTP) | 152 g/km |