Ford Focus 1.6 16V Futura (2005)
Focus op evolutie
Ford zorgde met de eerste Focus voor een aardverschuiving. De gedurfde New Edge-styling s schrikte de kopers allerminst af, getuige de mooie plek van de Focus op de verkoopranglijst.
Maar hoe overtref je dat succes zonder je te verliezen in extremiteiten en de geachte clientèle af te schrikken? Met de Focus zette Ford een buitengewoon scherp sturende auto neer, met een puik onderstel en dito weggedrag. Uiterlijk is de nieuwe Focus nog altijd herkenbaar als Focus. De koets toont nu wel een stuk dynamischer. De kont loopt schuiner af en ook de voorruit ligt vlakker. De dalende daklijn en vlak liggende achterruit creëren weliswaar de door Ford gewenste coupévorm, maar het design eist z'n tol in het interieur. Volwassenen moeten al snel het hoofd buigen op de achterbank van de Focus.
Puike ergonomie
Aan boord van de Focus ziet alles er wat rustiger uit dan voorheen. Verdwenen zijn de drukke New Edge-lijnen, die het dashboard een rommelige aanblik gaven. Gebleven is de puike ergonomie. Alle bedieningsorganen zijn gemakkelijk bereikbaar en zitten waar je ze verwacht. De gebruikte materialen zijn prachtig en zien er duurzaam uit. In de middenconsole heeft de audio-installatie een voorname plaats. Chroomkleurige knoppen geven de console een hightech uitstraling. De draaiknop voor de volumeregeling in het midden ziet er imposant uit, maar blijkt bij aanraking enigszins fragiel. Onder de audio-installatie treffen we drie tamelijk ouderwets ogende draaiknoppen voor de regeling van ventilatie en luchtstroom. De bedieningsknoppen staan door hun gedateerde uiterlijk in schril contrast met het modern opgezette audiocluster. Ze werken er echter niet minder om. Met de middelste draaiknop stel je de temperatuur in. Dat gebeurt een beetje op de gok door met de draaiknop te variëren tussen de drie vlakken van de schaalverdeling; koud, midden en warm.
Haarscherp
De testauto heeft een zestienhonderdmotor onder de kap. De Focus zet een grote mond op. Dat valt in eerste instantie niet direct op, maar de geluidsmeter is onverbiddelijk. De Focus heeft in de basis dezelfde opzet van het onderstel als z'n voorganger. Ford heeft echter aan de voorkant grotere dempers gemonteerd en de achteras naar eigen zeggen verder verfijnd.
De Focus is verregaand neutraal, en als 'ie onverhoopt begint te schuiven omdat het allemaal toch iets te hard gaat, dan is de boel eenvoudig op te vangen. Niet in de laatste plaats omdat de besturing haarscherp is en direct de bevelen van de bestuurder opvolgt.
De Focus is redelijk stug, maar niet keihard. Op pokdalig asfalt is er vanuit de wielophanging wel wat gerammel waar te nemen ten teken dat het onderstel alle zeilen bijzet om bulten en kuilen te verwerken. Maar we moeten niet vergeten datdeze Focus een First Edition is, een gelimiteerde versie die Ford traditiegetrouw van elk nieuw model uitbrengt. De auto is wat harder afgestemd, wat het rijden nog meer sjeu geeft. De andere uitvoeringen van de Focus zijn iets meer op comfort afgesteld. Het First Edition-pakket omvat tevens sportstoelen die het lichaam goed omvatten en daar heb je echt wat aan als je enthousiast met de Focus gaat sturen.
Signalement
Merk | Ford |
---|---|
Model | Focus 1.6 16V First Edition |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 21.800 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.596 cc |
Maximaal vermogen | 74 kW / 100 pk bij 5.500 tpm |
Maximaal koppel | 150 Nm bij 4.000 tpm |
Inhoud brandstoftank | 55 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.342 mm / 1.840 mm / 1.447 mm |
Wielbasis | 2.640 mm |
Massa leeg | 1.177 kg |
Laadvermogen | 553 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.200 kg / 620 kg |
Banden | 205/55R16Prijzen |
Topsnelheid | 180 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 11,0 s (fabrieksopgave: 11,9 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 6,1 s / 8,4 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 10,9 s / 16,5 s |
Brandstofverbruik | 6,7 l/100km |
CO2-uitstoot | 161 g/km |
PRIVATE LEASE Ford Focus
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Ford Focus 2.0 16V Rally Edition (2007)
Test: Fiat Bravo - Renault Mégane - Ford Focus - Toyota Auris
Test: Ford Focus – Honda Civic – Renault Mégane – Volkswagen Golf
Test: Lynk & Co 08 - Plug-in hybrid met 200 km elektrisch bereik
Test: Porsche 911 Carrera S – Net dat schepje erbovenop, gewoon lekker
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (1) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.