Suzuki e Vitara AllGrip
 
Vergelijkende test

De vierwielaangedreven Suzuki e Vitara heeft hier weinig bestaansrecht

Duurtest Suzuki e Vitara

Autoweek 26 2026
Autoweek 26 2026

Je leest het in Autoweek 26 2026

Onze Suzuki e Vitara-duurtester heeft zich inmiddels naast een concurrent én naast zijn naamgenoot met verbrandingsmotor kunnen bewijzen. Nu halen we er een directe bloedverwant bij, met een wezenlijk andere aandrijflijn.

Bij de Suzuki Vitara denk je wellicht direct aan zo’n relatief kleine, enthousiaste blubberhapper, die menig zaterdagmiddag nog een hoop plezier brengt op offroadbaantjes. De tijden van de lekker eenvoudige en handzame eerste generatie Vitara liggen inmiddels ver achter ons en op de openbare weg tref je ze vrijwel niet meer. Als je nu een Vitara tegenkomt, is het er waarschijnlijk een van de huidige, toch ook alweer elf jaar oude generatie.

Sinds kort is er de nieuwe, volledig elektrische e Vitara. Wij hebben die nu al een tijdje als duurtester in onze garage en met zijn vrij hoekige koets en dikke kunststof accenten doet hij ondanks zijn toch behoorlijk andere insteek nog een beetje avontuurlijk aan. Vermoedelijk kom je met een oer-Vitara beter beslagen ten ijs als je door de blubber wilt rijden. Althans, wel als we dat model vergelijken met onze duurtester. Op de foto’s zie je ook nog een andere e Vitara die waarschijnlijk wél heel prima zijn mannetje staat als het asfalt ophoudt. Dat is een Suzuki e Vitara AllGrip en die heeft vierwielaandrijving.

Suzuki e Vitara AllGrip

Suzuki e Vitara AllGrip

Sneller en onrustiger

Nu is vierwielaandrijving in Nederland per definitie niet heel nuttig, omdat je over het algemeen bijna overal via geasfalteerde wegen kunt komen. Toch worden er nog aardig wat, vooral elektrische auto’s met vierwielaandrijving verkocht en daarvoor zijn verschillende redenen aan te voeren. Zo ligt het vermogen van AWD’s regelmatig flink hoger dan bij de FWD-versies en is de sportieve topversie vaak vierwielaangedreven. Daarnaast zien we regelmatig een (aanzienlijk) hoger trekgewicht bij de AWD’s.

Bij de Suzuki e Vitara AllGrip is het zoeken naar een degelijke meerwaarde. Het grootste verschil is in dit geval weliswaar ook het vermogen en de bijbehorende prestaties, maar hij trekt geen enorm gat naar de reguliere e Vitara. De AllGrip biedt 184 pk in plaats van 174 pk en vooral het koppel ligt met 307 Nm aanzienlijk hoger dan de 193 Nm van de FWD. Dat resulteert in een 1,3 seconden snellere sprint vanuit stilstand naar 100 km/h. De AllGrip heeft 7,4 seconden daarvoor nodig en dat voelt in een dergelijke auto vlot genoeg aan. In feite komen we in onze duurtester wat dat betreft niets tekort en de AllGrip geeft er bovendien verder op geen enkele manier een sportiever rijgevoel mee. Integendeel. Je merkt dat het gewicht met zijn extra elektromotor achteraan dik 100 kg hoger ligt; deze 1.813 kg zware e Vitara duikt nog wat sneller diep in de veren op oneffenheden dan de ook al niet heel rustig rijdende duurtester. Het onderstel van beide Suzuki’s is lekker comfortabel, maar net te week bij slechter wegdek of drempels, en dat speelt de AllGrip nog meer parten.

Suzuki e Vitara AllGrip

Suzuki e Vitara AllGrip

Hogere kosten

De Suzuki e Vitara AllGrip lijkt vooral bedoeld voor wie wél regelmatig vlot uit de voeten moet kunnen op slechte ondergronden. Hij heeft een speciale ‘Trail’-modus, die op gladde ondergronden de krachten over de wielen verdeelt om optimale grip te houden. Een uitgebreidere tegenhanger van de ‘Snow’-modus in de FWD. Dat kan handig zijn als je diep in een bos woont of na een drijfnat festivalweekend een tot parkeerplaats omgetoverd weiland wilt verlaten. Verder komt het waarschijnlijk beter tot zijn recht ergens diep in de Ardennen, de Eifel of de Alpen.

In Nederland had hij een ander belangrijk koopargument moeten aandragen: een hoger trekgewicht. Maar dat heeft hij helaas niet, want net als bij onze duurtester mag er maximaal 750 kg achter. Nu sleep je vooral onnodig gewicht mee en dat merk je in het verbruik. Wij haalden een gemiddeld verbruik van 18,9 kWh/100 km op een route waar ‘onze’ FWD met 17,5 kWh/100 km toe kon. Vooral op de snelweg liep het verbruik bij de AllGrip sneller op. Daar komt nog bij dat je per kwartaal zo’n twee tientjes meer mrb aftikt en dat de basisprijs €1.700 hoger ligt. Dat geld gaat in de praktijk dus vrijwel uitsluitend op aan een iets vlottere sprint naar 100 km/h.

Suzuki e Vitara

De two-tone kleurstelling in onze duurtester.

Suzuki e Vitara AllGrip

In de AllGrip uit deze test is het zwart wat de klok slaat.

De uitrustingsniveaus komen overeen. De AllGrip die wij naast de duurtester zetten is ook een Style, al is in dit geval het deels met kunstleer beklede interieur niet in two-tone kleurstelling uitgevoerd. Dat maakt wel duidelijk hoeveel dat met de sfeer in het interieur doet; wij zouden altijd voor de zwart-bruine combinatie kiezen in plaats van het volledig zwarte interieur. En we zouden per definitie de voorwielaangedreven e Vitara uitkiezen.

Signalement

Merk Suzuki
Model e Vitara 61kWh Style AllGrip-e
Carrosserie 5-deurs, suv
Transmissie automaat
Aandrijving 4wd
Nieuwprijs € 38.654

Specificaties

Brandstof elektrisch
Motor 2 elektromotoren
Maximaal vermogen 135 kW / 184 pk
Maximaal koppel 307 Nm
Accu capaciteit (bruto) 61 kWh
Lengte / breedte / hoogte 4.275 mm / 1.800 mm / 1.635 mm
Wielbasis 2.700 mm
Massa leeg 1.813 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 750 kg / 750 kg
Banden 225/50R19Prijzen
Topsnelheid 150 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 7,4 s
Stroomverbruik (WLTP) 16,6 kWh/100km
CO2-uitstoot (WLTP) 0 g/km
Actieradius (WLTP) 395 km

Lees ook

Lezersreacties (21) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum