AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Zuid-Afrikaanse auto-industrie staakt
18
Grote autofabrikanten als Toyota, Nissan, BMW en General Motors hebben hun fabrieken in Zuid-Afrika maandag stilgelegd in verband met een staking van circa 30.000 werknemers.
De staking werd uitgeroepen door de vakbond National Union of Metalworkers of South Africa, nadat de onderhandelingen met de autofabrikanten over een hoger loon waren vastgelopen. De bond eist onder meer een loonsverhoging van 14 procent. De werkgevers willen niet verder gaan dan 10 procent meer loon.
De auto-industrie is goed voor 7 procent van het Zuid-Afrikaanse bruto binnenlands product (bbp). Economen vrezen dat een langdurige verstoring van de productie schade zal toebrengen aan de economie, de buitenlandse investeringen in het land en de reputatie van Zuid-Afrika als toeleverancier aan de autosector.
Lees ook
Nieuws
Nieuwe Mitsubishi Grandis: terug als Renault Symbioz
Nieuws
Tesla Model Y in juni weer de nummer één van Nederland
Nieuws
Autoverkopen: Nog niet 1 op de 5 nieuwe elektrische auto's is van particulier
Skoda Superb Combi 2.0 TDI - 2013 - 460.635 km - Klokje rond
Nieuws