Zomervakantie 2012: vermijd deze wegen!

Vakantiefile (foto ANP)
Dit weekend begint de zomervakantie voor het voortgezet onderwijs in Noord-Nederland en de bouwvak in Zuid-Nederland. Ga je direct op vakantie? Probeer dan de volgende wegen te vermijden – tenzij je een liefhebber van lange files bent.

Laten we beginnen met de situatie op het Hollandse wegennet. Vanaf vrijdag 13 juli 18:30 uur beginnen op de A2 werkzaamheden van 's-Hertogenbosch naar Utrecht tussen Zaltbommel en Waardenburg. De A13 van Rotterdam naar Den Haag is van vrijdag 13 juli 23:00 uur tot maandag 16 juli 05.00 uur afgesloten tussen knooppunt Kleinpolderplein en Delft-Zuid. Houd dit weekend op de wegen naar Zandvoort rekening met wat extra drukte vanwege de Masters of Formula 3 – maar laat je daardoor niet weerhouden om naar het circuit te gaan!

Dan Duitsland. Komend weekend worden twee belangrijke vakantieroutes, de A5 en de A8, afgesloten vanwege werk aan de weg. Bij de A5 gaat het om het gedeelte Karlsruhe – Basel, dat is tussen Baden-Baden en Buhl dicht van vrijdag 13 juli 22.00 uur tot zondag 14 juli 02.00 uur. De A8 Stuttgart - München wordt bij Ulm afgesloten van zaterdag 14 juli 20.00 uur tot zondag 15 juli 05.00 uur. Vooral de afsluiting van de A5 heeft gevolgen voor Nederlanders die onderweg zijn naar Zwitserland en Italië. Verder is er kans op vakantiefiles op de wegen rond Hamburg (A1/A7), Neurenberg (A3) en München (A99).

Op de Franse wegen wordt het sowieso drukker dan normaal vanwege de nationale feestdag op 14 juli, 'quatorze juillet'. Verder staan dit weekend flinke files op de route door de Rhônevallei A7 Lyon-Orange, de A9 richting Spanje en de A40 Mâcon richting Genève, mede veroorzaakt door werkzaamheden. In Zwitserland zal de wachttijd voor de Sint Gotthardtunnel flink oplopen. In Oostenrijk moeten vakantiegangers geduld opbrengen op ondermeer de A10 Salzburg-Villach.

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.