Xpeng en Alibaba werken samen aan zelfrijdende auto
De Chinese EV-bouwer Xpeng gaat samenwerken met landgenoot en e-commerce-gigant Alibaba. De twee openen in China een ontwikkelingscentrum, waar testwerk veel sneller moet kunnen worden uitgevoerd dan nu het geval is.
In het nieuwe ontwikkelingscentrum maakt automerk Xpeng gebruik van technologie van Alibaba. Dat maakt het mogelijk om enorme hoeveelheden data ontzettend snel te verwerken, meldt CNBC. Wat eerder een week duurde bij Xpeng, moet nu in een uurtje gepiept zijn. Dit is nodig om het algoritme te trainen, met een enorme voorraad aan scenario’s die een zelfrijdende auto op zijn taak berekend moet maken.
Het ‘Alibaba’ in kwestie behoort tot dezelfde groep als de gelijknamige internetwinkels, maar is niet helemaal exact de partij waar je al jarenlang zonnebrillen van 1,5 dollar inclusief verzendkosten haalt. Meer specifiek gaat het om Alibaba Cloud, een afdeling die zich richt op technologische oplossingen voor Alibaba zelf en andere partijen. Alibaba heeft deze bezigheden volgens CNBC de laatste tijd wat nadrukkelijker naar voren geschoven, omdat de resultaten van de andere takken van dit concern minder goed waren dan gehoopt. Alibaba heeft al eerder aan auto's geproefd, maar na de 'internetauto' uit 2016 heeft het bedrijf deze website niet meer gehaald.
Xpeng is één van de Chinese merken die de pijlen nadrukkelijk op Tesla richten. Daarom volstaat het niet om goede EV’s te bouwen, maar moet het bedrijf ook met een waardig alternatief komen voor Tesla’s Autopilot met ‘Full Self Driving’. Onder de naam Navigation Guided Pilot, kortweg NGP, is zoiets ook nu al leverbaar bij Xpeng. Net als Tesla’s oplossing werkte het eerst alleen op de snelweg, maar nu tot op zekere hoogte ook in de stad.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Xpeng G6 AWD Performance 80.8 kWh Binnenkomst oktober '26| Demonstratie auto
- 2026
- 15.000 km

Xpeng G9 RWD Long Range 98 kWh | Premium Pakket | Massage Stoelen | Dyn Audio | Elek. Wegklap Trekhaak |
- 2023
- 115.309 km

Xpeng G9 RWD Standard Range 78 kWh | PANORAMADAK | LEDER *2e PAASDAG OPEN!*
- 2024
- 27.581 km
PRIVATE LEASE Xpeng
Lees ook

Praktijkervaring Xpeng G6: reviewers roemen ruimte, ergonomie en ruitenwissers laten te wensen over

Test Xpeng P7+: goed, maar toch missen we de reguliere P7

'Eerste exportoverschot Chinese auto-industrie op EU'

De 'Range Rover van Xpeng' is groot en loodzwaar, met of zonder benzinemotor

