Werknemers Opel krijgen langer ontslagbescherming

Opel Cascada en Oranje (foto: ANP)
Werknemers van drie Duitse Opel-fabrieken krijgen twee jaar langer ontslagbescherming, tot eind 2018. Moederbedrijf General Motors maakte dat bekend tijdens een bezoek aan Opel Duitsland, zo meldt de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Ook is er in bepaalde fabrieken een minimum aan arbeidsplaatsen beschikbaar.

Bij de fabrieken in Rüsselsheim, Eisenach en Kaiserslautern werken op dit moment 7.150 mensen. Eind dit jaar moet wel een fabriek in Bochum sluiten.

De belofte om werknemers langer niet te ontslaan, komt op het moment dat GM's nieuwe CEO Mary Barra de Duitse vestigingen van Opel grotendeels verantwoordelijk stelde voor de verliezen die het concern lijdt in Europa.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.