Waardig afscheid: Bugatti Veyron La Finale
Het lijkt door de tientallen 'actiemodellen' een eeuwigheid te hebben geduurd, maar na tien jaar is de laatste Bugatti Veryron toch echt een feit. In Genève krijgen we de allerlaatste Veryron ooit - de Veyron La Finale - in het echt te zien.
De La Finale - met serienummer 450 - is gebaseerd op de Grand Sport Vitesse en is net als de als eerste geproduceerde Veryron zwart-rood gespoten, al zijn de de delen nu omgedraaid. Wat bij de Veyron met chassisnummer 1 rood was, is nu zwart en vice versa.
In totaal zijn er 300 dichte en 150 open Veryrons in het Franse Molsheim geproduceerd. Onder de kap is de La Finale uiteraard niet aangepakt. Hier opnieuw de indrukwekkende 8,0-liter W16 die 1.200 pk en 1.500 Nm ophoest, goed voor een 0-100-sprintje in slechts 2,6 seconden. Z'n topsnelheid ligt op 408 km/h. Een opvolger - Chiron geheten - staat op de planning, maar het zal nog wel even duren voordat we die kunnen verwachten.