'VW wacht ook claim om olieverbruik'
Audiclaim wil net als in Amerika compensatie
Volgens onderzoek van de stichting heeft de Volkswagengroep wereldwijd tienduizenden auto's op de markt gebracht met verkeerde zuigers. Hierdoor wordt het olieverbruik van TFSI's heel hoog en dat kan weer zorgen voor slijtage en schade aan de motor.
Inzet van de procedures die Audiclaim wil starten is dat gedupeerden in Europa, Rusland en China op dezelfde wijze worden gecompenseerd als in Amerika is gebeurd. Daar heeft Volkswagen in verband met het probleem eerder dit jaar een schikking getroffen van ruim 200 miljoen dollar, onder meer voor gratis reparaties.
Het probleem komt voor bij de 1.8 TFSI en 2.0 TFSI. Die motoren zitten in veel Audi's van de types A4, A5 en Q5 uit bouwjaren 2009, 2010 en 2011. Ook bij andere merken zijn de motoren geplaatst.
Wereldwijd gaat het volgens Pieter Lijesen, secretaris en penningmeester van Audiclaim, om wel 300.000 auto's, waarvan ten minste 20.000 in Europa. De zaak gaat Volkswagen honderden miljoenen aan schadevergoeding kosten, schat hij. Lijesen is in Nederland vooral bekend als de man achter collectieve claimprocedures namens gedupeerden van woekerpolissen en complexe financiële producten als renteswaps.