Vrijwilligerswerk voor 250 NedCar-medewerkers

Autoproductie bij Nedcar | Foto: ANP
Vanaf deze maand beginnen 250 medewerkers van NedCar als vrijwilliger bij zorginstellingen, scholen, sportclubs, wijkraden en andere instellingen. Ze doen dat twee dagen per week om de tijd te overbruggen tot ze bij het nieuwe bedrijf VDL-NedCar medio volgende jaar weer aan de slag kunnen.

Het gaat om mensen die meestal vanwege hun leeftijd moeilijk bemiddelbaar zijn op de arbeidsmarkt, bleek maandag tijdens de presentatie van het project in Geleen. Doel is dat deze mensen ''arbeidsfit'' blijven, zei wethouder Piet Meekels van Sittard-Geleen.

Bij NedCar werkten 1500 mensen. Van hen zijn 300 aan de slag met de ombouw van de fabriek in Born voor de productie van Mini's vanaf volgend jaar. De 1200 anderen krijgen WW met een aanvulling door VDL tot 100 procent van hun oude loon.

Van hen gaan er zo'n 300 werken bij VDL-fabrieken in Duitsland (Leipzig) en Engeland (Oxford), een deel bij de nieuwe eigenaar VDL, een deel wordt gedetacheerd of bemiddeld naar ander werk, en 250 mensen hebben zich als vrijwilliger opgegeven in het zogeheten werkfitproject.

Ook de vrijwilligers moeten blijven solliciteren, zei regiomanager Rob Schwillens van uitkeringsinstituut UWV maandag.

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.