Voormalig Stellantis-topman kan mogelijk fluiten naar miljoenenbonus

Investeerders zijn boos

Carlos Tavares Alfa Romeo Milano

Carlos Tavares, de voormalige ceo van Stellantis, heeft nog een flinke uitkering van zijn ex-werkgever in het vooruitzicht. Of toch niet? Investeerders vinden dat Tavares ernaar moet fluiten.

Zo'n twee maanden geleden kwam naar buiten dat voormalig Stellantis-topman Carlos Tavares een heel behoorlijke laatste som geld van Stellantis zou hebben gekregen. Nu brengt Bloomberg naar buiten dat dat nog niet gebeurd zou zijn en dat het ook maar zeer de vraag is of Tavares dat geld inderdaad op zijn rekening ziet verschijnen.

Investeerders krijgen volgens het medium van onder meer Allianz Global Investors het advies om Tavares' laatste compensatie tegen te houden. Ze moeten dan bij de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van Stellantis, die dinsdag plaatsvindt, tegen de bonusregeling stemmen.

Investeringsadviseur Proxinvest zegt bij monde van zijn ceo dat het 'onacceptabel is om een topman die in een bedrijf heeft gefaald een gouden handdruk te geven'. Tavares krijgt behoorlijk wat kritiek op zijn houding naar de Amerikaanse tak van het concern, maar wordt ook verweten dat hij Stellantis niet genoeg weerbaar heeft gemaakt tegen de concurrentie.

Lezersreacties (47)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.