'Volvo's Polestar gaat ook elektrisch'

Performance-label beweegt mee met merk

Volvo S60 Polestar
Performance-label of niet, als het aan Volvo ligt, gaat Polestar straks gewoon elektrische auto's aanpakken. Het merk behoort daarbij tot de eersten die sportiviteit op deze manier combineren met elektrificatie.

Natuurlijk, Tesla's zijn razendsnel en auto's als de Audi R8 E-tron en Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell zijn zeker sportief te noemen, maar toch zijn autofabrikanten over het algemeen terughoudend als het om het combineren van elektrische aandrijflijnen met hun sportieve label gaat. Afgaande op berichtgeving van het Australische Motoring, durft Volvo deze combinatie wel aan.

De Nederlander Lex Kerssemaker, die momenteel CEO van de Amerikaanse tak van het merk is, zou op de Los Angeles Auto Show hebben aangegeven dat er wel degelijk wordt nagedacht over elektrische Polestars. Die zouden dan ook daadwerkelijk sneller kunnen zijn dan de reguliere versies. "Elektrificatie spreekt me aan omdat je eenvoudig verschillende vermogens kunt aanbieden", zou Kerssemakers hebben gezegd. In de vorm van de hybride XC90 T8 met Polestar-upgrade kregen we hier al een voorzichtig voorproefje van te zien, al betreft dat geen volwaardig Polestar-model.

Volgens Motoring bevestigt de Amerikaanse opperbaas daarnaast nogmaals dat Polestar, hoewel het voor Volvo wil zijn wat M voor BMW is, niet de ambitie heeft om te kunnen wedijveren met de supersportieve modellen van de Duitse concurrentie. 'Wij willen niet de ultieme raceauto maken, maar krachtige modellen die ook dagelijks bruikbaar zijn', lezen we op de Australische site. Daarmee zou het merk doorgaan op de weg die met de S60 en V60 Polestar is ingezet.

PRIVATE LEASE Volvo

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.