Volvo start Nederlandse pilot met AED’s
Twintig bestuurders op pad
De Nederlandse Volvo-importeur lanceert binnenkort een nieuwe pilot: Volvo Lifesaver. Daarbij stuurt de fabrikant twintig exemplaren van een Automatische Externe Defibrillator (AED) op naar Volvo-bestuurders. In samenwerking met HartslagNu hoopt het merk zo levens te redden.
Volvo stuurt de AED’s niet naar zomaar bestuurders. Het zijn twintig burgerhulpverleners die mee gaan doen aan de nieuwe pilot. Doordat Volvo samenwerkt met de stichting, kunnen bestuurders van de Volvo’s op de hoogte worden gebracht van mogelijke noodsituaties in de buurt. Via het multimediasysteem komt de bestuurder te weten dat er een noodgeval is, waarna de navigatie met één druk op de knop kan worden gestart. Met elke minuut tijdswinst, neemt de 'gezondheidswinst' met tien procent toe.
Volgens Hars Janssen, woordvoerder van HartslagNu, zijn er nog te weinig AED’s in Nederland. “In Noord-Oost Nederland zijn per duizend inwoners de minste AED’s te vinden.” Daarom is ervoor gekozen om in dat gebied volgende maand van start te gaan met de pilot.
Vorig jaar telde Nederland tienduizend reanimaties.
PRIVATE LEASE Volvo
Had je deze auto's al gezien?

Volvo EX30 Single Motor Extended Range Plus 69 kWh | 11 kW lader | Achteruitrijcamera | Apple Carplay/Android Auto|telefoonintegratie premium
- 2024
- 9.101 km

Volvo XC40 1.5 T5 Recharge R-Design Camera/Trekhaak/Led
- 2020
- 108.257 km

Volvo V60 T5 Polar+ | Trekhaak | Pano | Stoelverwarming |
- 2017
- 111.322 km