en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Het openbaar ministerie in Braunschweig heeft dinsdag strafvervolging tegen Volkswagen-topman Herbert Diess ingesteld. Ook Winterkorn en Pötsch mogen zich schrap zetten. Eén en ander heeft te maken met Dieselgate.
Volgens het openbaar ministerie en de Duitse stad Braunschweig, ten zuidwesten van Wolfsburg, verzuimde Herbert Diess aanvankelijk opzettelijk om investeerders te waarschuwen over de mogelijke financiële consequenties van Dieselgate, zo weet persbureau Reuters. Daardoor zouden investeerders te veel hebben betaald voor aandelen Volkswagen.
Behalve de huidige CEO Diess kunnen ook zijn voorganger Martin Winterkorn en Hans Dieter Pötsch, voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, een dagvaarding wegens beursmanipulatie rond de sjoemelsoftware-affaire tegemoetzien.
Diess laat via zijn advocaat weten de financiële gevolgen van Dieselgate niet te hebben kunnen voorzien. Winterkorn verklaarde twee jaar geleden pas van de sjoemelsoftware te hebben gehoord nadat Volkswagen het bestaan daarvan openlijk had toegegeven.
Als gevolg van de aanklachten ging het aandeel Volkswagen dinsdag ruim twee procent omlaag.
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.