Volkswagen Sharan is miljonair

Feestje in Portugal

Volkswagen Sharan productie
De Tweeling Volkswagen Sharan Ford Galaxy Seat AlhDe Tweeling Volkswagen Sharan Ford Galaxy Seat AlhDe Tweeling Volkswagen Sharan Ford Galaxy Seat AlhVolkswagen SharanVolkswagen SharanCrashtest Volkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen Sharan 1.4 TSI

In het Portugese Palmela poppen de kurken uit de champagneflessen, want het miljoenste exemplaar van de Sharan rolde daar van de band.

Afgelopen januari heeft Nederland afscheid genomen van de Volkswagen Sharan, want door al het cross-overgeweld bleek deze MPV overbodig te zijn geworden. Elders in de wereld weet Volkswagen de Sharan nog wel aan de man te brengen, want de productielijn bij Volkswagen Autoeuropa in Palmela draait steevast door. Na 24 jaar was het deze week tijd voor een nieuwe mijlpaal: het miljoenste exemplaar rolde van de productieband. Het gaat om de miljoenste Sharan die in Portugal in elkaar werd gezet, maar daarmee ook de miljoenste Sharan in het algemeen. Sinds zijn introductie eind jaren 90 zien alle exemplaren namelijk het levenslicht in dezelfde fabriek.

Die fabriek is verder ook verantwoordelijk voor de bouw van Sharans neefje: de Seat Alhambra. Voorheen rolden ook de Volkswagen Eos en Scirocco van de Portugese productieband. Tegenwoordig is de fabriek ook verantwoordelijk voor de bouw van de T-Roc. De totale productieteller van de fabriek staat op 2.700.000 auto's. 

In Nederland eindigde de verkoopteller van de Sharan op 10.287 exemplaren.

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.