Volkswagen ID. Buzz als eerste autonoom op weg
Praktijktests
Volkswagen bereidt zich voor op de verkoop van autonome voertuigen in de nabije toekomst. De ID Buzz, de volledig elektrische retro-personenbus, bijt het spits af. Zowel met tests als uiteindelijk in de praktijk.
Volkswagen werkt momenteel met twee projecten aan autonoom rijden. Enerzijds is er Car.Software dat werkt aan autonoom rijden voor de personenauto's van de Volkswagen Group, anderzijds is er Argo AI, dat bij VW's commerciële voertuigendivisie hoort. Argo maakt zich nu klaar voor praktijktests met de ID Buzz. Die kennen we - in conceptvorm - als personenversie én bestelversie en is volgens Volkswagen kennelijk een ideaal testobject voor commerciële voertuigen. Die noemt Volkswagen 'Special Purpose Vehicles (SPV) en daaronder mogen we 'robo-taxi's' en busjes rekenen. Auto's die volledig autonoom in stedelijk gebied gaan rondrijden voor personen- en goederenvervoer.
Dit jaar gaan er prototypes van de ID Buzz op pad in Duitsland om de technologie van Argo AI in de praktijk te testen. Die rijden dan als het goed is zelfstandig rond, uiteraard wel met mensen aan boord. Dat Duitsland de wetgeving rond autonoom rijden heeft versoepeld, speelt ongetwijfeld een cruciale rol. Volkswagen belooft verder dat we volgend jaar de productieversie van de ID Buzz voorgeschoteld krijgen. Die heeft ook al het Self Driving System (SDS) van Argo AI aan boord, al is het mogelijk nog wat langer wachten voordat dat op grote schaal kan worden gebruikt. Overigens kondigde Volkswagen al dik een jaar geleden aan dat de ID Buzz bij het WK Voetbal in Qatar ook autonoom rond zal rijden voor personenvervoer.
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen ID. Buzz Pro 77kWh | Elektrische deuren | 360 Camera | Trekhaak | Keyless | Matrix | Dodehoekdetectie |
- 2024
- 6.575 km

Volkswagen ID. Buzz 1st 77kWh 204 PK | Automaat | Apple carplay | Android auto | LED | Lichtmetalen velgen | Privacy glass | Sfeerverlichting | Parkeersensoren | Keyless |
- 2023
- 41.895 km

Volkswagen ID. Buzz 1st Max 77kWh 204 PK | Navigatie | Wegklapbare trekhaak | Camera | Keyless entry
- 2023
- 38.787 km
Lees ook
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (25)
Reageren
Ben benieuwd hoe snel FSD gerealiseerd gaat worden. Schijnt toch lastiger dan gedacht.












ergens zomer 2023 uitleveren?




Een voorteken.
Er komt belangrijk nieuws binnenkort.
Wie zal het zijn?
Kia/Hyundai?
Apple?
Alibaba?
Toyota?
Stellantis?
Bundestag?


Mss komt de Buzz er wel, maar wordt wss geen succes. Als de boekhouding bij VW dat al doorheeft, dan komt ie er niet. En ik denk dat ze dat wel zullen voorzien. Ondanks de vele hoera-berichten is de ID3 (tot nu toe) niet zo'n eclatant succes. Die berichten zijn vooral een verderzetting van hun "opschudden"-retoriek van de voorbije 10 jaar...


Hoe groter het bedrijf hoe minder innovatief het bedrijf en hoe beklemmender de bureaucratie. Geef VW nou gewoon nog een jaar of 10 dan komt de rabadge wel.


.
En de "Waiting for Godot" analogie van 2CV 1953 is ook een mooie vondst ?

Maar binnen intrieur wat een verschrikkelijke lelijke binnen kant totaal geen gezellig heid en warm intrieur. Veel te kaal en modern BAH...totaal doorgeslagen. Vreemde ontwerpers tegenwoordig!!

Een vraag of een opmerking? Laat het ons weten met een reactie.