Volkswagen belicht plannen R-lijn

R ook voor EV's

Volkswagen Golf R Performance
Volkswagen wil van zijn R-afdeling meer maken dan slechts een modellijn die boven de GTI's een plek in de pikorde heeft.

Dat blijkt uit berichtgeving van ons Engelse zustermagazine AutoExpress, dat heeft gesproken met Jürgen Stackmann, hoofd sales en marketing van Volkswagen. Volgens Stackmann ligt er voor R ruimte in het verre van rationele. "Niemand heeft een compacte auto met 400 pk nodig, maar het kan wel. Dat is het R-territorium. Met een uitgesprokener uiterlijk kunnen R-modellen zich in een ander sportief segment begeven."

Mogelijkerwijs doelt Stackmann met het bovenstaande op een nieuwe incarnatie van de Golf R. De huidige generatie Golf R schopt het tot 310 pk. Dat zou betekenen dat de auto er bij een generatiewissel maar liefst 90 pk op vooruitgaat.

Volgens Stackmann kunnen we ook op elektrogebied iets van R verwachten. "R kan niet zich simpelweg niet alleen met conventionele aandrijflijnen bezighouden." De ID R kan al gezien worden als een signaal dat de R-afdeling zich ook bezig gaat houden met elektrische aandrijflijnen. "Een nieuwe dimensie voor ons R-merk", aldus Stackmann.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (80)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.