Volgende week cijfers over accijnsverhoging
Wiebes noemde die cijfers over de maand januari onbetrouwbaar en onbruikbaar en stelde dat ze niet kunnen leiden tot een oordeel over de vermeende grenseffecten van de verhoging op accijnzen. Wiebes beloofde uiteindelijk op aandringen van de oppositie om te bekijken wanneer hij de cijfers precies heeft en of hij ze toch naar de Kamer kan sturen.
CDA-Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt wees er op dat elk Kamerlid volgens de grondwet recht heeft op informatie van het kabinet. En zeker als een groot deel van de oppositie er om vraagt, kan het kabinet de gevraagde gegevens niet achterhouden.
Volgens de oppositie leiden de accijnsverhogingen op lpg en diesel er toe dat mensen massaal over de grens gaan tanken en daar ook boodschappen doen. Dat leidt tot faillissementen en werkloosheid in de grensstreek. Bovendien zou de schatkist meer dan 100 miljoen euro mislopen door het weglekken van de accijnsopbrengsten.
Het kabinet wil pas half mei, als de cijfers van de eerste drie maanden bekend zijn, een oordeel vellen over de accijnsverhoging. En zelfs dat is al uitzonderlijk snel, vindt Wiebes.
Lees ook

Noé (22) kocht als eerste auto meteen een hot hatch, deze Peugeot 206 GTI. Mooie score!

Hyundai-CEO: ’Globalisering is helemaal over’

Op de foto’s zie je niet dat deze keurige Volkswagen Corrado al 439.000 km op de klok heeft

'BMW iX3 vs BMW M2 CS: allebei top, maar compleet anders' - podcast
