AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
"Volgende Mitsubishi Evo wordt plug in hybride"
18
Mitsubishi toont op de Toyko Motor Show een concept car met nieuwe hybride-techniek. Die zal ook worden gebruikt op de Mitsubishi Evo XI.
Mitsubishi wil zich graag profileren als groene fabrikant, denk maar aan de iMiEV, één van de eerste elektrische auto's die serieuze productieaantallen draait. Aan de andere kant van het programma rijdt er een kanon als de Lancer Evo X rond. Bij de volgende generatie van die rallyauto voor de openbare weg zal er plug in hybride-techniek worden gebruikt. Dat meldt het Britse Autocar.
De technologie gaat voorlopig schuil in de PX-MiEV, een concept car die Mitsubishi toont op de Tokyo Motor Show, die deze week start. Die is voorzien van twee 81 pk sterke elektromotoren die de voor- en achterwielen aandrijven. Daarnaast is er een 1,6-liter benzinemotor die de voorwielen aandrijft en bovendien dient als aggregaat om het batterijenpakket op te laden. Daarnaast kunnen de accu's via het stopcontact worden opgeladen.
Het systeem is opgebouwd rond het S-AWC-systeem (Super All Wheel Control), het speciale 4x4-systeem van de huidige Evo. Dat schakelt in de showauto automatisch tussen verschillende rij-modussen – afhankelijk van de omstandigheden op de weg en de kracht die het accupakket over heeft.
Mitsubishi wil het systeem in 2013 op de markt brengen en dan moet de Evo XI één van de eerste modellen zijn die er mee wordt geleverd. De ontwikkeling van de Evo XI staat op het moment door de crisis helemaal stil. Ook zijn er zelfs in Japan geen 'tweaks' te koop voor het huidige model. Maar het nieuwe decennium komt de snelle Lancer dus gewoon terug. Met een groen gezicht dit keer.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Reportage
Hoe de turbo deze jaren 80-middenklassers veranderde in krachtige powersedans
Nieuws
Zo begon het hier ooit voor de Mitsubishi Lancer - In het Wild
Op Zoek Naar
Deze nuchtere, ruime hatchbacks koop je voor €10.000
Nieuws
Mitsubishi Lancer diesel: 'geen straf' - Test - Uit de Oude Doos
Nieuws