'Volgend jaar Fiat 124 Coupé'

Groter onderscheid met MX-5 door vast dak

Fiat 124 Spider
De Mazda MX-5 heeft de RF-versie met wegvouwbaar coupédak, z'n Italiaanse broertje Fiat 124 Spider krijgt naar verluidt een échte coupévariant met een vast dak. De auto zou al volgend jaar op de markt verschijnen.

Zo'n coupéversie met de naam Fiat 124 is historisch verantwoord, maar daarbij moet wel worden aangetekend dat het dichte model in de jaren 70 een compleet andere koets meekreeg dan z'n Sport Spider-broertje. Waar dat een product van Pininfarina was, dat ook als inspiratiebron voor de huidige 124 Spider diende, kwam de Sport Coupé 'gewoon' uit de koker van het designcentrum van Fiat zelf.

Autocar gaat er vanuit dat de nieuwe coupé wél duidelijk familie zal zijn van z'n roadster-broertje. Het wordt dus echt een coupéversie van de bestaande auto en niet een compleet nieuw model op deze basis. Zou jij zo'n auto verwelkomen of is hij nu al overbodig? We zijn benieuwd!

Video

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.